Мін'юст зареєстрував новий науковий збірник, присвячений дослідженню природи Карпат

Міністерство юстиції України зареєструвало новий науковий збірник «Природа Карпат: науковий щорічник Карпатського біосферного заповідника та Інституту екології Карпат НАН України». Співзасновниками видання є Карпатський біосферний заповідник та Інститут екології Карпат Національної академії наук України.

Мін'юст зареєстрував новий науковий збірник, присвячений дослідженню природи Карпат

Метою створення цього друкованого засобу інформації є розповсюдження інформації про результати природничих наукових досліджень у Карпатському регіоні, інформування наукових кіл про актуальні питання вивчення біотичного й ландшафтного різноманіття, охорони природи та використання природних ресурсів, сталого розвитку Карпатського регіону та ведення заповідної справи. 

Співзасновниками видання є Карпатський біосферний заповідник та Інститут екології Карпат Національної академії наук України.

Це вітчизняне видання за цільовим призначення є науковим із загальнодержавною сферою розповсюдження. Передбачена публікація статей українською та англійською мовами. Виходитиме один раз на рік.

Передбачається, відповідно до чинних вимог, забезпечити включення цього видання до переліку наукових фахових видань України й до міжнародних наукометричних баз даних.

Плата за публікацію матеріалів не передбачена. Всі подані до друку статті будуть рецензовані незалежними рецензентами.

На думку засновників, видання наукового щорічника буде сприяти об'єднанню науковців різних напрямів і спеціалізацій у справі дослідження природи Карпат. А необхідність цього є чималою, адже для Карпатського регіону властиві ще значні запаси природних ресурсів та унікальна в Україні й світі біота, зокрема, тут знаходиться українська частина (як єдиний природний об’єкт України) українсько-словацько-німецького об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО “Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини”, близько 150 видів тварин та 225 видів рослин, що включені до Червоної книги України, а ще десятки включені до Міжнародної Червоної книги, Європейських червоних списків, охороняються Бернською конвенцією тощо.

Але в горах порушена екологічна рівновага, почастішали катастрофічні паводки, селі та зсуви, проблематичним стає водопостачання місцевого населення, панує бідність і безробіття, регіон належить до економічно депресивних і є однією з найбідніших і слаборозвинених частин України.

Процес розвитку в Українських Карпатах зосереджується, здебільшого, на експлуатації природно-ресурсного потенціалу. Спостерігається надмірне суцільне вирубування лісів та безсистемна туристично-рекреаційна забудова високогірних територій, що призводить до руйнування унікальних екосистем, зокрема оселищ рідкісних і зникаючих видів рослин і тварин. 

Особливу загрозу становлять проекти будівництва гідроелектростанцій на гірських річках та освоєння родовищ нафти, газу та інших корисних копалин, навіть у зонах розташування природоохоронних територій, екологічно небезпечні тенденції закріплюються в регіональних схемах планування територій тощо.

Повільно впроваджуються вимоги Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат та Протоколів «Про збереження і стале використання біологічного та ландшафтного різноманіття до Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат, підписаний в м. Київ 22 травня 2003 р.» й «Про стале управління лісами до Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат» тощо.

У зв’язку з цим, наукові праці й науково-практичні рекомендації, які будуть опубліковані на сторінках Збірника, сприятимуть не тільки активізації досліджень, але й допомагатимуть збереженню природи та організації сталого природокористування в Карпатах.

Запрошують науковців, які вивчають природу Карпат у вищих навчальних закладах, науково-дослідних і природоохоронних установах та всіх природодослідників, надсилати, у відповідності до правил публікацій у фахових виданнях (вимоги до оформлення рукописів аналогічні вимогам до тематичного збірника Інституту екології Карпат НАН України, їх можна знайти за посиланням http://ftp.ecoinst.org.ua/rules.pdf ), до адміністрації Карпатського біосферного заповідника (90600, м. Рахів, вул. Красне плесо, 77; cbr-rakhiv@ukr.net, довідки за тел.03132 2-21-93; 03132 2-27-57), свої матеріали, обсягом не більше 12 сторінок, для опублікування.

Перший випуск Збірника має вийти у світ орієнтовно в другому кварталі 2016 року.

 

Федір Гамор, доктор біологічних наук, професор, заступник директора Карпатського біосферного заповідника

25 листопада 2015р.

Теги: збірник, Карпати, дослідження

Коментарі

Зайдел 2015-11-25 / 18:33:13
ти претензій не маєш до вбивці, бо ти заплатили сі кур...и, айбо ти взяв тоже гріх на свою уже грішну душу, щось узяв прокляті гроші.Ти от сього тяжко вмирати, буде, бо тоті чорні гроші тя удавлять, та товди точно не будеш мати уже ніякі і ні до кого претензії. Бог ти суддя, айбо тебе не слідчі не будуть турбовати, ти уже за йсе скоро никого не будеш цікавити і турбовати.

НОВИНИ: Соціо

17:33
У Лютій Костринської громади згоріли будинок і трактор
11:12
Чехія допоможе звести реабілітаційний центр в Ужгороді
22:04
Протягом минулого тижня в Ужгороді народилося 53 малюків, у Мукачеві – 34
12:40
/ 1
У 9 закладах Закарпаття можна отримати безкоштовну медичну допомогу при інсульті
11:25
/ 19
В Ужгороді сквер міської лікарні реконструюють і облаштують за 40 млн грантових гривень
17:48
На Закарпатті у березні 2024 року порівняно з груднем 2023 року ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%
17:12
Цьогоріч у березні на Закарпатті ціни зросли на 0,7%
11:09
В Ужгороді "комунальні" повідомлення про порушення ПДР залишатимуть на авто у червоних зіп-пакетах
10:51
22-річного Івана Бориса з Заріччя, якого з серпня 2022 року вважали зниклим безвісти, зустрінуть і поховають у понеділок
22:15
/ 2
Стало відомо про загибель в лютому під Авдіївкою Віталія Старости з Великої Копані Виноградівської громади
11:36
У Тересві попрощаються з полеглим Героєм Михайлом Руснаком, що більше року вважався зниклим безвісти
22:27
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Кобцем
15:44
На Закарпатті в теплицях почали збирати ранню картоплю
15:34
/ 1
Юрій Лущай з Краматорська, що поліг на Донеччині і похований у Великих Лучках, був істориком і відомим вікіпедистом
11:33
/ 1
На Сумщині поліг Василь Цинканич з Бегендяцької Пастілі Великоберезнянської громади
10:56
На війні з росією поліг Олексій Кобець з Ужгорода
19:16
/ 1
На Закарпатті військовий уник реального покарання за переправлення "ухилянта" через кордон
15:47
/ 9
У Буківцьові на колишній Великоберезнянщині створили новий монастир УПЦ Московського патріархату
11:17
/ 1
Дубівська громада сьогодні попрощається з Василем Скрипником з Красної, що загинув ще в травні 2022-го
22:28
/ 1
На Запоріжжі поліг Іван Гецко з Кушниці Керецьківської громади
18:31
На Сумщині загинув Михайло Мегеш з Великих Ком’ят Виноградівської громади
11:22
В Ужгороді у неділю відбудеться благодійний забіг під сакурами
10:46
/ 4
У Закарпатському апеляційному суді скінчилися марки. Тому він припиняє листуватися
10:22
/ 1
Стало відомо про загибель понад рік тому під Бахмутом Павла Головка з Виноградова
19:54
За підсумками 2023 року Закарпаття посіло 4 місце по Україні за показником захворюваності на туберкульоз
» Всі новини