У Мукачеві проходить Міжнародна наукова конференція "Малий Афон" – монастирі та чернецтво на Закарпатті: традиції і сучасність"

Сьогодні, 3 жовтня, з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви, Митрополита Онуфрія, у Мукачеві рамках підготовки до 1000-ліття слов’янської присутності на Святій Горі Афоні розпочала свою роботу Міжнародна наукова конференція "Малий Афон" – монастирі та чернецтво на Закарпатті: традиції і сучасність".

У Мукачеві проходить Міжнародна наукова конференція "Малий Афон" – монастирі та чернецтво на Закарпатті: традиції і сучасність"

Організаторами Міжнародного наукового форуму є Мукачівська єпархія Української Православної Церкви, Богословсько-історичний науково-дослідний центр імені архімандрита Василія (Проніна), Міжнародний інститут Афонської спадщини в Україні, Міністерство освіти та науки України, Кафедра історії України ДВНЗ «УжНУ», Науково-дослідний центр історико-релігійних студій «Логос», Державний архів Закарпатської області та Відділ національностей та релігій Закарпатської ОДА.

Робота форуму розпочалася спільною молитвою та Вітальним словом Предстоятеля УПЦ до організаторів і учасників конференції, яке зачитав проректор Київської духовної академії з науково-богословської роботи Бурега В.В.

Цього року доповіді на міжнародний науковий захід направили науковці з одинадцяти країн світу, зокрема: Чехії, Словаччини, Польщі, Росії, Болгарії, Сербії, Хорватії, Республіки Білорусь, Румунії, Молдови, Греції та України. Загалом у конференції беруть участь понад 60 науковців та дослідників. В ході роботи форуму діють чотири тематичні секції.

По закінченні конференції заплановані наукові презентації різних видань, зокрема, наукового альманаху «Афонська спадщина» та видавничих проектів Міжнародного інституту афонської спадщини в Україні.

У неділю 4 жовтня, учасники конференції візьмуть участь у святковому богослужінні та відвідають монастирі Мукачівської єпархії.

За матеріалами конференції заплановане видання збірки доповідей, повідомляють на сайті мукачівської єпархії УПЦ КП.

03 жовтня 2015р.

Теги: конференція, Малий Афон

НОВИНИ: Соціо

21:48
Підтверджено загибель на Запоріжжі ще в січні 2024-го 22-річного Михайла Яцканича з Підвиноградова Виноградівської громади Фото новина
15:52
/ 2
На війні поліг 21-річний Іван Микульця з Тячева Фото новина
13:33
/ 7
В Ужгороді відклав яйця унікальний, єдиний в Україні кайман Шнайдера Фото новина
11:33
/ 2
На Харківщині поліг Леонід Пивовар з Неліпина на Мукачівщині Фото новина
12:53
/ 1
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим на війні з росією Андрієм Розгау Фото новина
02:16
/ 2
WWF-Україна виступає проти будівництва лісової автодороги в межах лісництв філії "Ужгородське лісове господарство" ДП "Ліси України"
19:18
/ 15
У Калинах на Тячівщині харківський забудовник незаконно почав роботи зі спорудження ГЕС Фото новинаВідео новина
16:48
/ 7
В Ужгороді ще не відкритий McDonald's покарали за "непродуману" вивіску Фото новина
10:41
/ 1
На війні з росією поліг 57-річний Іван Пичкар з Родниківки на Мукачівщині Фото новина
01:31
/ 14
Справа Комарницького: Звільнений начальник УСР в Закарпатській області Химич зберігає $95 тис. готівкою
13:59
У Буштині на Тячівщині, гасячи пожежу в надвірній споруді, врятували два будинки та літню кухню поруч Фото новина
11:06
/ 1
На Запоріжжі поліг Володимир Зелді з Тересви на Тячівщині Фото новина
00:08
/ 10
Ужгородські лісівники будуватимуть дорогу під вітряки на Рівній через праліси (ДОКУМЕНТИ)
11:01
/ 2
На Сумщині поліг прикордонник Руслан Пинзару з села Сімер Перечинської громади Фото новина
15:37
/ 13
ВР прийняла доопрацьований після вето президента закон про примусове відчуження землі та будинків в Ужгородському районі Закарпатської області
16:23
На Закарпатті у лютому 2025-го порівняно з груднем 2024-го ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 2,6%
13:20
/ 1
У вівторок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Сергієм Лазориком Фото новина
12:45
Профільна комісія Закарпатської облради підтримала збереження Чорних озер в Ужгороді Фото новина
19:14
У Мукачеві патрульні виявили водійку "під кайфом", а в пасажира – наркотики Фото новина
14:12
/ 14
Закарпаття відвідала очільниця Міндовкілля Гринчук, нищення довкілля мініГЕСами і вітряками пріоритетом візиту не було Фото новина
13:02
На Закарпатті, на кордоні з угорщиною на початку квітня запрацює новий пункт пропуску "Велика Паладь – Нодьгодош"
13:57
/ 1
У понеділок у Мукачеві попрощаються з полеглим захисником Володимиром Напудою Фото новина
13:20
/ 1
В Ужгороді у суботу попрощаються з полеглим на війні Мирославом Біртою Фото новина
19:37
/ 4
Петиція про розробку нового генплану Ужгорода зібрала необхідні підписи всього за добу
14:46
У п'ятницю зранку тимчасово не працюватиме КПП "Лужанка – Берегшурань"
» Всі новини