Державне фінансування на ремонт та утримання шляхів на Закарпатті катастрофічне

На поточний ремонт і утримання шляхів цьогоріч Служба автомобільних доріг Закарпаття отримала з державного бюджету 70,7 млн. гривень. 55,9 мільйона з яких використали на дороги державного значення, 14,8 млн. гривень на шляхи місцевого значення.

Про це у вівторок, 13 жовтня, під час брифінгу повідомив начальник відомства Михайло Попович.

За виділені кошти провели ямковий ремонт 998,6 км доріг на найбільш вражених ділянках: Київ – Чоп, об’їзна м.Ужгород – КПП «Ужгород», Велика Добронь – Мукачево, Довге – Іршава – Виноградів, об’їзна м.Мукачево, Хуст– Шаян –  Вишково – Буштино, КПП «М.Березний» – Малий Березний, Берегово – Виноградів – В.Копаня, Нижні Ворота – Воловець – Міжгір’я.

19,8 млн. гривень Закарпаття отримало з державної бюджетної програми «Розвиток дорожнього господарства областей української частини Карпатського Єврорегіону. Ці кошти витратили на поточний середній ремонт автодороги державного значення Мукачево – Рахів – Богородчани – Івано-Франківськ – Рогатин – Львів.

Загалом, за словами посадовця, Служба автомобільних доріг у Закарпатській області відповідає за 3348 км шляхів загального користування. Крім цього в краї є ще 5 тисяч кілометрів доріг комунальної власності, за які несуть відповідальність місцеві органи влади.

«Останнім часом в деяких громадах Закарпаття зростає соціальна напруга – люди вдаються до перекриття автодоріг з вимогою ремонту того чи іншого шляху. Основна причина такої ситуації – брак коштів на ремонт доріг. Фінансування на цей рік дорожньої галузі не мінімальне, а катастрофічне, - наголосив Михайло Попович і для прикладу навів кілька цифр. У 2008 році Служба автомобільних доріг Закарпаття мала на ремонт та утримання доріг 220 млн.  гривень. Цьогоріч – 100 млн. гривень. А ціни в декілька разів збільшилися».

Цьогоріч 162 млн. гривень надійшло в громади на ремонт доріг комунальної власності та місцевих шляхів загального користування в межах населених пунктів. Тож органи місцевої влади мають змогу самостійно вирішувати наболілі місцеві дорожні проблеми.

Капітальні ремонти доріг в області не проводилися вже десятки років, хоча згідно з нормами, кожного року на дорогах загального користування області необхідно проводити до 150 км капітальних і не менше 500 км середніх поточних ремонтів доріг. «Для виконання таких робіт щорічно необхідно фінансування у розмірі близько 750-800 млн. гривень, - каже Михайло Попович.  Згідно з проведеним навесні обстеженням, 77 відсотків доріг області вражені ямковістю. В нинішньому році на утримання доріг державного значення виділено 48 млн гривень, що на один кілометр складає 43 тисячі гривень. На місцеву мережу – 18 млн. гривень, на утримання одного кілометра таких доріг припадає 8,5 тис. гривень у рік».

Всі роботи, які проводить на дорогах області Служба автомобільних доріг, нині виконує ДП «Закарпатський облавтодор» – саме це підприємство виграло тендер.

Наразі дорожники краю готуються до зими: ремонтують стару техніку, поповнюють запаси солі. «На складах поки 2300 тонн «підсипочних» матеріалів  при потребі 18 830 тонн та 875 тонн технічної солі, при потребі  на зимовий період 3658 тонн, – повідомив Михайло Попович. Поповнення запасів солі залишається проблематичним, оскільки облавтодор боргує підприємству «Артемсіль» 840 тис. гривень за минулорічні поставки».

Прес-служба Закарпатської ОДА

13 жовтня 2015р.

Теги: дороги, ремонт, утримання, фінанування

НОВИНИ: Соціо

18:28
На війні з рф поліг Захисник з Оноківської громади Володимир Куля Фото новина
17:39
На Закарпатті 24-річна жінка намагалася переправити до Румунії п’ятьох чоловіків Фото новина
17:33
У Калинах на Тячівщині розпочався безстроковий протест проти незаконного будівництва мініГЕС Фото новинаВідео новина
15:25
На Берегівщині з пожежі врятували 5-річного хлопчика Фото новина
14:29
У Карпатах гірські рятувальники допомогли вагітній жінці з Дніпра Фото новина
13:31
/ 2
ВАКС заблокував елітні квартири, будинок і авто цивільної дружини ексголови Мукачівської РДА Сергія Гайдая Фото новина
12:05
/ 1
Пішов із життя закарпатський історик, політик і публіцист Володимир Піпаш Фото новина
10:15
На Берегівщині затримали переправника, який за $10 тис. водив ухилянтів через Тису Фото новина
10:00
Екоклуб у Ясінях вирушає до витоку Чорної Тиси: відкрито реєстрацію на участь
09:11
Закарпатець приховав на кордоні партію харчових добавок на пів мільйона гривень Фото новина
17:57
У Королеві на Берегівщині горів двоповерховий будинок Фото новина
16:49
На Закарпатті лікарів викрили на хабарах за продовження групи інвалідності Фото новина
15:58
В Ужгороді відкрили адаптивні бойові тренування для ветеранів Фото новина
14:40
/ 1
У Мукачеві проведуть в останню путь воїна Михайла Лялюшка Фото новина
12:30
68-річна закарпатка намагалася ввезти з Європи брендовий одяг на майже 500 тис грн Фото новина
11:34
В Ужгороді гонитва за Mini Cooper завершилася ДТП Фото новина
10:17
/ 1
Двом закарпатцям загрожує довічне ув'язнення за жорстоке вбивство киянина Фото новина
09:10
У румунських Карпатах врятували трьох українців Фото новина
22:46
Екоклуб у Ясіня завершив літо мандрівкою на Драгобрат Фото новина
18:35
Закарпаття долучилося до міжнародного проєкту для дітей загиблих Захисників України Фото новина
17:13
/ 1
В Ужгороді попрощалися із захисником Олександром Катринцем Фото новина
16:13
Закарпатець за $4300 переправляв ухилянтів поза пунктами пропуску Фото новина
15:16
На Рахівщині водій автобуса збив пішохода і втік з місця ДТП Фото новина
14:22
Закарпатець пропонував прикордоннику $6000 за допомогу у переправленні ухилянтів до Румунії Фото новина
13:37
У Виноградові під час пожежі постраждав власник будинку
» Всі новини