Представники ОБСЄ цікавилися процесом децентралізації на Закарпатті

Вчора, 26 жовтня, директор Офісу реформ у Закарпатській області Іван Дем’янчук та заступник начальника управління містобудування та архітектури ОДА Олег Боршовський зустрілися зі спостерігачами Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні.

Представники ОБСЄ цікавилися процесом децентралізації на Закарпатті

Драґан Ґаґовіч та Дорін Фазлі завітали в наш край, аби ознайомитися з ходом децентралізації.

 --Закарпаття – одна з двох областей України, в яких не прийняті перспективні плани об’єднання територіальних громад, - повідомив Іван Дем’янчук. Наразі очікуємо, що новий склад обласної ради на своїх найближчих засіданнях все ж прийме перспективний план.

За його словами. місцеві вибори напередодні відбулися у двох об’єднаних громадах на Тячівщині. Наразі керівник краю підписав позитивний висновок для об’єднання ще й Усть-Чорнянської селищної громади, до якої також увійшли Лопухово, Руська Мокра та Комсомольськ. Однак ще необхідно провести роботу щодо їх  юридичного затвердження.

Спостерігачі ОБСЄ, в свою чергу, цікавилися які перепони стоять у громад на шляху об’єднання, чи враховуються етнічні приналежності мешканців населених пунктів у цьому процесі, а також з особливостями об’єднання у гірських районах краю та багатих сіл із населеними пунктами з меншим доходом.

- В першу чергу ми повинні розуміти, що процес об’єднання – добровільний. Водночас на місцях деякі керівники сіл та районів створюють антирекламу процесу децентралізації, не бачачи себе на посадах у майбутньому. Наразі наше завдання – провести максимально широке роз’яснення, - зазначив Олег Боршовський. 

 «Сподіваємося, що закон про добровільне об’єднання територіальних громад буде виконуватися і громади побачать в цьому перспективи», - резюмував Іван Дем’янчук, повідомляє у прес-служба Офісу реформ у Закарпатській області.

27 жовтня 2015р.

Теги: децентралізація

НОВИНИ: Соціо

18:31
На кордоні Закарпаття викрили двох чоловіків із підробленими документами
10:59
/ 1
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Андрієм Жабським Фото новина
10:13
В Ужгороді нетверезий водій скоїв ДТП з припаркованим авто Фото новина
19:24
/ 7
В Оноківцях, на Ужгородщині, руками "чорної землевпорядниці" віджимають ділянку в родини ветерана ЗСУ – блогер
18:42
Львівські лікарі врятували 8-місячну дитину із Закарпаття Фото новина
16:20
У Мукачеві попрощаються з полеглим захисником Віталієм Шелембою Фото новина
11:12
/ 1
У Виноградові попрощалися з полеглим на війні захисником Василем Котобеєм Фото новина
09:32
/ 1
На Закарпатті спіймали на гарячому палійку сухостою Фото новина
16:08
На Закарпатті від початку року сталося 76 пожеж в екосистемах
13:44
В Ужгороді п’яна водійка на Kia спричинила ДТП Фото новина
11:17
/ 2
На Закарпатті за два місяці зафіксували понад 250 митних порушень
18:19
/ 1
На КПП «Тиса» дві закарпатки намагалися перевезти сигарети під одягом Фото новина
16:17
/ 1
З російського полону повернулися 14 закарпатських військових
14:11
Туристично-пізнавальний тур «Подорож на гору Костирівка» Фото новина
13:42
«Пригоди у лісовій країні»: екологічний квест для дітей у Шахтинському лісі Фото новина
11:17
В Ужгороді попрощалися з полеглим на війні з росією захисником Борисом Тараненком Фото новина
18:58
Помер військовий із села Тросник на Берегівщині Андрій Мокар Фото новина
16:12
/ 2
З російського полону повернулися троє закарпатських захисників Фото новина
13:40
На війні з рф поліг захисник із села Підплеша на Тячівщині Іван Микулянець Фото новина
11:31
У Неліпинській громаді проведуть вакцинацію домашніх тварин від сказу
19:36
В Ужгороді відбулася серія тренінгів із природничої педагогіки для тих, хто працює з дітьми Фото новина
16:42
/ 1
У ПП «Ужгород – Вишнє Нємецьке» митники вилучили сумки, прикраси і взуття люксових брендів Фото новина
16:18
На Рахівщині медики пішки долали схил, щоб врятувати 74-річного чоловіка Фото новина
15:07
Складні операції для поранених військових провели закарпатські та американські хірурги Фото новина
14:10
На Закарпатті прихистили родину з прифронтової території, яка втратила дім через обстріл Фото новина
» Всі новини