Зазначений проект впроваджувався у 2014-2015 роках як пілотний, до якого на першому етапі було залучено Івано-Франківську, Житомирську, Херсонську, Харківську області та місто Київ. Наразі перший етап реалізації проекту завершено, результати були представлені на конференції з питання „Ґендерно-орієнтоване бюджетування – результати пілотної роботи та перспективи” у м.Київ. Більш детально із проектом можна ознайомитися на сайті www.grbproject.org.
Метою вказаного проекту є підготовка першого ґендерно-чутливого бюджету в Україні на 2019 рік. Оскільки у 2016 році до вказаного проекту буде долучено Закарпатську область, основним завданням буде проведення ґендерного бюджетного аналізу у сфері освіти та вироблення пропозицій щодо внесення змін до документів, які використовуються у бюджетному процесі на місцевому рівні.
Що таке Ґендерно-орієнтоване бюджетування? Це визнаний у світі ефективний інструмент досягнення ґендерної рівності, який сприяє підвищенню ефективності використання бюджетних коштів. Ґендерно-орієнтоване бюджетування поєднує два процеси, не пов’язані між собою: забезпечення ґендерної рівності і управління державними фінансами. З одного боку, заходи із забезпечення ґендерної рівності переважно відносять до сфери захисту прав людини. З іншого боку, управління державними фінансами часто сприймається як суто технічний процес розподілу фінансових ресурсів, у тому числі і через бюджет. Ґендерно-орієнтоване бюджетування поєднує ці процеси та засвідчує той факт, що принципи ґендерної рівності можуть і повинні бути включені у бюджетний процес. У такий спосіб, бюджет складається із врахуванням потреб усіх споживачів: чоловіків і жінок, хлопчиків та дівчаток. Гендерно-орієнтовані бюджети є бюджетами, які відповідають реальним потребам суспільства.
Департамент фінансів сподівається, що реалізація зазначеного проекту сприятиме тому, що потреби жінок та чоловіків рівно представлятимуться в статтях бюджету після розподілу ресурсів, а ґендерна складова буде включена у процес формування бюджету та сприятиме підвищенню якості послуг для населення, темпів економічного розвитку, а також ефективному використанню ресурсів, повідомляють у Департаменті фінансів Закарпатської облдержадміністрації.