На Закарпатті на 26% зросла кількість неповнолітніх учасників скоєння злочинів

23 вересня відбулося чергове засідання координаційної ради у справах дітей при облдержадміністрації під головуванням заступника голови-керівника апарату ОДА Олександра Петіка.

На Закарпатті на 26% зросла кількість неповнолітніх учасників скоєння злочинів

На засіданні розглянуто питання профілактики дитячої злочинності за підсумками восьми місяців року та стан захисту прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на утриманні інтернат них закладів області.

Начальник сектору кримінальної міліції у справах дітей Василь Мадяр повідомив, що за підсумками восьми місяців п.р. в області спостерігається ріст на 1,8% рівня підліткової злочинності. Неповнолітніми або за їх участю вчинено 223 злочини проти 219 за аналогічний період минулого року. На 26 % (з 134 до 169) зросла і кількість неповнолітніх учасників скоєння злочинів.

Ріст злочинності серед неповнолітніх відмічається на території обслуговування: Ужгородського МВ (з 18 до 21) на +16,6%;  Ужгородського РВ (з 9 до 14) на +55,5%; Перечинського (з 6 до 13) на +116,6;  Свалявського (з 11 до 13) на +18,1%;  Міжгірського РВ (з 0 до 6) на +600% та Тячівського РВ (з 26 до 54) на +107,6%.

Як позитив слід зазначити спад злочинності по окремим видам злочинів: тяжких та особливо тяжких на -16,4 % (з 128 до 107); умисних тяжких тілесних ушкоджень на – 300% (з 3 до 0); крадіжок на – 2.5% (з 159 до 155); грабежів на – 38,4 % (з 13 до 8); розбоїв на -50% (з 2 до 1).

Начальник служби у справах дітей Світлана Якімеліна зазначила, що в області за станом на  30 червня п.р. обліковано 2364  дитини -сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, навчаються та проживають в інтернатних закладах для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування  344  дитини.

Під час засідання обговорено заходи, які вживаються адміністраціями інтернатних закладів області для соціального захисту вихованців, у тому числі захист житлових та майнових прав. Серед проблем, які потребують вирішення -  забезпечення житлом випускників інтернатних закладів, їх підготовка до самостійного життя тощо.

За результатами розгляду прийнято рішення вжити заходів у напрямку зменшення злочинності серед дітей області та соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Зокрема,  СКМСД УМВС України в Закарпатській області  спільно із службами у справах дітей на місцях, доручено здійснити впродовж листопада-грудня п.р. заходи з виявлення та вилучення в громадських місцях та на транспорті дітей, які подорожують без супроводу дорослих, бродяжать, жебракують, забезпечити їх влаштування  та соціальний захист; департаментам освіти і науки, соціального захисту населення, управлінню охорони здоров’я облдержадміністрації  забезпечити отримання вихованцями інтернатних закладів різних видів державних соціальних допомог, підготовку дітей до самостійного життя, влаштування у сім’ї громадян. Закарпатському центру  соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді забезпечити надання  соціальних послуг  для батьків, діти яких перебувають на утриманні в інтернатних закладах, з метою створення умов для повернення дитини  на виховання  батьків, соціальний супровід випускників інтернатних закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, повідомили в Службі у справах дітей Закарпатської ОДА.

24 вересня 2015р.

Теги: неповнолітні, злочин

НОВИНИ: Соціо

18:19
На КПП «Тиса» дві закарпатки намагалися перевезти сигарети під одягом Фото новина
16:17
З російського полону повернулися 14 закарпатських військових
14:11
Туристично-пізнавальний тур «Подорож на гору Костирівка» Фото новина
13:42
«Пригоди у лісовій країні»: екологічний квест для дітей у Шахтинському лісі Фото новина
11:17
В Ужгороді попрощалися з полеглим на війні з росією захисником Борисом Тараненком Фото новина
18:58
Помер військовий із села Тросник на Берегівщині Андрій Мокар Фото новина
16:12
/ 2
З російського полону повернулися троє закарпатських захисників Фото новина
13:40
На війні з рф поліг захисник із села Підплеша на Тячівщині Іван Микулянець Фото новина
11:31
У Неліпинській громаді проведуть вакцинацію домашніх тварин від сказу
19:36
В Ужгороді відбулася серія тренінгів із природничої педагогіки для тих, хто працює з дітьми Фото новина
16:42
У ПП «Ужгород – Вишнє Нємецьке» митники вилучили сумки, прикраси і взуття люксових брендів Фото новина
16:18
На Рахівщині медики пішки долали схил, щоб врятувати 74-річного чоловіка Фото новина
15:07
Складні операції для поранених військових провели закарпатські та американські хірурги Фото новина
14:10
На Закарпатті прихистили родину з прифронтової території, яка втратила дім через обстріл Фото новина
12:03
Туристичні родзинки Мукачівщини презентували промотуром Фото новина
10:02
Визнано загиблим солдата Василя Котобея з Виноградова Фото новина
09:04
На Закарпатті захворюваність на грип та ГРВІ перевищує епідпоріг
18:09
/ 1
На Тячівщині судитимуть директорку дитсадка та підрядників за розкрадання бюджетних коштів Фото новина
17:21
/ 1
На Закарпатті затримали чотирьох чоловіків, які намагалися незаконно перетнути кордон Фото новина
11:52
У Мукачеві відкрили виставку «Парфуми Європи» Фото новина
10:40
Військових та ветеранів запрошують у безкоштовні мандрівки Карпатами
10:13
В Ужгороді упродовж лютого народилося 170 дітей
08:58
На Закарпатті підвищили ціни на бензин та дизель
19:38
/ 1
Підтвердили загибель військового Олександра Ластівки, який три роки вважався зниклим безвісти Фото новина
17:43
Чопські прикордонники викрили спробу незаконного перетину кордону Фото новина
» Всі новини