На Закарпатті призначать радника з питань внутрішньо переміщених осіб, їх нині в області – понад 4 тис

На Закарпатті буде призначено радника з питань внутрішньо переміщених осіб У середу, 16 вересня, під головуванням заступника голови - керівника апарату Закарпатської ОДА Олександра Петіка відбулося засідання регіонального штабу з питань соціального забезпечення громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції.

На Закарпатті призначать радника з питань внутрішньо переміщених осіб, їх нині в області – понад 4 тис

 

Як поінформував перший заступник начальника управління ДСНС у закарпатській області Володимир Ціцей, нині на Закарпатті перебуває 4025 внутрішньо перемішених осіб, з них – 275 з АР Крим та 3750 – зі сходу країни. В краї цілодобово триває робота регіонального та районних і міських штабів. Для переселенців також цілодобово працює «гаряча лінія». За словами посадовця, всі громадяни, що звернулися до регіонального штабу, забезпечені тимчасовим житлом.

Водночас під час засідання зазначалося, що можливості Закарпатської області в забезпеченні безкоштовним тимчасовим житлом внутрішньо переміщених осіб є суттєво обмеженими. Початкові розрахунки вказували, що область здатна прийняти без відчутного навантаження орієнтовно 2100 осіб, тоді як сьогодні кількість внутрішньо переміщених осіб в області перевищує зазначену цифру майже в два рази.

Не сприяє належному соціальному захисту переселенців і  відсутність у державному бюджеті коштів для вирішення ряду проблем, - кажуть у регіональному штабі. Розміри адресної грошової допомоги для внутрішньо переміщених осіб не покривають фактичних витрат на проживання та сплату житлово-комунальних послуг, в області не вистачає вільного соціального житла та помешкань комунальної власності для тимчасового перебування внутрішньо переміщених осіб. В той же час в державі немає дієвих програм та пільгового кредитування на придбання житла та соціальної адаптації внутрішньо переміщених осіб.

«Ніні деякі громадяни з Луганщини чи Донеччини реєструються, як переселенці, проте виїжджають вони не з окупованих територій, де бойові дії не ведуться і користуються державними пільгами, - наголосив Олександр Петік. – Тому необхідно звернутися до мінсоцполітики з пропозицією переглянути та уточнити перелік населених пунктів, які є окупованими, а які є придатними до проживання,  аби надалі убезпечитися від шахраїв». Також заступник керівника краю зазначив, що до складу штабу слід включити волонтерів, які допомагають переселенцям, а також представника служби у справах дітей, адже увага до дітей-сиріт та всиновлених дітей, які переміщуються має бути особлива. За словами Олександра Петіка, у штаб входитиме і радник з питань  внутрішньо переміщених осіб: «25 радників призначено для роботи в регіонах, в тому числі і на Закарпатті. Зараз чекаємо лише на відповідне розпорядження. Радник працюватиме при департаменті соціального захисту населення і допомагатиме внутрішньо-переміщеним особам налагодити контакт з мінсоцполітики, інформуватиме з питань соціального захисту переселенців тощо», повідомили у прес-службі Закарпатської ОДА.

17 вересня 2015р.

Теги: радник, переміщені особи

НОВИНИ: Соціо

10:07
Свалявський професійний будівельний ліцей торік збільшив свої доходи на 800 тис грн
09:35
500 звернень щодоби приймає диспетчерська служба екстреної допомоги на Закарпатті
00:56
Опублікований урядом перспективний план формування територій громад Закарпатської області відрізняється від проекту, що збурив громади (ПЕРЕЛІК ОТГ)
18:10
Інклюзивна кондитерська-школа "Золоті серця Закарпаття" в Ужгороді відновила роботу після карантину
18:06
Чергове засідання щодо облаштування велоінфраструктури в місті відбулося в Ужгороді
16:57
У Закарпатській ОДА запрацювала електронна приймальня
15:08
/ 4
Як медреформа працює на Закарпатті. Історія лікарки-ФОПа з Ізи
14:37
У Мукачеві презентували електронну систему "Моя школа"
14:29
/ 8
На Закарпатті розробили мапу для інвесторів та інвестиційну "няню"
14:17
Підприємствами транспорту на Закарпатті у січні-квітні перевезено вантажів на 14,9% менше, ніж за аналогічний період торік
12:59
/ 1
Програму підготовки до продажу земельних ділянок погодили в Ужгороді
12:56
/ 3
В Ужгороді визначили "офіційну" зону відпочинку біля річки
12:11
/ 5
Аспірант-айтівець УжНУ розробив новий курс з інтелектуального аналізу тексту
11:31
У Мукачеві запрацював Інклюзивно-ресурсний центр
10:37
/ 1
Завдяки повідомленню від громадян в Іршаві зупинили п'яного водія з кермом Jeep Chеrоkee
10:17
На Закарпатті цьогоріч – 9071 випускників
09:48
/ 4
Ще одна поліцейська станція на Закарпатті запрацювала на Іршавщині
03:59
В Україні ще цього тижня запустять електрички та поїзди, але Закарпаття це не стосується
02:55
/ 2
Архітектор про ремонт суду в Ужгороді: "Характер будівлі змінюється"
02:41
Навесні до армії призвуть 410 юнаків з Закарпаття та до 20 офіцерів запасу
02:12
З 1 по 6 червня на КПП "Ужгород" тимчасово обмежать рух вантажівок
00:10
/ 5
Голова Баранинської ОТГ "самовільно" відмовив підприємцям у пільзі по єдиному податку на час карантину (ДОКУМЕНТ)
18:01
/ 1
На засіданні транспортної комісії в Ужгороді говорили про облаштування пішохідних переходів, встановлення знаків і обмежувачів
17:01
В Ужгороді пройде Тижневик здачі крові
16:56
На початку червня у пункті пропуску "Ужгород-Вишнє Нємецьке" діятимуть тимчасові обмеження для вантажного перевезення
» Всі новини