"З'єднувальним" для Закарпаття та Львівщини вибухом відзначили завершення першого етапу будівництва Бескидського тунелю (ФОТО, ВІДЕО)

Нещодавно пролунав вибух, який з’єднав Львівську і Закарпатську частини гірського хребта Карпат. Це офіційно завершило перший етап будівництва нового Бескидського тунелю – проходку верхнього уступу.

"З'єднувальним" для Закарпаття та Львівщини вибухом відзначили завершення першого етапу будівництва Бескидського тунелю (ФОТО, ВІДЕО)

Простими словами це означає, що вже повністю вирито і укріплено верхню частину тунелю, висота якої склала 8 метрів. Наступним етапом буде проходка нижнього уступу, тобто поглиблення тунелю ще на 4 метри до потрібних розмірів. Після цього прокладатимуться залізничні колії та встановлюватимуться системи освітлення, спостереження, пожежної безпеки тощо, повідомляють у Міністерстві інфраструктури України.

Загальна вартість будівництва оцінюється майже в 2,2 млрд грн. Після завершення проекту ця ділянка зможе пропускати до 100 пар поїздів на добу. Зараз – лише 47. Перший поїзд новим тунелем має поїхати у 2 кварталі 2018 року.

Тунель довжиною понад 1,7 км проходить крізь гору на висоті 781-807 метрів над рівнем моря. А шар породи над тунелем сягає 182 метрів.

Його називають новим Бескидським, тому що він будується, аби замінити існуючий, побудований ще у далекому 1886 році. Старий тунель уже не відповідає потребам сьогодення. Він замалий для сучасних поїздів, одноколійний і досить зношений, а тому повільний. Новий тунель буде двоколійним і обладнаним за останнім словом техніки. Поїзди рухатимуться ним зі швидкістю 60-70 км/год.

Це важливо, адже цим шляхом здійснюється левова частка усіх перевезень через західний кордон України, в т.ч. транзитних. Вже за два роки ми зможемо робити це швидше та з меншими витратами.

Завершено перший етап будівництва Бескидського тунелю

Нещодавно пролунав вибух, який з’єднав Львівську і Закарпатську частини гірського хребта Карпат. Це офіційно завершило перший етап будівництва нового Бескидського тунелю – проходку верхнього уступу. Простими словами це означає, що вже повністю вирито і укріплено верхню частину тунелю, висота якої склала 8 метрів. Наступним етапом буде проходка нижнього уступу, тобто поглиблення тунелю ще на 4 метри до потрібних розмірів. Після цього прокладатимуться залізничні колії та встановлюватимуться системи освітлення, спостереження, пожежної безпеки тощо. Загальна вартість будівництва оцінюється майже в 2,2 млрд грн. Після завершення проекту ця ділянка зможе пропускати до 100 пар поїздів на добу. Зараз – лише 47. Перший поїзд новим тунелем має поїхати у 2 кварталі 2018 року.

Опубліковано Міністерство інфраструктури України 21 січня 2016 р.
 

21 січня 2016р.

Теги: тунель, вибух, черга

Коментарі

патріот 21.01.2016 / 17:40:14


Анонсувалася і участь Москаля. Що, не взяли підара у пристойну компанію? Місив розвернутися і поїхати піаритися на Драгобрат


НОВИНИ: Соціо

18:10
/ 1
Ортопеди з усієї України пройшли спеціалізований курс у Мукачеві Фото новина
17:03
На Закарпатті відбувся восьмий традиційний Wine Run серед виноградників Фото новина
16:13
На Закарпатті затримали переправника під час отримання $3000 від «клієнта» Фото новина
13:58
Кардіохірурги Інституту Амосова обстежили дітей у Мукачеві Фото новина
12:52
На Виноградівщині проведуть безкоштовну вакцинацію тварин від сказу
11:53
На Закарпатті судитимуть «чорного археолога» за спробу продати унікальний скарб Фото новина
10:38
Ужгородський замок презентував сучасний бренд Фото новина
09:39
На війні з рф поліг воїн із Нижніх Ремет - Михайло Попович Фото новина
08:42
На Говерлі травмувалася 18-річна туристка із Закарпаття Фото новина
18:25
На «Тисі» митники вилучили брендові сумки та взуття майже на мільйон гривень Фото новина
16:36
/ 3
В Ужгороді після негоди авто застрягло у воді під залізничним мостом Фото новина
14:48
/ 12
В Ужгороді з’явилася 78-ма мініскульптура — на честь угорської шахістки Юдіт Полґар Фото новина
13:14
/ 2
На Тячівщині батька підозрюють у вбивстві власного сина Фото новина
12:29
Закарпатців попереджають про значні дощі та грози 14–15 вересня
09:17
/ 1
Помер закарпатський фотограф, журналіст і військовий Павло Білецький Фото новина
17:42
На Рахівщині підліток викрав 17 тисяч гривень з авто Фото новина
16:54
У румунських Карпатах рятувальники розшукали трьох українців
11:07
Ужгородський замок став майданчиком Міжнародного кінофестивалю Фото новина
09:03
/ 1
На війні з рф поліг Захисник із селища Ясіня - 37-річний Василь Андращук Фото новина
23:38
/ 6
Мешканці Калин на Тячівщині закликали голову Закарпатської ОВА зупинити "ГЕСівське" свавілля на Тересві та захистити громаду Відео новина
18:17
/ 2
Дружина загиблого воїна зі Сваляви закликає підтримати петицію про присвоєння йому звання Героя України Фото новина
17:20
У замку «Паланок» скасували частину обмежень для відвідувачів
16:20
На Рахівщині судитимуть торговця наркотиками, який ховав «товар» у дитячій іграшці Фото новина
15:26
Закарпатець віз із-за кордону роутери на пів мільйона без декларування Фото новина
13:25
/ 1
Закарпатські прикордонники пострілами зупиняли порушників Фото новина
» Всі новини