Плата за комунальні послуги має "з’їдати" не більше 15-20% доходів

Якщо свої доходи вважаємо надто малими, а видатки на комунальні послуги — надто великими, то вирішенням дилеми стане оформлення субсидії. Держава законодавчо зобов'язала своїх громадян сплачувати за компослуги не більше 20% від своїх доходів. Якщо ж реальна вартість таких послуг є вищою, ніж сума в розмірі 15-20% від загального прибутку сім'ї, то різницю покриє держава за рахунок субвенції з державного бюджету. "Фест" поцікавився, хто має право на отримання субсидії і як виглядає ця процедура.

Плата за комунальні послуги має "з’їдати" не більше 15-20% доходів

"ДОСВІДЧЕНИМ" КОРИСТУВАЧАМ ПАПЕРІВ ПОТРІБНО МЕНШЕ

Як поінформував начальник відділу соціальної допомоги Ужгородського міського управління праці та соціального захисту населення Дмитро Свирид, споживачів комунальних послуг умовно можна поділити на дві категорії: ті, що вже отримували субсидію, та ті, хто за отриманням субсидії до установи звертається вперше. Першій категорії людей, звісно ж, легше. По-перше, вони вже «досвідчені» користувачі, по-друге, для оформлення субсидій їм потрібно пред'явити мінімальну кількість документів: довідку зі ЖРЕРу про склад сім'ї та довідку про доходи членів сім'ї за останні 6 місяців.

Якщо ж ви звертаєтеся до відділу соцдопомоги вперше, то доведеться пройти більш ускладнену процедуру. Треба принести паспорт, довідку про доходи кожного члена сім'ї, зареєстрованого в оселі за останні півроку, та довідку про склад сім'ї зі ЖРЕРу. Пенсіонерам, які не працюють, довідку про пенсійні надходження приносити не потрібно - відділ соцдопомоги отримає її за допомогою запиту до Пенсійного Фонду. Дані про поточний стан платежів за компослуги приносити не обов'язково - відділ соцдопомоги сам здійснить запит до підприємств, які надають житлово-комунальні ПОСЛУГИ.

Якщо у вас є попередня заборгованість, то необхідно ще й оформити реструктуризацію боргів. В обласному центрі комісія працює щоп'ятниці у приміщенні Управління міського господарства (вул.Уральська, 4). При призначенні субсидії враховується ваш майновий стан, тож доведеться заповнити відповідну декларацію. Рішення про призначення чи непризначення субсидії приймається упродовж 10 днів із моменту подачі заяви.

ДЕРЖАВА ДОПЛАЧУЄ НАМ У СЕРЕДНЬОМУ 150-200 ГРИВЕНЬ

"Ми вираховуємо сукупний дохід сім'ї і кількість обов'язкової сплати за користування комунальними послугами, — пояснює Дмитро Свирид. — Це 20% від доходу. До прикладу, якщо сім'я заробляє в місяць 1000 гривень, то їх обов'язкова плата становить 200 гривень. Якщо ж їх витрати на компослуги становлять 250 гривень, то 50 гривень відшкодовує субсидія". Як зазначає Д.Свирид, у середньому розмір субсидії для сімей становить 150-200 гривень. Проте бувають випадки, коли її розмір може становити і 1000 гривень.

Приміром, якщо у когось старенький котел тільки за газ тягне на суму 700 грн. на місяць.

Якщо у сім'ї є непрацездатні громадяни (діти, інваліди та пенсіонери), то їхні обов'язкові видатки за компослуги з сімейного бюджету становлять не 20, а 15%.

У разі підвищення цін на тарифи, субсидії призначатимуться упродовж 3 місяців із моменту зміни тарифів. Для вже існуючих субсидій відділ соцдопомоги перерахунки проведе автоматично, без додаткового звернення громадян.

СУБСИДІЮ НЕ ОТРИМАЮТЬ МАТЕРІАЛЬНО ЗАБЕЗПЕЧЕНІ ТА ТІ, ХТО НЕ ПРАЦЮЄ І НЕ НАВЧАЄТЬСЯ

Як уже було згадано вище, при призначенні житлової субсидії враховується майновий стан громадян. Тож законодавством передбачені випадки, коли люди не мають права на субсидію. Так, її не отримають ті сім'ї, які володіють додатковим житлом чи мають у своїй власності більше одного автомобіля. Також ви не маєте права на субсидію, якщо здаєте своє житло в оренду або придбали його менше, ніж за 12 місяців до моменту подання заяви. Субсидія не призначається, якщо в оселі зареєстровані працездатні громадяни, які не працюють і не навчаються на денній формі навчання. Для отримання права на субсидію таким громадянам варто хоча б стати на облік у Центрі зайнятості.

Варто звернути увагу, що сім'я, котра не має права на призначення субсидії на загальних підставах, може подати заяву до комісії про призначення субсидії. Тоді рішення про призначення чи непризначення житлової субсидії приймається на підставі акта обстеження умов проживання сім'ї.

Ярослав Гулан
02 листопада 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

13:48
В Ужгороді затримали студента, який підпалив Tesla місцевої дизайнерки Фото новина
12:17
Через байдужість матері на Закарпатті померла дитина
10:24
У Мукачеві попрощаються з полеглим Героєм Максимом-Олегом Порохнавцем Фото новина
09:01
Патрульні Мукачевого викрили водія під наркотиками та без прав Фото новина
18:15
/ 1
Прикордонники врятували від переохолодження ухилянта, який тікав до Румунії Фото новина
17:19
/ 3
На Закарпатті офіцер вимагав $10 тис. за переведення солдата в тил Фото новина
15:50
На Берегівщині рятувальники ліквідували пожежу в житловому будинку Фото новина
14:39
Ветерани Закарпаття відвідали історичні пам’ятки в межах реабілітаційної програми Фото новина
13:18
Американський турист і мешканка Кременчука заблукали під час спуску з Говерли Фото новина
12:33
На Закарпатті засудили диверсанта, який підпалював об’єкти інфраструктури Фото новина
11:31
В Ужгороді патрульні оперативно супроводили автомобіль із вагітною жінкою до лікарні Фото новина
09:49
У Королеві на Берегівщині попрощаються із полеглим на війні з рф воїном Ярославом Гелетеєм Фото новина
08:52
У Мукачеві стартує Відкритий чемпіонат міста з шахів
18:07
На Свалявщині судитимуть дніпрянина, який збував метамфетамін Фото новина
16:48
У Мукачеві попрощалися з полеглим воїном Олегом Полешкіним Фото новина
15:51
На Мукачівщині стався вибух газу — постраждав літній чоловік
14:22
У Виноградові попрощалися з полеглим на війні з рф Героєм — Миколою Гусаром Фото новина
13:30
/ 1
На Хустщині батько смертельно поранив сина під час конфлікту Фото новина
12:23
У Мукачеві згоріла двокімнатна квартира Фото новина
09:56
У Мукачеві триває мистецький пленер за участі 10 закарпатських художників Фото новина
09:04
Будівельники в Ужгороді натрапили на снаряд Другої світової війни Фото новина
22:07
/ 7
Верховна Рада планує розглянути скандальну правку щодо вітряків у горах
18:49
Мандрівка до Скакала: ще один день відкриттів серед лісів і водоспадів Карпат Фото новина
18:06
У Мукачеві судитимуть двох юнаків, які відібрали у переселенки всі її заощадження Фото новина
16:53
У Мукачеві попрощаються з Героєм Олегом Полешкіним Фото новина
» Всі новини