Вікторія Гутій, директор туристичної агенції:
Навіть такі дати як з 10-го по15-те січня, за рахунок фестивалю «Червене вино», більше 50-ти відсотків уже заброньовано. Шукають в першу чергу зимової казки, сніжні краєвиди. Також цікаві термальні води Берегівщини та наші замки. Дуже популярними зараз є міста Ужгород і Мукачево, як оглядові — своїм виглядом та структурою усій іншій Україні вони нагадують Європу.
Закарпатці ж для себе раніше обирали переважно європейський відпочинок, оскільки зручно добиратися, а для лижників зі стажем там просто рай. У наших гірськолижних курортів є над чим попрацювати.
Вікторія Гутій, директор туристичної агенції:
Перелік їхніх бід дуже великий. Це є і недостатність кілометрів траси, це поганий сервіс, це не розвинута інфраструктура, це нерозчищені добре траси, це відсутність штучного снігу, це є постійні черги і дуже короткий спуск.
Попри це в 2015-у році туризм на Закарпатті піднявся з колін — сюди тягнуться і українці, і європейці, і навіть росіяни.
Федір Шандор, туризмознавець:
Цього року просто неймовірна кількість російських туристів — з російськими паспортами, з російськими номерами, саме чистих росіян. Поки що ми це явище не можемо прокоментувати, очевидно їм тут спокійніше.
З його слів, закарпатські гірськолижні курорти готові до зимнього сезону. Українців сюди ж вабить близькість до Європи, Карпати та неймовірна кількість фестивалів.
Федір Шандор, туризмознавець:
Специфіка 2015-2016 зимового сезону дуже змінилася. Внаслідок об’єктивних і суб’єктивних причин. По-перше, це погіршення візового обміну між Європейським союзом і Україною. По-друге, валютні проблеми, пов’язані з девальвацією національної валюти. Все це й призвело до того, що українці більше почали цікавитися Україною. Зараз вони є в першу чергу основними споживачами туристичних і рекреаційних послуг в Закарпатті.
За опитуваннями, які проводив Федір Шандор разом з колегами, в усіх туристичних районах області майже стовідсоткова бронь.
Федір Шандор, туризмознавець:
Ми вже бачимо — ті хто працював, ті хто продажі почали вчасно, а не чекали підняття цін, все продали. Зараз іде вторинний ринок, третинний ринок перепродаж. Переважна більшість залишаться святкувати в Україні. Це момент для того, щоб ми покращували сервіс. За нашою спиною 40-ка мільйонна держава.
Цього року відновили і всі, призупинені минуло річ фестивалі, що говорить про реальний попит.
UzhInform