Школа обладнана кімнатою для позаурочних занять продовженого дня, є тут і шкільна їдальня. Юних вилокців обігріває автономне опалення.
Вітаючи учнів та вчителів з новосіллям, голова облдержадміністрації Олег Гаваші зазначив, що на прикладі селища добре простежуються зміни останніх двох-трьох років. Адже минулого у Вилоку в новому приміщенні почали навчатися учні угорськомовної загальноосвітньої школи № 2. А зараз новосілля справляє школа № 1.
Загалом цього року на Закарпатті це вже десята нова школа. Крім того, ще два навчальні заклади були капітально відремонтовані чи добудовані. До кінця ж року в планах влади здати в експлуатацію ще дві школи в Іршавському та Міжгірському районах.
До речі, за кількістю новозбудованих шкіл Закарпаття у лідерах серед інших регіонів України. Якщо на 1 вересня в державі було введено в експлуатацію 29 загальноосвітніх шкіл, то одинадцять з них – на Закарпатті. Так само і минулого року: із двадцяти шести, що здали по Україні, закарпатських шкіл – сім. Прикметно: нові школи будуються не тільки в райцентрах, а й у віддалених гірських селах. Все частіше на прийомах громадян у районах до мене звертаються як і керівники, так і прості люди з проханням про відкриття дитячих садочків, – сказав Олег Олодарович. – А це означає, що у нас не тільки зростає народжуваність, а й збільшується рівень зайнятості. Ось і у цій школі вже треба буде будувати окремий корпус для відкриття нових класів та спортивного залу. Отож ми ще раз незабаром завітаємо до вас.
Обласна влада надає великого значення розвитку освіти. Збільшуються асигнування на крайову освіту: на 2007 рік із державного бюджету Закарпаттю передбачено понад 739 мільйонів гривень. В області нині діють 10 регіональних освітянських програм, на реалізацію яких цього року передбачено 6,8 мільйона гривень проти 5,6 мільйона торік. За кошти обласного бюджету закуповуються для сільських навчальних закладів шкільні автобуси: з початку цього року вже передано школам 9 автобусів (у 2006 році – вісім).
Будівництво ж нової школи у Вилоку розпочалося ще в 1991 році, але через брак коштів будівельні роботи було призупинено аж до 2005 року, коли з місцевого бюджету було виділено 320 тис. грн. на продовження будівництва. Переважну частину грошей на будівництво виділено з державного бюджету (у 2006 році - 1 млн. грн., 2007 році – 2 млн. грн.). З обласного бюджету було закуплено меблі на суму 120 тис. грн., навчальний кабінет фізики (91,5 тис. грн.), інтерактивний комплекс (34,9 тис. грн.) та сучасний комп’ютерний клас (60,0 тис. грн.).
Керівник краю пожартував: “Не було б добра, та біда допомогла: не відомо, якою була б ця школа, якби будувалась у минулі часи. А так дітки навчатимуться у чудовому сучасному закладі”.
До речі, торік в Україні здано 26 шкіл, з них 7 – у Закарпатті. Цього року по Україні (за попередніми даними) здано в експлуатацію близько 40, з них у нас – 12 (разом із двома реконструйованими і добудованими).