Де знайти "горшок", або Туалети в Ужгороді замінили клумби та під'їзди, а міській владі до цього нема діла!

Про проблему нестачі громадських туалетів в Ужгороді писано-переписано, але їх кількість поки що не зростає, а навпаки -лише зменшується. Окрім того, що в місті не лишилося жодного безкоштовного громадського туалету, не вистачає й платних. Для 120-тисячного Ужгорода, який так полюбляють називати воротами в Європу, нестача клозетів є суттєвою проблемою.

Де знайти "горшок", або Туалети в Ужгороді замінили клумби та під'їзди, а міській владі до цього нема діла!

Звернутися до цієї теми вирішив після того, як в черговий раз, йдучи на роботу, довелося вдихати запах фекалій у під'їзді. І це - в центрі міста, на площі Корятовича. Багато хто скаже - користуються під'їздами в якості вбиралень ті, в кого погане виховання, низька культура поведінки. Але ж багатьох з них до цього змушує відсутність найнеоб-хіднішого - елементарного туалету поблизу.

На своє запитання щодо громадських вбиралень в місті, адресоване відділу санітарії та благоустрою Ужгородського міськвиконкому, почув лише у відповідь: «А ви знаєте якісь громадські туалети у нашому місті?» Натомість головний лікар міської санепідемстанції Василь Пётричко повідомив, що зараз в Ужгороді діє всього три громадські туалети - на Київській набережній (біля пішохідного мосту), на авто-та залізничному вокзалах. Через невідповідність санітарним нормам довелося закрити туалети під транспортним мостом, на вулицях Капушанській та Собранецькій, а також на площі Корятовича (біля Перечинського автовокзалу). «Загалом же наше місто потребує як мінімум 12 громадських туалетів», - стверджує головний санепідемолог Ужгорода.

Натомість обласний центр має лише 10% від тієї кількості вбиралень, яка потрібна. Міська влада

не надто переймається цією проблемою - якщо вже люди у будинках мерзнуть від холоду, то про проблеми з туалетами і говорити нічого. Виходить, що кошти на встановлення біг-бордів з написом «Не робіть з нашого міста WC» знайти можна, а зробити елементарний туалет у ' велелюдному місці або ж відремонтувати ті, що позакривалися через недотримання санітарних норм, нікому. Як результат - за будь-яким кущем можна наступити на «міни». Застояний запах сечі та екскрементів уже став звичним і в під'їздах та ліфтах.

Якщо ж ваші пошуки не увінчалися успіхом і ви справляєте потребу під кущем, а при цьому вас піймав міліціонер, то відповідно до законодавства це кваліфікується як дрібне хуліганство, яке тягне за собою штраф у сумі 51 грн. Як повідомили в ЦГЗ УМВС в Закарпатській області, якщо при цьому дійство демонструвати перед перехожими, то це - грубе порушення громадського порядку, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом. За це можна не тільки сплатити штраф (від п'ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів), але й потрапити під арешт на строк до шести місяців. Якби наша міліція ефективно працювала у цьому напрямку, то, напевно, міський бюджет мав би суттєвий дохід.

Роман Сенишин
29 жовтня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

23:21
На сайті "Закарпаття онлайн" тривають регламентні роботи
16:58
В Ужгороді на двох локаціях встановили охолоджувальні рамки-оприскувачі Фото новина
01:32
/ 4
Представники МГКЄ у складі делегації УГКЦ зустрілися з Папою Римським Фото новина
15:31
На кордоні з Румунією понад 2 місяці триватиме ремонт аварійного мосту через Тису Фото новина
11:17
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олександром Карповим Фото новина
20:28
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого Героя Андрія Лоскоріха Фото новина
07:08
/ 22
Руки в кайданках
05:48
/ 3
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
/ 3
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 11
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 7
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
17:42
/ 2
500 підписів за 3 доби: колективне звернення з вимогою зупинити злочин на Руні достроково направлено новому генпрокурору Кравченку
03:47
У п'ятницю в ужгородському скансені відкриються дві виставки
22:03
/ 4
"Вітряні парки" "відповідально" відбудують міст, "безвідповідально" обвалений вантажівками з щебенем для дороги, якою вони планують возити "ненормативні великогабаритні вантажі"
13:11
Екоклуб у Ясіні запрошує на пізнавальну "Подорож на Драгобрат"
00:50
/ 2
Суд в Ужгороді покарав працівницю митниці за хабарництво штрафом
» Всі новини