«Вона приурочена до 14-ї річниці заснування нашого Центру реабілітації. Крім того, 3 грудня у світі відзначають Міжнародний День інвалідів, але ми до цього нічого не проводили, бо вважаємо, що про таких людей мають пам’ятати увесь рік. Авторів більше 40, з Ужгорода, Ужгородського та Іршавського районів. Сподіваємося, що наступного року буде із усієї Закарпатської області», — розказує Василина МАРКО, директор центру «Вибір».
У виставковій залі Закарпатського музею народної архітектури та побуту експоновано роботи митців-аматорів: вишивки, картини, різьба по дереву, книги активних людей із особливими потребами.
Пані Іляна із Іршави вишиванням займається із 2003 року . За цей час вдалося створити сотні картин, рушників та сорочок. Крім того, жінка представляла Закарпаття на подібній виставці у Києві. Каже, що своїми роботами хоче довести, що у нашому житті є місце для радощів, а кожен, хто має наснагу творити, — може втілювати свої креативні ідеї в життя, незалежно від фізичних можливостей.
«Вкладаю усю свою душу, усю енергію. Прагну, аби картини були не сумні, а веселі. Бо тепер у нас життя таке непросте, тяжке-важке, що хочеться хоч трошки світлості додати. Наприклад, людина подивиться на ту картину, зранку прокинеться, гляне – і настрій є!», — ділиться Іляна ВОЙНАРОВИЧ, учасниця виставки
Організатори наголошують: виставка покликана привернути увагу до творчості людей із обмеженими фізичними можливостями, але із великим талантом. Та довести: наш світ насправді – без меж, а усі стереотипи – лише навіяні суспільством.
«Метою виставки – показати не жаль до людей з інвалідністю, а їхню цінність. Те, як вони вміють працювати, показати їхню роботу, красу їхніх творчих доробків, досконалість робіт. Показати цим людям, що їх цінують», — каже Христина ОЛЕКСІЙ, організатор благодійно-мистецької акції
Роботи митців-аматорів можна буде переглянути до 20 грудня. Надалі такі акції планують провести знову, уже проводячи благодійні аукціони.