Закарпатські судді взяли участь у міжнародній конференції "Право власності: європейський досвід та українські реалії"

Днями у Верховному Суді України відбулася Міжнародна конференція на тему: «Право власності: європейський досвід та українські реалії», ініційована Верховним Судом України спільно з Проектом ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні», Проектом Координатора проектів ОБСЕ в Україні «Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя» та Юридичним факультетом Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.

Закарпатські судді взяли участь у міжнародній конференції "Право власності: європейський досвід та українські реалії"

У роботі конференції взяли участь судді, науковці, юристи-практики, вітчизняні та міжнародні експерти. Апеляційний суд Закарпатської області представила суддя судової палати з розгляду цивільних справ, к.ю.н. Ганна Фазикош. 

Упродовж двох днів учасники конференції обговорили низку актуальних питань, що стосуються застосування національними судами України ст. 1 Першого протоколу до Конвенції з прав людини і основоположних свобод та відповідної практики Європейського суду з прав людини.

По завершенні конференції суддя Апеляційного суду Закарпатської області, Ганна Фазикош зазначила: «Розгляд судових спорів щодо захисту права власності вимагає від суддів високого професійного рівня теоретичної та практичної підготовки, вміння визначити не тільки характер спірних правових відносин, але і правильного застосування і норм національного закону, і практики Європейського суду з прав людини, і правильного тлумачення висновків останнього, сформульованих у його рішеннях. Тут не може бути невиправданого чи формального підходу. 

Між тим, як свідчать дані судової статистики, відповідна категорія спорів залишається однією із найбільш поширених у судах всіх юрисдикцій, характер цих спорів є надзвичайно різноманітним, а судова практика щодо їх вирішення залишається неоднозначною. При цьому за кількістю випадків, констатованих ЄСПЛ, порушення права власності у європейських країнах посідає друге місце після порушення права на справедливий суд». 

Під час конференції було озвучено ряд проблем теоретичного і правозастосовчого характеру, які потребують поглибленого опрацювання з метою подальшого оновлення відповідного законодавства, а також вироблення єдиних підходів при розгляді судових справ відповідної категорії. Результати будуть сформульовані у письмовому документі та опубліковані на офіційному сайті Апеляційного суду Закарпатської області, повідомляють у прес-службі Апеляційного суду Закарпатської області.

 
29 жовтня 2015р.

Теги: судді, конференція

НОВИНИ: Соціо

15:38
В Ужгороді патрульні виявили наркотики в автомобілі BMW Фото новина
09:33
У Тернові на Тячівщині попрощаються з полеглим на війні з росією Василем Геричем Фото новина
09:09
На Харківщині поліг прикордонник Олександр Барон із Заброді Великоберезнянської громади Фото новина
18:05
/ 4
На Закарпатті туристичний збір зріс майже на 43% Фото новина
16:07
/ 1
На Закарпатті водій міжнародного автобуса їхав із чужою чіп-картою Фото новина
15:11
/ 1
У селі на Закарпатті зафіксували спалах гепатиту А
11:27
/ 1
В Ужгороді через ремонт вулиці Карпатської України тимчасово змінили маршрути автобусів
09:58
/ 1
В Ужгороді попрощалися із полеглим захисником Іштваном Гуяном на позивний «Smile» Фото новина
09:01
/ 1
Четверо українців опинилися в небезпеці в Румунських Карпатах
18:25
У Карпатах під час зливи заблукали дві туристки з Одеси Фото новина
17:37
Лікарі Львова врятували немовля із Закарпаття зі складною вродженою вадою Фото новина
16:27
В Ужгороді відкрили рух вулицею Карпатської України Фото новина
14:42
До 9 годин затримки: низка потягів до Закарпаття курсує із запізненням
11:48
/ 1
На Закарпатті викрили двох нелегальних перевізників Фото новина
11:03
/ 1
Підтверджено загибель 20-річного захисника зі Сваляви, який понад два роки вважався зниклим безвісти Фото новина
16:21
/ 1
У Барвінку знову горіло сміттєзвалище Фото новина
11:54
/ 2
На Закарпатті обрали найкращі вина 2026 року Фото новина
18:18
/ 24
В Ужгороді відкрили нову мініскульптуру, присвячену легендарному лікарю Андрію Новаку Фото новина
12:46
/ 1
На Тячівщині судитимуть депутата, який не задекларував майно та доходи на понад 6 млн грн Фото новина
11:39
/ 3
Закарпатські прикордонники зірвали контрабанду сигарет із використанням безпілотників Фото новина
11:03
/ 1
Ужгородці показали, як виглядав Полуничний Місяць цієї ночі Фото новина
08:33
/ 2
На Закарпатті 30 червня діятимуть погодинні відключення світла
18:04
У Бедевлі на Тячівщині підтвердили загибель Героя Івана Коларика Фото новина
16:49
/ 1
На Рахівщині 19-річному туристу стало зле під час спуску з Петроса Фото новина
11:28
/ 1
На Закарпатті водій заснув за кермом і з’їхав із дороги Фото новина
» Всі новини