Закарпатські діти навідалися на Свалявщину до однолітків зі Сходу із концертом та майстер-класами

Чотири десятки "падіюнівців" - вихованців і педагогів Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості "ПАДІЮН" завітали вчора, 20 жовтня, з творчим візитом до гостей із Донеччини, які в рамках проекту "Схід і Захід - разом" впродовж десяти днів навчаються та відпочивають на Закарпатті.

Закарпатські діти навідалися на Свалявщину до однолітків зі Сходу із концертом та майстер-класами

27 дітей та їх керівників гостинно приймає санаторій "Поляна", що в Свалявському районі. Тут у їхньому розпорядженні комфортні умови проживання, смачна закарпатська кухня, цікаве дозвілля. Донеччани відвідують найближчу школу, що розташована поряд із санаторієм, адже усі вони - старшокласники, учні 10-11 класів, тож навчання пропускати не бажано. 

Керівник групи, начальник донецького обласного відділу міліції у справах дітей Костянтин Ликов розповів, що діти, які беруть участь у проекті, є безпосередніми свідками всіх жахів війни. Вони ховалися під час обстрілів і бомбардувань у підвалах, вони бачили руйнування будівель, смерть сусідів і рідних. Мета проекту - розповісти про пережите, про те, якою страшною є війна, якими непоправимими можуть бути її наслідки, і як потрібен мир всій нашій країні. А ще - показати дітям зі Сходу Закарпаття, познайомити з його природою, культурою та звичаями, дати можливість поспілкуватися з ровесниками, а також відпочити, оздоровитись та набратись нових позитивних вражень. 

Саме такі, надзвичайно позитивні емоції, викликав концерт "Я люблю Україну", що його презентував донеччанам "ПАДІЮН". На сцені лунали пісні у виконанні кращих вокалістів палацу, Народний художній колектив ансамбль танцю "Танцювальна корпорація друзів" виконав декілька запальних хореографічних композицій, а харизматичні ведучі своїми палкими словами про Батьківщину викликали овації та не залишили байдужих у залі. Глядачі були у захваті, аплодували артистам стоячи. 

Після концерту на гостей зі Сходу чекали захоплюючі майстер-класи від досвідчених педагогів палацу. Заняття обирали за інтересами: виготовлення листівок, пантоміма чи спелеотуризм. Тетяна Мацола, керівник гуртка "Креативний дизайн", навчила дітей робити гарні подарункові листівки власноруч, Марина Шайбнер, керівник гуртка "Енергія мім", допомагала опановувати сценічну майстерність, розповідала про особливості пантоміми. А керівник спелеосекції Олеся Монич поділилася багаторічним досвідом участі у природоохоронних рейдах та експедиціях, змаганнях із пішохідного і гірського туризму, розповідала про прийоми скелелазіння, техніку проникнення під землю і методи безпечної роботи у печерах, а ще - навчила всіх охочих в'язати спеціальні вузли.

У п'ятницю, 23 жовтня, відбудеться наступна, не менш цікава зустріч із донецькими старшокласниками, на якій їх чекає супер-квест та фото сесія в етнічних костюмах, повідомляють у ПАДІЮНі.

 

21 жовтня 2015р.

Теги: однолітки, діти, концерти, майстер-класи

НОВИНИ: Соціо

18:01
На Закарпатті викрили угруповання, яке переправляло чоловіків через кордон Фото новина
17:02
На Рахівщині засудили жінок, які викрали допомогу родини загиблого військового
16:49
Юні мандрівники здійснили осінню подорож схилами полонини Боржави Фото новина
16:03
В Іршаві рятувальники звільнили хлопчика, який застряг пальцем у гойдалці Фото новина
15:04
На Рахівщині затримали мукачівця, який за $10 тисяч організовував втечу чоловіків до Румунії Фото новина
13:46
На Закарпатті стартувала осіння вакцинація диких тварин від сказу
12:47
На Берегівщині під колесами авто загинула жінка Фото новина
11:33
На Рахівщині вранці згорів житловий будинок Фото новина
10:02
Капелана з Мукачева відзначили нагородою «Хрест Військова честь» Фото новина
09:20
У Мукачеві патрульні затримали чоловіків, які побили та пограбували перехожого Фото новина
18:29
На Закарпатті рятувальники знайшли двох чоловіків, які заблукали в горах і лісах Фото новина
17:20
/ 1
На Закарпатті заблокували черговий канал незаконного переправлення ухилянтів через кордон Фото новина
15:55
У Мукачеві затримали 34-річного уродженця Харкова, який на замовлення підпалив авто Фото новина
14:47
На Закарпатті до кінця року відкриють пішохідний і велосипедний перехід «Ужгород – Вишнє Нємецьке»
13:25
/ 3
В Ужгороді горів двоповерховий житловий будинок Фото новина
12:14
/ 1
На Закарпатті викрили понад 270 організаторів схем втеч за кордон Фото новина
11:15
На Іршавщині дві жінки обікрали місцеву під час «ворожіння»
10:15
/ 2
У Хусті відбувся фінальний етап TRANSCARPATHIAN GRAND RUN 2025 Фото новина
09:05
/ 18
Керівник Великоберезнянської лікарні втік за кордон, залишивши заклад без керівництва та фінансування Фото новина
16:50
/ 3
Закарпатець Андрій Ткачук став чемпіоном світу з ультрамарафону у Франції Фото новина
14:56
У румунських Карпатах врятували трьох українців, які заблукали під час походу Фото новина
13:03
/ 2
На Закарпатті взяли під варту двох неповнолітніх, підозрюваних у подвійному вбивстві літнього подружжя Фото новина
10:50
На Закарпатті викрили схему зняття військовозобов’язаних із реєстру «Оберіг» Фото новина
09:03
У Мукачеві прийняли дві родини переселенців із Дніпропетровської області Фото новина
18:23
Мукачівський хор хлопчиків та юнаків провів благодійні концерти в Австрії Фото новина
» Всі новини