Закарпаття звернеться до Кабміну щодо виділення коштів із резервного фонду на ліквідацію наслідків паводку (ФОТО)

Осінній паводок, що почався в суботу у високогірних районах Закарпаття, пішов на спад. На ранок понеділка зниження рівня води в головних річках області становить від 0,7 до 2 метрів.

Закарпаття звернеться до Кабміну щодо виділення коштів із резервного фонду на ліквідацію наслідків паводку (ФОТО)

Зараз паводкова хвиля знаходиться поблизу с.Бадалово Берегівського району на кордоні з Угорщиною. У деяких місцях вода вийшла на заплаву, однак підтоплень об’єктів немає. У Чопі (крайня точка Закарпаття на межі Угорщини) очікується підняття рівня води в Тисі до 8 метрів, що не становить загрози підтоплень. А повністю велика вода піде із Закарпаття через три доби.

Найбільше постраждали від паводка три райони області – Рахівський, Тячівський та Міжгірський. На понеділок ранок усе ще підтопленими залишаються десять приватних будинків на Міжгірщині й близько тридцяти – на Тячівщині. Вода переважно зайшла в підвали, а не в житлові приміщення. Більшість підтоплень – наслідок підняття ґрунтових вод та переповнення гірських потічків, а не через вихід із берегів магістральних річок.

Завдяки злагодженій роботі рятувальників, місцевої влади та населення, вдалося обійтися без потерпілих чи руйнувань у приватному секторі. Потреби в евакуації не було (за винятком відселень кількох десятків людей до сусідів та родичів). Рух автотранспорту відновлено по всіх напрямках, відключень електроенергії вже немає. За попередніми даними, пошкоджень дорожнього покриття на автодорогах державного значення внаслідок переливу води не зафіксовано. Однак у ряді високогірних населених пунктах знесені містки для легкового та гужового транспорту (особливо на Тячівщині в районі Усть-Чорної), розмиті ґрунтові дороги. Зараз спеціальні комісії з’ясовують завдану стихією шкоду. Влада області звертатиметься до Кабміну з проханням виділити на ліквідацію наслідків стихії коштів із резервного фонду. І поновлення фінансування протипаводкової програми «Тиса». Уже зараз зрозуміло, що найбільші збитки – це зруйновані дамби. Вчора я особисто проїхався по зоні стихійного лиха й побачив, що берегоукріплення в Рахівському районі (зокрема, на р.Шопурка біля Кобилецької Поляни), збудовані після першого катастрофічного паводку 1998 року, не витримали напору води й були змиті в річку. Якби терміново не підключилися рятувальники й місцеві мешканці, котрі укріплювали береги з допомогою деревини, наслідки були б набагато гірші – вода могла повністю зруйнувати автодорогу й підмити хати. Очевидно, що виділені державою на берегоукріплення кошти були банально вкрадені тодішньою обласною владою.

Зараз рятувальні служби продовжують відкачувати воду з підтоплених будинків у високогірних селах. Думаю, що до кінця дня ця робота буде завершена, повідомили Закарпаття онлайн у прес-службі Закарпатсьої ОДА.

23 листопада 2015р.

Теги: Кабмін, резервний фонд, паводок

НОВИНИ: Надзвичайні ситуації

17:45
На Закарпатті собаки напали на жінку з дітьми Фото новина
11:57
/ 4
Після смерті 12-річної пацієнтки стоматологічна клініка в Ужгороді виступила із заявою Фото новина
11:04
У селі Білки на Хустщині сталася пожежа в житловому будинку Фото новина
14:21
Через засніжені дороги медики понад 4 години евакуювали пенсіонера з опіками на Великоберезнянщині Фото новина
13:46
/ 8
В Ужгороді померла 12-річна дівчинка після введення наркозу у стоматології Фото новина
12:22
Румунські гірські рятувальники врятували українця після понад 30 годин у Карпатах Фото новина
11:38
На Хустщині через пожежу в гаражі ледь не зайнявся будинок Фото новина
11:33
Аварія на електролінії залишила більшу частину Перечина без світла Фото новина
13:15
На Мукачівщині через розпалену піч ледь не згорів будинок Фото новина
12:24
/ 1
На Говерлі врятували 23-річного туриста з Одеси з обмороженням ніг Фото новина
11:04
У пожежі на Хустщині загинув 60-річний чоловік Фото новина
09:59
Увечері між Обавою та Мукачевом поїзд збив чоловіка Фото новина
16:14
У селі Ботар на Берегівщині горів житловий будинок Фото новина
14:12
/ 1
На Тячівщині через негоду медики дісталися пацієнта із судомами на кінних санях Фото новина
12:15
Румунські рятувальники шукають українця, який заблукав у засніжених Карпатах Фото новина
10:05
У Колочаві пацієнта доставляли до "швидкої" на санчатах Фото новина
10:54
/ 2
На Мукачівщині медики «швидкої» прийняли стрімкі пологи у 32-річної жінки Фото новина
18:01
На Хустщині під час пожежі згоріла майже тона сіна Фото новина
12:08
/ 2
На Закарпатті пацієнта з критичним станом серця та обмороженням доправили до лікарні Фото новина
10:31
Через обледеніння контактної мережі значно запізнюються поїзди в напрямку Закарпаття
09:51
/ 1
Високопрохідний автомобіль врятував жінку з інсультом у гірському селі на Закарпатті Фото новина
16:55
/ 1
Медики та рятувальники провели складну евакуацію у гірському селі на Міжгірщині Фото новина
14:58
Через негоду на Закарпатті зафіксовано 7 випадків падіння дерев на автошляхи та транспортні засоби Фото новина
11:14
У Рахові під час руху загорілася вантажівка Фото новина
09:48
На Ужгородщині, Мукачівщині та Тячівщині через негоду було знеструмлено понад 2500 абонентів
» Всі новини