В Ужгороді розказали про участь закарпатців у Днях України в Словаччині

В Ужгороді відбулася прес-конференція, на якій представники міста Кошиці розказали про участь закарпатців у Днях України в Словаччині, які проходитимуть у Кошицях у 2016 році. Йшлося також про нові авіамаршрути з Кошиць у різні країни світу.

В Ужгороді розказали про участь закарпатців у Днях України в Словаччині

Едуард Бураш, представник Кошицького міського голови з питань співпраці міста Кошиці з містом Ужгород та Україною розповів, що Дні України в Кошицях будуть проводитися вже вдруге. Ідея виникла після активної співпраці з Ужгородом, з яким постійно підтримуються ділові стосунки, розвиваються культурницькі проекти. «Якщо ми хочемо ближче знати один одного, нам треба зустрічатися, - каже Едуард Бураш. - Ми створили проект розвитку культурних зв’язків. Ужгород – це найближчі ворота в Україну. Ми співпрацюємо також з іншими містами: Одесою, Києвом, Львовом».

Дні України пройдуть у Кошицях із 19 по 28 квітня 2016 року. Наразі триває активна підготовка та узгоджуються заходи. Програма базується на чотирьох основних темах: культурний обмін, включаючи освіту, спорт; туризм і мінводи Закарпаття; мода; і четверта тема - це проведення інвестиційного форуму, де обговорюватимуться питання промислових парків Словаччини та України.

За словами Едуарда Бураша, налагоджені контакти з організаціями кількох областей України, які представлять свої проекти, виставки, презентації. Серед них – Дніпропетровська, Сумська, Київська, Львівська, Закарпатська та інші області. «Ми плануємо також провести у Кошицях Тиждень Української моди та одягу. Контактуємо керівником оргкомітету Українського тижня моди Іриною Данилевською,- каже Едуарл Бураш. – До речі, від Закарпаття до нас приїде Хустська фабрика фетрових головних уборів із шоу капелюшків».

У Кошиці збираються також на виступи творчі колективи. Словаки запросили організації із Запоріжжя, Кривого Рогу, Харкова та інших міст. Остаточна програма буде затверджена вже у лютому 2016-го. 

Томаш Янчуш, заступник голови правління компанії «Аеропорт Кошице» додав, що Кошиці з кожним роком зближуються з Україною та Ужгородом ще й завдяки авісполученню. «За останні два роки ми утричі збільшили кількість напрямків, куди можуть літати наші пасажири. За нашими спостереженнями, за останні півроку значно зросла кількість українських пасажирів, які користуються нашими послугами, зокрема і закарпатців. Адже Кошиці зовсім близько до Ужгорода»,- зауважив Томаш Янчуш. З Кошиць є рейси також і до Києва (4 рази на тиждень, квиток від 78 євро). З’явилися також два нові напрямки - це Варшава і Бристоль. 

Ян Ковач, директор Кошицького культурного центру зазначив: «Кошиці --мультикультурне місто, де поєднується культура словацька, українська, німецька, угорська, польська і т.д. Дні України - хороша нагода донести курс України до Кошиць, Словаччини. Щоб кожен знайшов свій шматок України, особливу ціль. Адже ми дві країни, які близько розташовані і не маємо бар’єрів». 

Організатори додали, що Кошиці й Україну поєднуються навіть кольори. Адже жовтий і блакитний – офіційні кольори словацького міста, повідомили Закарпаття онлайн в Ужгородському прес-клубі.

 
10 грудня 2015р.

Теги: Дні України

НОВИНИ: Соціо

18:57
/ 2
На Закарпатті запустили процес забудови вітряками гори Гострої - частини Смарагдової мережі
15:27
Військові, ветерани та волонтери отримали державні нагороди до Дня ЗСУ Фото новина
13:26
/ 2
В Ужгороді патрульний надав домедичну допомогу чоловікові після бійки
09:15
Нічний удар по залізниці спричинив масові затримки поїздів на Закарпаття
18:14
До Мукачева прибув черговий евакуаційний поїзд із Дніпропетровщини Фото новина
17:23
У Мукачеві проведуть в останню путь полеглого захисника Володимира Луканинця Фото новина
12:03
На війні з рф поліг захисник із Виноградова Андрій Кириченко
11:11
У Чехії розшукують 22-річну закарпатку Фото новина
10:59
/ 2
Затриманий на хабарі суддя Олександр Пелих мобілізувався до ЗСУ
09:20
/ 13
Керівником Управління Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області призначено Костянтина Черпіцького Фото новина
09:08
/ 2
Чопський прикордонний загін очолив Євгеній Бабич Фото новина
09:01
На Закарпатті оприлюднили прогнозований графік можливих відключень електроенергії на 5 грудня
16:52
На війні з рф помер військовий із села Свобода на Берегівщині Михайло Дерда Фото новина
13:56
В Ужгороді відкрили міні-скульптуру «Різдвяний цвіркун» Фото новина
09:09
Актуальний графік відключень електроенергії на Закарпатті 4 грудня
23:08
На війні поліг Василь Русин з Бистриці Чинадіївської громади Фото новина
18:00
В Ужгороді відкрилася Резиденція Святого Миколая
15:22
Туристичний потенціал Закарпаття презентували на виставці у Стокгольмі Фото новина
12:45
На Хустщині після повторного спалаху гепатиту А в Ізі посилили протиепідемічні заходи
11:17
/ 3
У Мукачеві запряцював перший в області крематорій для тварин Фото новина
10:03
У НПП «Синевир» посилили патрулювання через ризики незаконних рубок ялинок перед новорічними святами
09:04
На Закарпатті 3 грудня діятиме погодинне відключення електроенергії
18:17
/ 1
У Перечині перепоховали Героя Ярослава Токаря, який у 2023-му загинув під час боїв у Бахмуті Фото новина
17:30
Румунія продовжила обмеження руху на кордоні через ремонт мосту на річці Тиса
11:12
/ 6
У Збинах на Мукачівщині громада перейшла з російського православ'я в ПЦУ
» Всі новини