«Спочатку православні пішли на поступки уніатам, погодилися проводити з ними по черзі служби в одному храмі. Однак потім греко-католики повісили на двері свої замки й перестали пускати туди православних. Фактично відбулося незаконне захоплення храму», – стверджує він.
«Після цього уніати познімали винесли всі православні ікони й одіяння священиків і викинули їх на землю, осквернили храм. Влада бездіє, кримінальна справа за фактом захоплення храму не відкрита», – підкреслив Запорізький.
За його словами, 30 жовтня православна громадськість має намір провести масовий хресний хід з вимогою повернути храм Українській Православній Церкві (Московського Патріархату).
«Буде кілька сотень людей, привеземо козаків, будемо повертати храм», – говорить Запорізький.
У коментарі греко-католицький протопресвітер (декан) Тячівський Петер Креніцкі, який є парохом цього храму, наголосив, що до 1948 року він належав Греко-Католицькій Церкві і носив назву Успіння Пресвятої Богородиці. Це підтверджують старожили Тячева, які були вірними греко-католицької громади тячівського храму. Саме зараз вони, як правонаступники, у судовому порядку оскаржують рішення Обласної ради за № 151, згідно з яким 1991 року цей храм було передано УПЦ (МП). Греко-католицька громада Тячева вважає рішення облради незаконним і всі документи – фальсифікацією. Тодішня влада, яка виявилася прихильною до УПЦ (МП), закрила греко-католикам доступ до архівів, не даючи їм можливості документально доказати правонаступництво на храм.
За словами о. Петера Креніцкі, більшість населення Тячева – греко-католики. У місті існує три греко-католицькі громади, які не мають свого храму. Є лише дерев’яна каплиця і були почергові богослужіння у спірному храмі. УПЦ (МП) у Тячеві має 2 громади. Заразу місті будується двоповерховий собор УПЦ (МП), на першому поверсі якого вже відправляють богослужіння.
Як стверджує о. Петер Креніцкі, загострення конфлікту почалося 29 серпня, після храмового свята. Греко-католиків не пустили до храму, і вони 40 днів були на вулиці. На жодні переговори представники УПЦ (МП) не йшли. Греко-католики Тячева стверджують, що усі документи, які дають УПЦ (МП) право власності на спірний храм – це чистої води фальсифікація. Зараз греко-католицька громада Тячева у судовому порядку намагається повернути втрачене.