Про це під час брифінгу заявив начальник Управління спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк, коментуючи відповідні повідомлення у ЗМІ.
Горбатюк пояснив, що рішення суду Люксембургу скасувало лише санкції, накладені на низку українських високопосадовців 6 березня 2014 року тривалістю на рік.
При цьому весною 2015 року були накладені нові санкції тривалістю до березня 2016 року, які ніхто не скасовував і які досі діють.
Горбатюк пояснив, що ті санкції були зняті через "формулювання принципів застосування санкцій", вказуючи на те, що "не можуть застосовуватися санкції стосовно осіб, стосовно яких є тільки повідомлення про початок розслідування і не має ще інших даних про результати цих розслідувань чи притягнення цих осіб до кримінальної відповідальності".
При цьому чиновник запевнив, що у березні 2015 року санкції накладалися вже за матеріалами ГПУ, наданими Єврокомісії, у яких були зазначені всі необхідні підстави.
Горбатюк нагадав, що невдовзі європейські органи будуть приймати рішення про продовження санкцій і додав, що для цього у них буде достатньо підстав, оскільки протягом 2015 року, за його словами, ГПУ надавала відповідні документи не менше десяти разів.
У засіданні в Брюсселі, на якому в березні прийматиметься рішення щодо продовження санкцій, візьме участь заступник генпрокурора Віталій Касько.
Він уточнив, що наразі санкції продовжують діяти проти Віктора та Олександра Януковичів, Миколи Азарова, Віталія Захарченка, Віктора і Артема Пшонок, Олени Лукаш, Андрія та Сергія Клюєва, Віктора Ратушняка, Раїси Богатирьової, Дмитра Табачника, Юрія Іванющенка, Олександра Клименка, Едуарда Ставицького, Сергія Курченка, Сергія Арбузова.
Горбатюк додав, що у березні 2015 року не були продовжені санкції проти Андрія Портнова, Олександра Якименка, Олексія Азарова та Ігоря Калініна, а у червні 2015 року не були продовжені санкції проти Віктора Януковича молодшого у зв'язку з інформацією про його загибель.