На Закарпатті оскаржують виділення ще майже 80 га земель прикордоння

Сьогодні у прес-центрі Закарпатської ОДА відбувся брифінг начальника Мукачівського прикордонного загону, під час якого керівник загону розповів про особливості повернення земель у державну власність.

На Закарпатті оскаржують виділення ще майже 80 га земель прикордоння

Зокрема йшлось про те, що на сьогоднішній день Адміністрація Держприкордонслужби спільно з Мукачівським прикордонним загоном вживають дієвих заходів щодо повернення у державну власність земельних ділянок, розташованих вздовж лінії державного кордону, які в порушення закону були передані рішеннями місцевих органів влади у власність фізичним особам. Ця робота проводиться у тісній взаємодії з прокуратурою Закарпатської області 

Так, на підставі отриманих архівних документів опрацьовано та подано до суду ряд позовних заяв про скасування рішень та повернення у державну власність земельних ділянок з незаконного володіння.

Результатом кропіткої праці є відповідні рішення суду. Так, 21 січня Берегівський районний суд виніс рішення щодо повернення у державну власність в особі Мукачівського прикордонного загону 18 земельних ділянок загальною площею майже 35 га. Вартість цих земель складає більше мільйона (1 013060,21) гривень.

Раніше 24 грудня 2015 року, внаслідок проведеної роботи, рішенням Апеляційного суду Закарпатської області вже повернуто у державну власність 9 земельних ділянок загальною площею 17,1 га вартістю майже 520 тисяч гривень. Все це позитивно вплине на вирішення питань з організації охорони державного кордону.

Щоб надати беззаперечні докази, правоохоронці активно працювали в Центральному державному архіві вищих органів влади та управління України, галузевому державному архіві Держприкордонслужби та архівних установах Закарпатської області. Після цього було подано відповідні позови до  Берегівського районного суду Закарпатської області стосовно фізичних осіб, а також Головного управління Держземагентства в Закарпатські області, Берегівського районного управління юстиції про скасування низки наказів Головного управління Держземагентства в Закарпатській області і повернення у державну власність земельних ділянок з незаконного володіння.

Загалом на сьогоднішній день 28 земельних ділянок загальною площею 54 га, оскаржено до суду з метою повернення їх у державну власність. Разом з тим, підготовлені документи та подано позов до суду щодо оскарження рішень по виділенню ще майже 80 га земель розташованих у безпосередній близькості до кордону.

Слід зазначити, що землі в межах прикордонної смуги та інші землі, необхідні для облаштування та утримання інженерно-технічних споруд і огорож, прикордонних знаків, прикордонних просік, комунікацій та інших об’єктів надаються в постійне користування військовим частинам Державної прикордонної служби України. Крім того, відповідно до абз. 3 п. 5 ст. 20 Земельного кодексу України, земельні ділянки, що належать до земель оборони, використовуються виключно згідно із Законом України «Про використання земель оборони». 

Державні органи у Закарпатській області при виданні наказів про відведення та передачу у власність земельних ділянок не врахували всіх норм чинного законодавства. Помилково визначили, що до відання центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, належить розпорядження цією земельною ділянкою, яка відноситься до земель оборони. Зазначені накази є протиправними та створюють загрозу для забезпечення належного виконання прикордонниками завдань з надійної охорони державного кордону та негативно впливає на забезпечення безпеки державного кордону, повідомили Закарпаття онлайн у прес-службі Мукачівського прикордонного загону.

Як повідомляло Закарпаття онлайн, колишнім керівництвом головного управління Держземаґентства у області було незаконно виділено 28 земельних ділянок уздовж лінії державного кордону, фактично в прикордонній смузі. Ці землі є землями оборони і надавати їх у приватну власність не мали права - це є  грубим порушенням законодавства. Проте, внаслідок тривалої у часі бездіяльності службових осіб органів охорони державного кордону на сотні гектарів земель прикордонної смуги відсутні правовстановлюючі документи, що дозволило окремим посадовцям скористатися і незаконно виділити закарпатцям вказані землі.

Нещодавно резонансний сюжет про приватні ділянки на кордоні, які, вочевидь, використовуються задля переправлення контрабанди в Європу, і про спецоперацію силовиків зі стріляниною по ним з боку "охоронців" відзняли журналісти телеканалу ТСН.

26 січня 2016р.

Теги: землі, прикордоння, виділення

НОВИНИ: Кримінал

12:53
/ 2
У Хусті водій BMW переслідував двох жінок і розпилив газ в обличчя вагітній Фото новина
14:49
/ 2
Закарпатця, який воював за окупантів під Вовчанськом, заочно засудили до 15 років ув’язнення
13:11
/ 2
У Мукачеві після стрілянини затримали двох чоловіків Фото новина
17:21
/ 5
САП хоче вилучити незаконно набуті авто і кошти податківця з Закарпаття
14:33
/ 6
На Закарпатті викрили групу шахраїв, які хотіли привласнити нерухомість на понад 21 млн грн Фото новина
12:11
/ 1
На Закарпатті водія засудили до 7 років ув’язнення за смертельну п’яну ДТП Фото новина
15:05
/ 6
Поблизу Ужгорода затримали переправника з «клієнтом» дорогою до кордону Фото новина
14:21
На Закарпатті викрили двох підприємців на махінаціях із системою «Шлях» Фото новина
12:24
/ 1
У Хусті конфлікт біля супермаркету завершився вбивством Фото новина
15:10
/ 19
У центрі пластичної хірургії на Закарпатті викрили ухилення від сплати понад 100 млн грн податків Фото новина
13:34
/ 2
В Ужгороді викрили схему продажу «бронювання» для ухилянтів Фото новина
09:53
/ 2
На Закарпатті уролога викрили на продажі фіктивних діагнозів для відстрочки від призову Фото новина
13:08
/ 1
В Ужгороді чоловік побив і пограбував перехожого Фото новина
11:56
На Закарпатті чоловіку дали 10 років тюрми за спробу продати немовля за кордон Фото новина
15:45
/ 14
На Закарпатті викрили схему фіктивного працевлаштування для бронювання від мобілізації Фото новина
12:23
На Закарпатті взяли під варту чоловіка, якого підозрюють у зґвалтуванні 11-річної онуки Фото новина
11:06
/ 3
На Закарпатті зупинили спробу втечі до Румунії через «зелений кордон» Фото новина
15:58
/ 5
На Закарпатті посадовицю інституту НААН підозрюють у розтраті майже 680 тисяч грн Фото новина
10:13
/ 6
На Закарпатті розслідують загибель чоловіка від пострілу лісника
18:21
/ 3
В Ужгороді п’яний водій збив пенсіонерку та втік з місця ДТП Фото новина
14:19
В Ужгороді затримали нетверезого водія Фото новина
12:24
В Ужгороді чоловік відкрив стрільбу по знайомому з пневматичної рушниці Фото новина
18:53
/ 1
На Закарпатті затримали трьох переправників ухилянтів через кордон зі Словаччиною Фото новина
14:30
На Закарпатті затримали чоловіка за спробу підкупу прикордонника Фото новина
13:33
/ 3
Біля гуртожитків в Ужгороді двоє чоловіків напали та пограбували перехожого Фото новина
» Всі новини