Закарпаття за кількістю люстрованих осіб займає 11 місце в рейтингу регіонів за активністю перевірок. В Закарпатській області станом на 07.12.2015 р. люстровано 23 особи. По органам влади: Органи прокуратури – 4, МВС – 4, ДФС – 11, СБУ – 2, Державна казначейська служба – 1, Міські ради – 1.
Список осіб, люстрованих в Заарпатській області
Органи прокуратури – 4
РОМАН Віталій Іванович – прокурор Іршавського р-ну Закарпатської області
САВЧЕНКО Анатолій Миколайович – заступник прокурора Закарпатської області
СИДОРЧУК Олег Олександрович – прокурор Закарпатської області
ХИЛЯ Михайло Михайлович – заступник прокурора Закарпатської області
МВС – 4
БАРАН Іван Михайлович – начальник управління матеріального забезпечення УМВС України в Закарпатській області
ГЕБЕШ Олександр Іванович – заступник начальника УМВС України в Закарпатській області - начальник міліції громадської безпеки
РОССОХА Сергій Володимирович – перший заступник начальника УМВС України в Закарпатській області
ТУРЯНИЦЯ Віктор Михайлович – начальник штабу УМВС України в Закарпатській області
ДФС – 11
БАШКІРЦЕВА Валентина Михайлівна – головний державний інспектор ВМО №4 МП «Тиса» Закарпатської митниці ДФС
ВАСИЛЬЄВ Георгій Дмитрович – заступник начальника митного посту - начальник ВМО №1 МП «Мукачеве» Закарпатської митниці ДФС
ГАРМАШ Альона Василівна – головний державний інспектор ВМО №5 МП «Тиса» Чопської митниці Міндоходів
ГРАБ Тетяна Дмитрівна – начальник ДПІ у Виноградівському р-ні ГУ Міндоходів у Закарпатській області
ГРОМОВИЙ Антон Олександрович – заступник начальника ГУ Міндоходів у Закарпатській області
КОЛОТУХА Геннадій Васильович – державний інспектор ВМО №2 МП «Лужанка» Закарпатської митниці ДФС
ПАЛОШ Олександр Іштванович – державний інспектор ВМО №3 МП «Дякове» Закарпатської митниці ДФС
ПОПДЯКУНИК Юлія Володимирівна – державний інспектор ВМО №5 МП «Дякове» Закарпатської митниці ДФС
РОЗМАН Василь Васильович – заступник начальника Свалявської ОДПІ ГУ Міндоходів у Закарпатській області
ФЕДОРЧУК Юрій Володимирович – заступник начальника Чопської митниці Міндоходів – начальник управління боротьби з контрабандою та митними правопорушеннями
ЦИПЯЩУК Анатолій Іванович – перший заступник начальника Чопської митниці Міндоходів
СБУ – 2
КОЛЄСНІК Микола Анатолійович – заступник начальника УСБУ в Закарпатській області (30 листопада 2012 — 12 жовтня 2013)
МАРЧУК Валентин Іванович – заступник начальника УСБУ в Закарпатській області (5 листопада 2010 — 17 липня 2012)
Державна казначейська служба – 1
ШОЛЯ Іван Петрович – начальник Державної казначейської служби України в Закарпатській області
Міські ради – 1
ПОТОКІ Віра Юріївна – спеціаліст І - категорії фінансово-господарського відділу Тячівської міської ради
Експерт Інституту Республіка у сфері очищення влади Артем Амельченко, повідомив, що люстрація – це один з механізмів перехідного періоду від авторитаризму до демократії. У цей проміжок часу можливе застосування навіть надзвичайних заходів, одним з яких є закон про очищення влади в Україні. Основна мета люстрації – захистити новий ще незміцнілий демократичний режим від впливу представників старого режиму, який тривав у країні. Тобто, люстрація є не покаранням, а тимчасовим відстороненням чиновника, для того щоб він не зміг впливати на новий демократичний режим. Тоді країна здобуде довіру суспільства до новоутвореного режиму. А взагалі наше люстраційне законодавство є унікальним, адже в жодній із країн світу поки що не практикували нічого подібного.
У рамках форуму Артем розповів про існуючі підстави для застосування заборони чиновнику обіймати ту чи іншу посаду – це автоматична люстрація (торкнулася вищих посадових осіб, які займали керівні посади в міністерствах, відомствах, також їх перших заступників, керівників силових органів, прокуратури, МВС, а також керівників областей), майнова люстрація (проводилася за двома критеріями: незазначення в декларації якогось власного майна чи невідповідність доходів з витратами) та неподання заяви у визначений строк. Також Артем зазначив, що в Україні діють два види заборони: перша – адміністративна – відсторонення з посади строком на десять років, та судова – відсторонення до п’яти років.
Учасники заходу виявили зацікавленість до алгоритму дій зумовлених участю громадян у перевірках в тому числі через зіставлення даних у деклараціях про доходи із способом життя конкретних державних службовців, вартості їх майна та інших доходів.
Захід проводився Інститутом Республіка в рамках проекту «Моніторинг процесу люстрації та перевірки державних службовців і суддів громадянським суспільством» на запрошення Громадянської ініціативи «Кірпічка».
Нагадаємо, що жителі кварталу та громадські організації міста об’єднались в неформальне об’єднання – ініціативу «Кірпічка» для збереження парку «Перемога» та впровадженні змін, які убезпечать зелені зони міста від посягань назавжди та протидії корупціонерам, які знищують зелені зони міста.
Парк «Перемога», розташований в центрі густозаселеного житлового кварталу «Кірпічка» та був закладений ще у 80-х роках як ландшафтний із штучною водоймою, загальною площею понад 13,8 га. Інших зелених зон у цьому житловому кварталі немає. На сьогодні не забудованими залишились тільки три ділянки загальною площею 8,2 га.
Колосок 2015-12-15 / 21:17:27
Цирк на дроті....Один з люстрованих-учасник бойових дій,батько чотирьох дітей,який не вказав земельну діляку 0,595 га,яку отримав у спадщину ще у 2007 році.Воістино справедливий механізм очищення!