Крадіїв електрики фахівці "Закарпаттяобленерго" виявляють за частотами (ФОТО)

За останні місяці ситуація із крадіжками електроенергії значно погіршилася. У відділі економічної безпеки ПАТ «Закарпаттяобленерго» майже щодня отримують повідомлення про виявлення крадіїв, як в області, так і в самому Ужгороді. Порушників енергетикам допомагає виявляти і Державний центр радіочастот, повідомляючи про підозріле випромінювання.

Крадіїв електрики фахівці "Закарпаттяобленерго" виявляють за частотами (ФОТО)

Володимир Фараджан, начальник служби економічної безпеки ПАТ «Закарпаттяобленерго»:

- У найближчому селі Ужгородського району діє незаконно діючий пристрій, який создає радіохвилі, які заважають роботі пристрою. В зв’язку з тим, що, як правило, такі пристрої використовують для зупинки лічильників, то вони звернулися до нас. В зв’язку з чим зараз ми поїдемо в цей населений пункт, візьмемо прилади і визначимо, звідки йде це джерело. Потім уже по обстановці.

До перевірок залучають енергетиків, оскільки лише вони мають право доступу до пристрою. Після відповідних звернень група збирається і виїжджає на місце з власними приладами вимірювання. За їх допомогою виявляють точне місце розташування незаконного генератора, встановленого для зупинки приладів обліку електроенергії.

Після прибуття за координатами, котрі надав Державний центр радіочастот, енергетики вмикають аналізатор спектру.

В центрі села чисто, нічого нема, ніяких сигналів. Поїхали далі.

О, тут щось слабеньке. Бачите, горбик з’являється?

О, стало більше. Сигнал став більшим. Тут зовсім великий. Їдемо трошки далі. Ще більшим став сигнал, значить ми наближаємося до нього.

Бачите, рівень сигналу росте, значить десь тут він знаходиться

Навіть при підозрі встановлення незаконного пристрою, працівники «Закарпаттяобленерго» не мають права зайти до двору чи будинку без дозволу господаря. Якщо виникають проблеми з порушниками, то викликають поліцію. Проте, конкретно у цьому випадку, господарі не чинили опору і добровільно показали лічильник.

З вашого подвір’я йде якесь випромінювання. З цього приводу, ми хочемо подивитись….. а що це шнур у вас, можемо подивитись?

А що тут на лічильнику?

Не знаю!

А це що за пристрій у вас? Не знаю, перший раз бачу.

Володимир Фараджан, начальник служби економічної безпеки ПАТ «Закарпаттяобленерго»:

- Це кустарного виготовлення пристрій. В інтернеті його скільки завгодно. Вони продаються саме з метою зупинення приладів обліку. Більше того, це шкодить здоров’ю людей.

Після вилучення незаконного пристрою та складання акту на порушника, спеціальна комісія визначатиме розмір штрафу.

Перший заступник генерального директора Артем Мартинюк наголошує на тому, що люди, встановлюючи подібні пристрої, завдають собі шкоду: псують власне здоров’я та здоров’я своїх дітей. Способи крадіжки електроенергії з часом урізноманітнюються.

Артем Мартинюк, перший заступник генерального директора, директор з енергозбуту ПАТ «Закарпаттяобленерго»:

- В основному крадіжки високотехнологічні. Використовуються або потужні неодимові магніти, або ж, популярними стали, високочастотні генератори, які ви сьогодні мали можливість бачити.

Для ефективної боротьби з нечистими на руку споживачами у «Закарпаттяобленерго» не тільки накладають чималі штрафи на порушників, а й покращують свої технічні можливості.

Артем Мартинюк, перший заступник генерального директора, директор з енергозбуту ПАТ «Закарпаттяобленерго»:

- Ми зараз змушені укомплектувати нашу службу з економічної безпеки надсучасними приладами, які використовуються в Укрчастотнагляді. Бо дуже розвинутим є порушення правил. І одним із видів крадіжок є використання високочастних приладів кустарного виробництва. В інтернеті його можна купити до 300 доларів. Але ще раз наголошую, це не тільки дорого але й дуже шкідливо для здоров’я.

За словами першого заступника, крадіжки своїми масштабами вражають. А ще більше дивує те, що порушники, як правило, заможні.

Ужінформ

23 січня 2016р.

Теги: електрика, елекктроенергія, Закарпаттяобленерго

Коментарі

Закарпаттяобленерго 2016-01-26 / 10:24:25
З приводу відео-сюжетів щодо крадіжок електроенергії, інформуємо наступне.

Насамперед приносимо вибачення родині, в якої відео було відзняте, за завдані незручності, хоча одразу наголошуємо: ніхто не мав ніякого наміру «очорняти» сім’ю чи щось подібне – навпаки, було домовлено, що буде відзняте навчальне відео для населення з профілактичною метою.

Також інформуємо, що ми не розголошували ні населений пункт, ні вулицю, де було відзняте постановочне відео. Так само ніде не названо родину крадіями, і навіть «жителька» будинку, яка брала участь у постановочному відео, працівниця компанії, яка також добровільно погодилася взяти участь з метою допомогти компанії у зйомці навчального відео для населення. Тільки з опитаних колег, де, на їхню думку, здійснювався запис, кожен називає інший населений пункт.

Тому для всіх, кого це стосується, інформуємо: відео виключно постановочне, родина, в якої воно відзняте – чесна, працьовита, яка не має ніякого відношення до крадіжок. Знімаючи відео, ніхто навіть не сумнівався в даному факті, був розрахунок на усвідомлення ситуації та бажання допомогти в нашій копіткій щоденній роботі.

Настуні репортажі, які ми плануємо відняти, проводитимуться в інших будинках, які належать працівникам компанії. Ми це робимо тому, що розуміємо, наскільки сьогодні для нас важлива енергетична стабільність держави. Простіше кажучи, всі ми хочемо мати світло в будинках, а отже, мусимо розуміти, наскільки важливо вчасно і повністю оплачувати дану послугу і не зловживати нею. Попри все, ми щиро дякуємо тим споживачам, хто розуміє нашу роботу, а також родинам, котрі досі брали участь у постановочних відео-сюжетах.

енерго 2016-01-24 / 19:25:02
хай енергетики виносять прилади обліку за межі приватного обійстя (на вулицю) і доступ буде цілодобовий і ніхто всілякі там магніти-генератори не буде пхати. Не вже дешевше створювати проблему(спокушати не чесних на руку споживачів), а потім бігати з висолопленим язиком за порушниками. Який красний офіс маєте, то ж виділіть кошти і облаштуйте свої прилади обліку, приведіть до ладу лінії, та подавайте струм відповідно до стандартів, та вже поверніться кінець-кінцем до, Його Величності, СПОЖИВАЧА лицем, ви ж живете(жирієте) за його рахунок. Не вже це так складно зрозуміти????

ваня 2016-01-24 / 10:22:43
сеся хозяйка робить у них.най ся не пряче.

Славік 2016-01-23 / 22:22:04
Класно ми поїмали крадачу, пох шо лем у кінови

басараб 2016-01-23 / 21:39:38
Липове відео. Постановка.

НОВИНИ: Соціо

12:59
Програму підготовки до продажу земельних ділянок погодили в Ужгороді
12:56
/ 1
В Ужгороді визначили "офіційну" зону відпочинку біля річки
12:11
/ 1
Аспірант-айтівець УжНУ розробив новий курс з інтелектуального аналізу тексту
11:31
У Мукачеві запрацював Інклюзивно-ресурсний центр
10:37
/ 1
Завдяки повідомленню від громадян в Іршаві зупинили п'яного водія з кермом Jeep Chеrоkee
10:17
На Закарпатті цьогоріч – 9071 випускників
09:48
Ще одна поліцейська станція на Закарпатті запрацювала на Іршавщині
03:59
В Україні ще цього тижня запустять електрички та поїзди, але Закарпаття це не стосується
02:55
/ 1
Архітектор про ремонт суду в Ужгороді: "Характер будівлі змінюється"
02:41
Навесні до армії призвуть 410 юнаків з Закарпаття та до 20 офіцерів запасу
02:12
З 1 по 6 червня на КПП "Ужгород" тимчасово обмежать рух вантажівок
00:10
/ 3
Голова Баранинської ОТГ "самовільно" відмовив підприємцям у пільзі по єдиному податку на час карантину (ДОКУМЕНТ)
18:01
/ 1
На засіданні транспортної комісії в Ужгороді говорили про облаштування пішохідних переходів, встановлення знаків і обмежувачів
17:01
В Ужгороді пройде Тижневик здачі крові
16:56
На початку червня у пункті пропуску "Ужгород-Вишнє Нємецьке" діятимуть тимчасові обмеження для вантажного перевезення
16:54
/ 1
Анонсованого відкриття ще двох КПП на Закарпатті поки не відбулося
15:11
ФОТОФАКТ. На відрізку дороги між Кам'яницею та Перечином через розчистку дерев заблоковано автомобільний рух
14:50
/ 1
Будівництво спорткомплексу у Невицькому на Ужгородщині – на завершальній стадії
13:56
/ 7
Прокуратура 4 роки зриває судові засідання в справі незаконної "прихватизації" ужгородським суддею двору багатоповерхівки на вул. Володимирській
13:28
У Виноградівську, Тячівську та Іршавську лікарні волонтери передали захисне спорядження для медиків
13:25
На Тячівщині "п'яний" Vоlkswаgеn Jеttа в’їхав у паркан
12:15
/ 2
ОПОРА зібрала інформацію про те, де шукати нардепів Закарпаття і як до них звертатися
12:08
Молодіжні громадські організації Ужгорода запрошують подавати своїх представників до складу Молодіжної ради
09:58
/ 6
Невідомі пошкодили дерева на площі Петефі в Ужгороді
15:32
Закарпаття долучається до проєкту з розвитку культурної спадщини Карпатського Єврорегіону шляхом промоції ремісництва та гастрономії
» Всі новини