Угорщина розгляне можливість добудови гімназії в Берегові

Одним із головних питань, що обговорювалися на зустрічі керівництва Закарпаття із міністром закордонних справ і зовнішньої економіки Угорщини Петера Сіярто в Будапешті стало співробітництво в гуманітарній сфері.

Угорщина розгляне можливість добудови гімназії в Берегові

Йшлося як про українську нацменшину в Угорщині (перед зустріччю з угорським міністром керівники Закарпаття спілкувалися з речником української громади в Державних зборах Угорщини Ярославою Хортяні та керівником Державного самоврядування українців Угорщини Юрієм Кравченком), так і про угорську в Україні. Серед іншого Г.Москаль попросив розглянути можливість фінансування Угорщиною добудови угорськомовної гімназії в Берегові. Зараз навчання проводиться в старому й тісному приміщенні, для всіх учнів не вистачає місця. Новий корпус почали зводити, але через відсутність фінансування роботу довелося заморозити. П.Сіярто пообіцяв розглянути можливість виділення коштів і завершення будівництва гімназії.

Крім того, Угорщина сприятиме (в тому числі фінансово) у запровадженні угорської мови, як другої іноземної, в україномовній загальноосвітній школі №2 в Ужгороді, повідомляє прес-служба Закарпатської ОДА.

14 вересня 2015р.

Теги: гімназія, добудова, Угорщина

НОВИНИ: Соціо

12:35
У Мукачеві поліцейські розшукали двох дітей, які самостійно пішли з дому
09:23
Ужгородка зареєструвала петицію з вимогою переглянути прожитковий мінімум в Україні
09:02
У Румунії врятували чотирьох українців, які заблукали в горах Фото новина
18:14
На Закарпатті дружині загиблого офіцера Армена Петросяна вручили посмертні нагороди Фото новина
13:12
З Говерли евакуювали туристку, яка травмувалася під час спуску Фото новина
11:55
/ 1
На Чорногорі розпочалося цвітіння рододендрона Фото новина
10:01
На Мукачівщині малолітня дитина випала з вікна разом із москітною сіткою
18:22
/ 1
На кордоні з Румунією митники викрили схему ввезення брендового одягу на понад 5 млн грн Фото новина
17:15
/ 1
На Хустщині 13-річний хлопець травмував голову під час пірнання в басейн
15:01
Закарпатські митники знайшли понад тисячу пачок сигарет у тайниках мікроавтобуса Фото новина
13:00
На війні з рф загинув військовий із Вишкова на Хустщині Іван Масловський Фото новина
18:16
/ 2
В Ужгороді родинам шести полеглих воїнів передали державні нагороди Фото новина
16:44
/ 1
Ужгород попрощався з лікарем-хірургом і морським піхотинцем Олегом Наконечним Фото новина
15:42
/ 11
Суд арештував понад 339 тисяч євро та 154 тисячі доларів у справі закарпатського митника Фото новина
14:24
Біля Нижнього Коропця на Мукачівщині оселилася родина лелек Фото новина
12:26
Патрульні виявили нетверезого водія під час перевірки в Мукачеві Фото новина
10:52
Підтверджено загибель воїна з Берегова Сергія Цопіна, який понад три роки вважався зниклим безвісти Фото новина
10:43
/ 6
Компанія, афілійована з Максимом Єфімовим, придбала землю і недобуд під румунським кордоном на Хустщині
08:55
/ 1
Біля Перечина сталася ДТП за участю автокрана Фото новина
16:24
/ 1
Ужгород попрощався із захисником Олексієм Журавльовим, який понад рік вважався зниклим безвісти Фото новина
14:26
/ 2
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Олегом Наконечним Фото новина
09:51
/ 1
В Ужгороді на кількох вулицях тимчасово відключать воду
18:07
/ 1
На сміттєзвалищі в Барвінку сталася вже 16-та пожежа від початку року Фото новина
16:37
На Закарпатті за місяць оштрафували понад 420 водіїв за перевищення швидкості
13:32
/ 1
У Рахові попрощалися із 32-річним Героєм Богданом Беднаром Фото новина
» Всі новини