На Закарпатті вважають, що заробити гроші сьогодні можна і в Україні

25 жовтня в Ужгородському прес-клубі відбулося засідання на тему «Заробітки за кордоном: зворотній бік медалі».

70 тисяч закарпатців, за офіційною інформацією, перебувають сьогодні на закордонних заробітках. В області у свою чергу працюють 8 організацій, які легально надають послуги віз працевлаштування в інших країнах. Водночас помітною є тенденція реміграції: закарпатці повертаються до своїх домівок, — стверджує  директор Закарпатського обласного центру зайнятості Юрій Фущич. Він також переконаний, що в Україні можна заробити ті ж самі гроші, що й за кордоном, якщо відкинути існуючі там ризики, дороге медичне обслуговування, тягар покинутих сімей. Усе ж для тих, хто таки прагне працювати за межами країни, центр зайнятості готовий надати усю необхідну інформацію, яку можна вже сьогодні отримати у районних представництва Центру — навіть без звернення до його працівників, а просто з інформаційних моніторів. Ю. Фущич нагадав, що висока оплата праці характерна лише працівникам висококваліфікованих професій. Фахівець також розповів, що на власні очі неодноразово переконався, що умови заробітчан — «далеко не солодкі».

355 — за цим скороченим мобільним номером кол-центру Міністерства зовнішніх справ можна дзвонити усім, хто потерпів від недобросовісних роботодавців за кордоном чи втрапив у халепу за межами батьківщини. Звертатися до фахівців громадян закликає перший секретар Представництва МЗС України в Ужгороді Дмитро Керечанин. Він також радить усім, хто виїжджає кордон, обов’язково ставати на консульський облік, а ще до виїзду ретельно з’ясувати інформацію про умови перебування, працевлаштування, навчання тощо в обраній державі. За інформацією Д. Керечанина, частими є випадки, коли люди потерпають у результаті посередницьких послуг, наданих їхніми ж «добрими» знайомими. У разі виникнення загрозливої ситуації за кордоном, фахівець закликає українців звертатися до існуючих там консульських установ. Відсутність коштів та навіть документів не стане перешкодою для повернення на батьківщину.

Керівник громадської жіночої організації «Веста» Інна Сабадош розповіла, що кожного буднього дня з 10.00 до 15.00 за номером 3-20-91 працює «гаряча лінія», фахівці якої надають усю необхідну інформацію про працевлаштування, навчання за кордоном, одруження за кордоном тощо. Діяльність організації спрямована на запобігання торгівлі людьми. Так, спільно з міжнародною організацією міграції і обласним центром зайнятості «Веста» впроваджує на Закарпатті проект «Зміцнення потенціалу в управлінні міграційними процесами». «Веста» працює з інтернатами, притулками, вихованці якими найчастіше ризикують стати жертвами торговців людьми.

Про методи боротьби з останніми розповів старший оперуповноважений у особливо важливих справах відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними із торгівлею людьми (ВБЗПТЛ) УМВС України в Закарпатській області Тарас Белінський. За його словами, відділ тісно співпрацює з Інтерполом для виявлення злочинців.

Проте в Україні досі не налагоджено відповідних правових механізмів для їх належного покарання, відсутня ефективна робота судів, розповів оперуповноважений ВБЗПТЛ УМВС України в Закарпатській області Хайбар Азіз. За період з 2002 року тільки одна особа в області отримала реальний термін покарання. Так, суд, як правило, призначає злочинцю 5 років ув’язнення з 1 роком відстрочки. Опинившись знову на свободі, «ділки» знову повертаються до звичної справи, -- каже Хайбар Азіз. Наразі по статтях, що стосуються торгівлі людьми, з початку року на Закарпатті порушено 22 кримінальні справи.

25 жовтня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

23:21
На сайті "Закарпаття онлайн" тривають регламентні роботи
16:58
В Ужгороді на двох локаціях встановили охолоджувальні рамки-оприскувачі Фото новина
01:32
/ 4
Представники МГКЄ у складі делегації УГКЦ зустрілися з Папою Римським Фото новина
15:31
На кордоні з Румунією понад 2 місяці триватиме ремонт аварійного мосту через Тису Фото новина
11:17
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олександром Карповим Фото новина
20:28
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого Героя Андрія Лоскоріха Фото новина
07:08
/ 22
Руки в кайданках
05:48
/ 3
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
/ 3
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 11
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 7
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
17:42
/ 2
500 підписів за 3 доби: колективне звернення з вимогою зупинити злочин на Руні достроково направлено новому генпрокурору Кравченку
03:47
У п'ятницю в ужгородському скансені відкриються дві виставки
22:03
/ 4
"Вітряні парки" "відповідально" відбудують міст, "безвідповідально" обвалений вантажівками з щебенем для дороги, якою вони планують возити "ненормативні великогабаритні вантажі"
13:11
Екоклуб у Ясіні запрошує на пізнавальну "Подорож на Драгобрат"
00:50
/ 2
Суд в Ужгороді покарав працівницю митниці за хабарництво штрафом
» Всі новини