Жителі містечка охоче зустрілись з науковцем. На зустріч прийшли представники різної вікової категорії: це і молодь, люди середнього та старшого покоління. Цікавим видався проект і для освітян - вчителів загальноосвітніх шкіл міста та учнів старшокласників. Зустріч з ними вразила професора відкритістю до спілкування, демократичними поглядами та здатністю визнати переваги вступу до ЄС. Пані Сабіна повідомила всім присутнім, що при Сорбоні діє центр дослідження життя Європи та країн колишнього СРСР в XX столітті. Загалом, історією України та Закарпатського краю професор цікавиться вже давно, тому для своїх історичних досліджень обрала саме Україну.
Робота з архівними документами, як пояснила пані Сабіна, дала певні результати, та не менш важливим є спілкування з людьми, мешканцями саме прикордонних територій. Цікавила її також думка представників молодого покоління про бачення перспектив співпраці з Європейським Союзом. Радо поспілкувалась з жителями прикордонного міста з питання: «Життя на кордоні з Європою». Чимало цікавого повідали чопські жителі.
Молодь поділилась своїми планами на майбутнє, тим, де вони бачать свої перспективи. Розповіли про співпрацю з закордонними містами-побратимами, про родичів, що проживають за кордоном, і яких, на щастя, є змога навідувати. Тобто, існує тісний зв'язок з сусідніми країнами. Вчителі поділились своїми знаннями з історії рідного краю.
Окреме інтерв'ю у присутності міського голови Галини Цар було проведене зі старожилами міста. Ця тепла співбесіда занурила всіх у далекі спогади про минуле. Найяскравішими були спогади голови громадської організації «Клуб пенсіонерів» Аліци Балог - корінної жительки міста Чоп, яка називає себе «закарпатською угоркою», Бориса Марухнича — депутата Чопської міської ради трьох останніх скликань, колишнього директора Чопської загальноосвітньої школи № 1, Олександра Ломова — начальника Європейського транспортно-експедиційного відділення Львівської залізниці, знаного та поважного жителя міста.
Сабіна Дуллін була приємно вражена таким теплим прийомом. І хоч Закарпатська область у Франції зараз майже нікому невідома, але зібрана інформація прозвучить у доповіді професора в Брюсселі.