У Київському патріархаті офіційно відреагували на спробу представників Московського патріархату силою захопити церкву в Пилипці

У Київському патріархаті офіційно відреагували на спробу представників Московського патріархату силою захопити церкву в Пилипці

Офіційна заява Управління Закарпатської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату , стосовно спроб силового захоплення Храму релігійної громади УПЦ КП Свято-Рождества Богородиці с.Пилипець Міжгірського району Закарпатської області представниками Хустської єпархії Москоського Патріархату .

27 вересня 2015 року в день свята Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього до Управління Закарпатської єпархії УПЦ КП , вранці, надійшло повідомлення від настоятеля Храму релігійної громади УПЦ КП Свято-Рождества Богородиці с.Пилипець Міжгірського району Закарпатської області ієрея Василя Калічин про те, що представники Хустської єпархії (священнослужителі) та так звані «тітушки» вчинили спробу силового захоплення Храму Свято-Рождества Богородиці с.Пилипець УПЦ КП.

Під час даної події вищевказані особи силовим методом відібрали ключі від Храму у паламаря, а також виштовхали з  церкви людей – парафіян, священника-настоятеля Храму, котрі почали протестувати проти таких незаконних дій. На вимогу парафіян розпочати Богослужіння зі сторони представників Московського Патріархату було відмовлено, незважаючи на те, що Церковна громада Української Православної Церкви Московського Патріархату Свято-Рождества Богородиці села Пилипець Міжгірського району Закарпатської області 9 серпня 2015 року на загальних парафіяльних зборах прийняла рішення про вихід зі складу Хустської єпархії УПЦ МП та перехід до складу Української Православної Церкви Київського Патріархату.  Відповідно до рішення вищевказаних парафіяльних зборів голова релігійної громади звернувся з відповідним проханням до Голови Закарпатської ОДА Москаля Г.Г з проханням про внесення змін в Статут релігійної громади Свято-Рождества Богородиці с.Пилипець Міжгірського району Закарпатської області, змінивши їх приналежність з Хустської єпархії УПЦ МП до Закарпатської єпархії УПЦ КП. Дане прохання було задоволено, відповідно громада отримала Статут та Свідоцтво про реєстрацію Статуту зі змінами в конфесійній приналежності.

23 серпня 2015 року єпископ Ужгородський і Закарпатський Варсонофій (Руднік), на запрошення вищевказаної релігійної громади разом з духовенством Закарпатської єпархії УПЦ КП відвідали Храм Свято-Рождества Богородиці села Пилипець та відслужили там Літургію, під час якої до цього ж Храму прибув митрополит Хустський і Виноградівський  УПЦ  Московського Патріархату Марк (Петровцій) з представниками духовенства своєї єпархії, якому громада Храму надала слово та, вислухавши його, підтвердила своє рішення про перехід в лоно Київського Патріархату, після чого митрополит Московського Патріархату покинув храм під не схвальні вигуки парафіян.

Проте, не зважаючи на законні підстави парафіян молитись в лоні УПЦ КП, зі сторони представників Хустської єпархії Московського Патріархату почав відбуватись тиск на представників вищевказаної релігійної громади. Так 18 вересня 2015 року, вночі, до голови релігійної громади Свято-Рождества Богородиці с.Пилипець Міжгірського району Закарпатської області завітали священнослужителі Хустської єпархії Моковського Патріархату з погрозами та повідомленнями про те, що Храм вони відберуть силовим методом, чим призвели до збільшення артеріального тиску у вищевказаного парафіянина. Про даний інцидент Управлінням Закарпатської єпархії УПЦ КП було повідомлено Закарпатські обласні управління СБУ та МВС, а також Голову Закарпатської ОДА Москаля Г.Г.  офіційними заявами.

Проте, не зважаючи на рішення громади представники Хустської єпархії Московського Патріархату разом з так званими «тітушками» 27.09.2015 року вчинили спробу силового захоплення Храму Свято-Рождества Богородиці с.Пилипець Міжгірського району Закарпатської області.

Завдяки оперативному реагуванню правоохоронних структур області та відстоюванню своїх прав релігійною громадою Храм було повернуто парафіянам, ключі від Храму передано голові громади.

Враховуючи вищенаведене, Управління Закарпатської єпархії УПЦ КП вимагає від представників Хустської єпархії УПЦ МП припинити бандитський тиск на парафію Свято-Рождества Богородиці с.Пилипець Міжгірського району Закарпатської області та зупинити залякування людей, які висловили свою законну позицію, гарантовану їм Конституцією України та Законом України «Про свободу совісті та релігійні організації», а саме перехід до Закарпатської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату.

28 вересня 2015р.

Теги: Пилипець, УПЦ КП, УПЦ МП

НОВИНИ: Соціо

17:41
Франциск Ерфан: Гадаю, ще не досяг своїх вершин, як у творчій, так і в інших сферах діяльності
17:31
/ 1
Майже 300 науковців з кількох міжнародних екоорганізацій обговорили на Закарпатті небезпеку забудови Свидовця
17:25
У Мукачеві одразу 3 дітей з однієї родини, чиї батьки не працювали та зловживали алкоголем, отримали статус позбавлених батьківського піклування
17:18
В Ужгороді переглянуть фільм "Гірська жінка на війні"
16:29
38 тисяч закарпатців у березні отримають монетизовану субсидію
16:26
У Хусті з нагоди ювілею проголошення Карпатської України відбулася пластова зустріч
13:48
До 80-річчя проголошення Карпатської України в Ужгороді відбулося спецпогашення іменних марок і конвертів
13:41
На Закарпатті через виконання колійних робіт кілька електричок тимчасово курсуватимуть за зміненим графіком
12:39
Автобуси міського маршруту №20 в Ужгороді їздитимуть частіше
11:20
Кількість звернень до медиків із приводу ГРІ на Закарпатті за тиждень зменшилася на 15%
11:03
На Закарпатті замапували основних ризики стихійних лих
10:29
Кір на Закарпатті відступає
07:32
/ 1
Захисники "Кірпічки" просять фінансової підтримки ужгородців для участі в розгляді апеляції екс-орендарів у Львові
08:35
/ 1
В Ужгороді вдев’яте пройшов "Бульк-Фест"
05:36
/ 1
МОН оголосило конкурс на вакантні посади ректорів МДУ і академії мистецтв
18:06
На пробне ЗНО з української мови та літератури в Ужгороді зареєструвалися 1200 учасників
15:39
/ 6
В Ужгороді провели рейд із виявлення "створювачів" стихійних сміттєзвалищ
13:28
На низці пунктів пропуску на Закарпатті тимчасово призупинено пропускні операції
11:19
В УжНУ переглянули фільм до ювілею проголошення Карпатської України
11:11
В еко-парку "Долина вовків" на Міжгірщині з’явилися нові мешканці
10:43
В Іршаві відкрили експозицію "Прикордонник Василь Попик – захисник Карпатської України"
10:18
/ 1
Врятованого на початку грудня на Мукачівщині лебедя виходили й випустили на волю
08:20
На Закарпатті відкриють центр гірсько-піхотної підготовки
07:57
/ 14
Закарпатець відзняв роботу суфлера Порошенка на Красному Полі
16:48
На суботу Закарпаттю прогнозують значні опади
» Всі новини