Про це на прес-конференції в Укрінформі розповіли організатори цього масштабного проекту - голова оргкомітету акції Віктор Петренко, генеральний директор ТОВ "Український сувенір" Микола Степаненко, старший науковий співробітник Українського центру народної культури музею Івана Гончара Юрій Мельничук та ініціатор ідеї проведення акції Тамара Степаненко.
За словами Віктора Петренка, рушник найближчим часом має побувати ще в п'яти регіонах України - Львівській, Закарпатській, Чернігівській, Харківській та Дніпропетровській областях з тим, щоб до роботи над його завершенням долучилися місцеві майстрині. "Повністю готовий рушник буде до кінця нинішнього року, а потім його виставлять на всенародний огляд", - розповіла автор ідеї Тамара Степаненко.
Вишивали рушника не тільки жінки, а й чоловіки, зокрема кілька стібків на нього поклали голови обласних адміністрацій - Сумської області Павло Качур та Полтавської області Валерій Асадчев, голови кількох міст та їх заступники. Над виготовленням рушника пліч-о-пліч працювали представники різних політичних поглядів, часом навіть непримиренні опоненти, та всі вони знаходили між собою не тільки спільну мову, а й навіть приятелювали, розповіли організатори акції. "Нам дуже приємно, що в усіх областях України до рушника ставились як до національної святині, до оберега, що здатний об'єднати весь український народ", - підкреслив генеральний директор ТОВ "Український сувенір" Микола Степаненко.
Рушник має стати всенародним надбанням і не перебувати під впливом жодної з політичних сил - таке рішення прийняли всі учасники цього грандіозного проекту. Разом з Прапором, Гербом та Гімном України він має стати національною святинею українського народу.