За виділенням земельних ділянок учасникам АТО на Закарпатті стежитиме громадська рада

У вівторок, 22 вересня, в облдержадміністрації відбулося засідання обласної координаційної ради з вирішення проблемних питань військовослужбовців, учасників АТО та членів їх сімей. Головував на засіданні заступник голови Закарпатської ОДА Олександр Петік.

За виділенням земельних ділянок учасникам АТО на Закарпатті стежитиме громадська рада

Начальник відділу департаменту соціального захисту населення ОДА Наталія Омелянюк поінформувала присутніх про питання, з якими учасники АТО звертаються до облдержадміністрації. За її словами військові нарікають: у їхніх громадських організацій немає приміщень для роботи. Крім того, до складу робочих груп з питань соціального захисту учасників АТО та їх сімей у районах та містах не входять військовослужбовці, а саме вони знають про конкретні проблеми. І найгостріше питання – військовим відмовляють у виділенні земельних ділянок, твердого палива, медикаментів.

Відтак, за результатами засідання вирішили до складу обласної координаційної ради внести зміни, залучивши до її роботи голів громадських організацій учасників АТО: Миньо М.М.( м. Ужгород), Удут І.Ю.  (м. Мукачево та Мукачівський р-н), Білас С.С. (Свалявський р-н), Кубарич М.А. ( Тячівський р-н) та представника громадської організації „Карпатська ініціатива” Якубець О.С..

 Також управлінню Держгеокадастру у Закарпатській області доручили  представити перелік земельних ділянок, які запропоновані для учасників АТО та долучити до роботи з виділення землі громадські ради.

-- У кожному районі  необхідно проаналізувати діяльність робочих груп які займаються вирішенням проблем учасників бойових дій. Якщо необхідно – оновити їх кадровий склад, залучити до роботи представників громадських організацій учасників АТО. Взагалі кожний керівник району на Закарпатті повинен мати радника з числа учасників АТО, - наголосив О. Петік. – Військовослужбовці повинні отримувати всю необхідну інформацію та допомогу там, де вони живуть.

Райдержадміністрації та виконкоми місцевих рад отримали завдання обстежити житлові умови сімей загиблих військовослужбовців та інвалідів, представити графіки виїздів у населені пункти районів для  відвідування сімей кожного військовослужбовця учасника антитерористичної операції, організувати прийом громадян у сільрадах та провести детальне анкетування всіх учасників АТО.

Персональну відповідальність за використання цільових бюджетних коштів, призначених на покращення  житлових умов сімей загиблих військовослужбовців та інвалідів - учасників АТО буде покладено на керівників  райдержадміністрацій та міськвиконкомів. Вони також відповідатимуть за роботу з соціального захисту та професійної адаптації учасників антитерористичної операції.

За попередніми даними військових формувань учасниками антитерористичної операції є понад п’ять тисяч військовослужбовців з числа мешканців області, з них більше 500 зазнали поранень, 70 загинули, 34 особам з числа військовослужбовців учасників АТО встановлено інвалідність. Статус учасника бойових дій та відповідне посвідчення мають 1363 учасників АТО. Виплати у розмірі 100 тисяч гривень отримали 60 сімей загиблих мешканців Закарпатської області – учасників антитерористичної операції.

На квартирному обліку в області перебувають 29 сімей загиблих військовослужбовців учасників антитерористичної операції. Для забезпечення їх житлом в державному бюджеті на цей рік передбачено                     15,2 млн. гривень, з яких 7,56 млн. вже надійшли в область. Ці кошти направили в Ужгородський та Мукачівський міськвиконкоми та Рахівську, Перечинську, Великоберезнянську РДА для забезпечення житлом сімей загиблих учасників АТО згідно черговості. Житло для 5 сімей вже придбано, погоджено укладання угод ще для 2 сімей. Рахівська РДА отримала кошти на 3 сім’ї ще на початку серпня, проте угоди в цьому районі на придбання житла ще не уклали. Житло для решти сімей буде придбано по мірі надходження коштів.

В області подано 2700 заяв на отримання земельних ділянок військовослужбовцями та членами їх сімей. Наразі надано дозвіл на розробку документації із землеустрою на 1242 земельних ділянок, з них 281 проектів  вже затверджено, повідомили Закарпаття онлайн у прес-службі Закарпатської ОДА.

24 вересня 2015р.

Теги: земельні ділянки, громадська рада

НОВИНИ: Соціо

02:23
В Ужгороді розслідують можливі розтрати бюджету при ремонті площі Петефі
01:25
/ 1
У Берегові "перевлаштовують" під військову частину територію колишнього ЛТП
00:48
Закарпатці з закритою формою туберкульозу лікуватимуться у сімейних лікарів
00:37
Уряд виділив 1 млрд 342 млн грн на ремонт державних доріг на Закарпатті у 2020 році
23:15
Судді Ужгородського міськрайсуду обрали заступником голови Бедя
19:53
/ 1
Детальний план території ужгородської "Кірпічки" обговорили на громадських слуханнях
19:22
20 лютого в Ужгороді відбудеться громадське вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні
17:16
Суттєве потепління йде на Закарпаття
16:10
/ 1
У Видричці на Рахівщині запрацювала місцева пожежна команда
13:24
Упродовж тижня на Закарпатті на гострі респіраторні інфекції захворіло 7 610 осіб
11:40
/ 2
Дикі лісові коти облюбували Чорну гору на Виноградівщині
11:36
В Ужгороді представлять спільну українсько-словацько-румунську виставку "Весільне вбрання"
09:13
Змагання з катання на тазиках провели на Великоберезнянщині
01:22
/ 3
На фестивалі млинців в Ужгороді учасники змагалися за "Золоту палачінтовку"
00:37
/ 8
У Мукачеві також вшанували пам'ять "афганців"
14:09
Понад пів мільйона гривень зібрали цьогоріч в рамках акції "Серце до серця" на Закарпатті
13:36
/ 7
В Ужгороді відбулися урочистості до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та річниці виведення військ із Афганістану
12:03
У Виноградові розробляють Стратегію розвитку міста та Виноградівської міської ОТГ
09:52
Майже 700 тисяч гривень виділили в Ужгороді для забезпечення містян інсуліном
09:44
/ 2
У Мукачеві відкрили нову амбулаторію медичного центру "Сім’я"
21:30
/ 3
Слово про Семена Панька
15:13
/ 1
ФОТОФАКТ. В обласному центрі стартувала "Ужгородська палачінта"
15:05
У центрі Ужгорода вітали з Днем Валентина
12:16
/ 1
В Ужгороді провели громадські слухання з обговорення містобудівної документації
09:49
/ 3
Два фестивалі млинців стартують сьогодні в Ужгороді
» Всі новини