У Мукачеві депутати обговорили проект створення Будинку Національних спільнот (ФОТО)

Cьогодні відбулося спільне засідання депутатських комісії з питань комунальної власності й земельних відносин та комісії з питань освіти, культури, молоді і спорту та духовного розвитку, на якому обговорили один з проектів рішення, що виноситься на розгляд чергової сесії - "Про створення Будинку Національних спільнот".

У Мукачеві депутати обговорили проект створення Будинку Національних спільнот (ФОТО)

На початку року до міської влади звернулися керівники 11 національно-культурних товариств та громадських організацій міста Мукачева з пропозицією створити в місті Будинок Національних спільнот.

"Ми, голови громадських організацій та товариств, представників багатонаціональної громади міста, звертаємось із проханням щодо надання можливості працювати організаціям і товариствам в умовах, які б відповідали нашій професійній діяльності.

Таким чином можна вирішити майже 80% проблемних моментів, з якими зустрічаються товариства у процесі своєї діяльності. Зараз причиною практично усіх неприємностей організованих громадськими організаціями та національно-культурними товариствами є відсутність приміщень, що обмежує право на самовираження представників інших національностей та змушує їх почуватися ущемленими.

Ми розуміємо, що виділити великі приміщення кожній національності місто не можливо, тому пропонуємо створити єдиний заклад, де кожен матиме свій "куточок", а частина приміщень використовуватиметься спільно.

У зв'язку з цим, переконливо просимо Вас, передати колишню будівлю Будинку вчителя за адресою: площа Миру, 30 на баланс відділу культури для створення Будинку Національних спільнот", - йшлося у зверненні керівників товариств.

Сьогодні депутати мали змогу оглянути будівлю, в якій передбачається й відкрити Будинок Національних спільнот. Йдеться про колишній будинок вчителя, в якому на першому поверсі наразі діє лише одна з понад 200 громадських організацій міста.  На другому поверсі свого часу розміщувалися кабінети управління юстиції.

Будівля, як зазначали депутати, знаходиться у занедбаному стані. На другому поверсі протікає дах. Конференц-зал другого поверху не в кращому стані – обшарпані вологі стіни, стеля, що осипається.

Начальник управління комунального майна міста Віталій Козар зазначає, що після передачі майна на баланс відділу культури виконавчого комітету Мукачівської міської ради тут можливо буде провести ремонт будівлі. І завдяки цьому будуть створенні повноцінні умови для національно-культурних товариств міста.

Пропозицію створення в місті Будинок Національних спільнот підтримали голови депутатських комісій Іван Кушнір та Тетяна Щербан, народні обранці. За їх словами оновлена будівля буде слугувати представникам національно-культурних товариствам міста та громадським організаціям.

Відділу культури виконавчого комітету Мукачівської міської ради депутати пропонуватимуть розробити Положення "Про Будинок Національних спільнот" та затвердити на сесії міської ради. Водночас пропонується провести комплекс заходів з організації використання приміщень з функціональним призначенням – конференц-зал, організації прийому громадян громадськими організаціями, проведення зборів, тощо, повідомили у Мукачівській міськраді. Графік функціонування буде узгоджено з виконавчим комітетом міської ради.

26 січня 2016р.

Теги: Будинок Національних спільнот, Мукачево

Коментарі

русин 2016-01-26 / 20:53:37
а що ректор мукачівського університету Щербан( комісія по освіті) та її колега директор педучилища Кушнір іван(земельна комісія)мають до Будинку освіти нацменшин? Ще там не наслідили своіми брудними знаннями в історії, політології та інших гуманітарних науках, тобот не їх фаху. Профі широкого профілю від МДУ.

НОВИНИ: Соціо

10:07
Свалявський професійний будівельний ліцей торік збільшив свої доходи на 800 тис грн
09:35
500 звернень щодоби приймає диспетчерська служба екстреної допомоги на Закарпатті
00:56
Опублікований урядом перспективний план формування територій громад Закарпатської області відрізняється від проекту, що збурив громади (ПЕРЕЛІК ОТГ)
18:10
Інклюзивна кондитерська-школа "Золоті серця Закарпаття" в Ужгороді відновила роботу після карантину
18:06
Чергове засідання щодо облаштування велоінфраструктури в місті відбулося в Ужгороді
16:57
У Закарпатській ОДА запрацювала електронна приймальня
15:08
/ 4
Як медреформа працює на Закарпатті. Історія лікарки-ФОПа з Ізи
14:37
У Мукачеві презентували електронну систему "Моя школа"
14:29
/ 8
На Закарпатті розробили мапу для інвесторів та інвестиційну "няню"
14:17
Підприємствами транспорту на Закарпатті у січні-квітні перевезено вантажів на 14,9% менше, ніж за аналогічний період торік
12:59
/ 1
Програму підготовки до продажу земельних ділянок погодили в Ужгороді
12:56
/ 3
В Ужгороді визначили "офіційну" зону відпочинку біля річки
12:11
/ 5
Аспірант-айтівець УжНУ розробив новий курс з інтелектуального аналізу тексту
11:31
У Мукачеві запрацював Інклюзивно-ресурсний центр
10:37
/ 1
Завдяки повідомленню від громадян в Іршаві зупинили п'яного водія з кермом Jeep Chеrоkee
10:17
На Закарпатті цьогоріч – 9071 випускників
09:48
/ 4
Ще одна поліцейська станція на Закарпатті запрацювала на Іршавщині
03:59
В Україні ще цього тижня запустять електрички та поїзди, але Закарпаття це не стосується
02:55
/ 2
Архітектор про ремонт суду в Ужгороді: "Характер будівлі змінюється"
02:41
Навесні до армії призвуть 410 юнаків з Закарпаття та до 20 офіцерів запасу
02:12
З 1 по 6 червня на КПП "Ужгород" тимчасово обмежать рух вантажівок
00:10
/ 5
Голова Баранинської ОТГ "самовільно" відмовив підприємцям у пільзі по єдиному податку на час карантину (ДОКУМЕНТ)
18:01
/ 1
На засіданні транспортної комісії в Ужгороді говорили про облаштування пішохідних переходів, встановлення знаків і обмежувачів
17:01
В Ужгороді пройде Тижневик здачі крові
16:56
На початку червня у пункті пропуску "Ужгород-Вишнє Нємецьке" діятимуть тимчасові обмеження для вантажного перевезення
» Всі новини