Вибір – чималий, як то кажуть, на всі смаки: бордові, сині, голубі, рожеві, лілові, зелені, з ободком і без, з горошинками.
Пані Римма охоче розповіла про своє хобі.
– Вирощую фіалки 20 років, останні 10 вирощую сортові фіалки, займаюся цим професійно. Маю 600-800 видів фіалок. Моє хобі непомітно переросло у цікаву справу. Займаюсь ще бегоніями декоративно-листовими і стрептокарпусами. Стрептокарпуси – нове слово у кімнатних рослинах. Вони, як і фіалки, цвітуть цілий рік, – пояснює колекціонер.
Розповідає, що багато років поспіль їздила на виставки в Київ, Одесу, Дніпропетровськ: «Було прикро, що на Закарпатті такі виставки не проводяться, тому я її й ініціювала в Ужгороді».
У четвер фаворитом була коралова фіалка, фіалка-тюльпан, фея. Господиня каже, що людей було так багато, що ноги болять – ніколи було і присісти. Благо, допомагає чоловік.
Подружжя живе у приватному будинку. В одній з кімнат вирощують квіти. Пані Римма каже, що серед квітів проводить майже цілий день: «Три години тільки поливаю їх. А ще треба пересадити, посадити, відправити замовлення. Важко, проте серед краси. Матеріал беру в селекціонерів. Один листок фіалки коштує від 50 грн. до 50 доларів. Період від листочка до цвітіння – рік».
Виставка триватиме до 1 листопада. Листочок можна придбати за десятку, «діток» – за 25 грн., квітку у вазоні, яка буйно цвіте, – за 60 грн. і вище.
Тетяна Грицищук, Карпатський об’єктив