Через спалахи на Закарпатті МОЗ анонсувало розробку оперативного плану дій щодо контролю над ситуацією з поліомієлітом

У Міністерстві охорони здоров’я України (МОЗ) відбулося засідання Координаційної робочої групи з питань підтримки статусу країни, вільної від поліомієліту. МОЗ разом із колегами з ВООЗ та ЮНІСЕФ розпочали розробку плану реагування, щоб зупинити розповсюдження вірусу.

Відповідно до плану, передбачається створення штабу реагування при МОЗ, отримання 2-ї партії гуманітарної допомоги полівакцини, посилення заходів епідеміологічного нагляду через лабораторну мережу СЕС, направлення вакцини в регіони та розробка рекомендацій для національного і регіонального рівнів та для пацієнтів – дітей і батьків. Про це повідомили під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі Ігор Перегінець, заступник міністра охорони здоров’я України, та міжнародні експерти з ВООЗ та ЮНІСЕФ.

«Ситуація на даний час у фазі активного планування і знаходиться повністю під контролем», - запевнив Ігор Перегінець. Він зазначив, що вже майже два роки міжнародні партнери активно попереджали Україну про загрозу спалаху захворювання у зв’язку з низькими показниками вакцинації,  і МОЗ розпочало підготовку до програми вакцинації ще навесні – зокрема, у травні отримали першу партію полівакцини від ВООЗ за сприяння уряду Канади. Зважаючи на цю попередню підготовку, МОЗ уже має певні напрацювання, але змінює характер кампанії вакцинації з профілактичної на «реагування на спалах». Детальний план вакцинації наразі перебуває на стадії розробки.

Шахін Хусейнов, експерт з імунізації Європейського бюро ВООЗ, повідомив, що у рамках кампанії передбачається вакцинація усіх дітей віком до 6 років, незалежно від того, чи були  вони вакциновані раніше. «Це дуже рідкісний випадок», - підкреслив він. – За останні 15 років у світі було лише 26 випадків спалахів цього рідкісного виду вакциноспорідненого поліовірусу, а спалахів вакциноспорідненого поліовірусу у цілому – 756 випадків. Останній такий спалах зафіксований на Мадагаскарі, і ось тепер маємо два випадки в Україні», - повідомив Шахін Хусейнов. Він наголосив, що у неналежних санітарно-епідеміологічних умовах у групу ризику потрапляють всі – і діти, і дорослі, - хто не був вакцинований. Щоправда, пояснив Драгослав Поповіч, представник ЮНІСЕФ в Україні, в Україні раніше дуже тривалий час застосовувалася оральна поліовакцина і більшість дорослих в Україні - вакциновані, тому для них загрози немає. «Зниження рівня вакцинації в Україні спостерігалося з 2008 року, тому, у першу чергу, необхідно імунізувати дітей, що народилися протягом останніх восьми років», - зазначив він.

Джованна Барбаріс, голова представництва ЮНІСЕФ в Україні, наголосила, що надзвичайно важливо інформувати населення про те, чим є поліомієліт і яку загрозу становить вакциноспоріднений поліовірус. «Лише 27% матерів розуміють, що поліовірус може спричинити параліч, - зазначила вона. - Кампанія вакцинації обов’язково має супроводжуватися відповідною інформаційною кампанією».

 

Ігор Перегінець зазначив, що у цілому у регіонах України є 60 тисяч доз вакцини, з них приблизно 2 тисячі – на Закарпатті. На складах знаходиться 600 тисяч доз інактивованої вакцини і 1 млн. 100 тис. доз оральної поліовакцини, що будуть розподілені і направлені у регіони протягом найближчих 1 – 1,5 тижнів. Наразі МОН очікує отримання наступну партію гуманітарної допомоги поліовакцини, після чого в Україні буде 3 млн. 700 тисяч доз оральної поліовакцини 1 млн. 100 тисяч доз інактивованої поліовакцини. «Вакцинація буде здійснюватися за державні кошти і, попри серйозність ситуації, без примусу», - запевнив заступник міністра охорони здоров’я України.

Нагадаємо, у Закарпатській області зафіксвали спалах поліомієліту, викликаний циркулюючим вакциноспорідненим поліовірусом типу І. Зараз діти, віком 4-х років  і 10 місяців, наразі вже починають одужувати. Вони проживали у різних населених пунктах, але встановили генетичну подібність виявленого збудника в обох випадках, що підтверджує активну циркуляцію вакциноспорідненого поліовірусу на цій території. 

Центр розташовано у приміщенні Українського дому (вул. Хрещатик 2), 1-й поверх. Телефони гарячої лінії +38 050 157 81 59, +38 097 412 26 22, електронна адреса press@uacrisis.org. Дізнайтеся більше на сайті Центру www.uacrisis.org, а також у соціальних мережах Facebook, Twitter, YouTube.

Український кризовий медіа-центр було створено у березні 2014 року зусиллями провідних українських експертів у галузі міжнародних відносин, комунікацій та зв'язків з громадськістю, які погодилися безоплатно надавати свій досвід і час для того, щоб допомогти Україні отримати сильний голос у глобальному діалозі навколо останніх подій. Центр не фінансується жодною політичною силою та є виключно громадським проектом. Завдання Центру - надавати світовій спільноті об'єктивну інформацію про події в Україні, виклики та загрози національній безпеці, зокрема у військовій, політичній, економічній, енергетичній, гуманітарній сферах. Центр надає підтримку всім представникам засобів масової інформації, які висвітлюють події в Україні. З початку роботи УКМЦ було проведено більше 1750 прес-брифінгів, у яких взяло участь 3800+ спікерів, серед яких державні посадовці, дипломати, експерти та громадські діячі. Було написано та розіслано 200+ оригінальних матеріалів для українських та міжнародних медіа. 4100+ представників українських та міжнародних медіа відвідали УКМЦ протягом всього часу роботи, 5800+ журналістів отримують прес-релізи від імені Центру. 17000+ запитів від ЗМІ було опрацьовано операторами гарячої лінії. Понад 50 фіксерів працювало з іноземними ЗМІ у регіонах України.

 
07 вересня 2015р.

Теги: поліомієліт, оперативний план

Коментарі

Степан Крук 2015-09-07 / 10:02:54
Хто буде впроваджувати ці заходи в Закарпатті, хто буде інформувати населення та проводити санітарно-просвітню роботу, коли управління охорони здоровя та і сам губернатор категорично заперечують факт наявності поліомієліту в Закарпатті??!

НОВИНИ: Надзвичайні ситуації

10:13
/ 1
За добу на Закарпатті підтвердили 96 нових випадків COVID-19, 2 хворих померло
04:11
/ 2
У зіткненні з евакуатором у Великих Лучках загинули патрульний, прикордонник і двоє дівчат
09:47
/ 2
На Закарпатті за добу підтверджено 129 випадків COVID-19, 1 людина померла
06:24
/ 1
ВІДЕОФАКТ. Біля села Великі Лучки на Мукачівщині легковик врізався в стовп
17:25
В Ужгороді за добу виявлено 35 нових випадків коронавірусу
16:07
На Закарпатті за добу виявили 207 нових випадків COVID-19, 5 хворих померли
11:08
На світанку на Рахівщині рятувальники вирушили на допомогу жінці, якій стало зле під час проходження туристичного маршруту
09:38
/ 7
За добу на Закарпатті підтверджено 213 випадків, 4 хворих померло
02:13
Грибар, якого на Тячівщині дві доби шукали рятувальники двох областей, знайшовся сам
15:18
В автоаварії за участі 4 авто на Львівщині постраждали двоє закарпатців
15:15
На Тячівщині чоловік вдарив себе ножем у живіт
10:32
За тиждень на Закарпатті на 90% зросла кількість виявлених випадків COVID-19 серед дітей
10:07
На Тячівщині згорів житловий будинок
10:01
На Закарпатті другу добу шукають грибника, що заблукав у лісі
09:17
/ 7
За добу на Закарпатті підтверджено 139 випадків COVID-19, 6 хворих померло
04:31
/ 5
"Хворіють наразі здебільшого невакциновані, до лікарень потрапляють невакциновані, помирають – невакциновані" – Білецький
17:35
/ 1
Майже добу гасили пожежу на сміттєзвалищі на Хустщині
16:14
/ 7
Закарпаття за два тижні може опинитися в "червоній" зоні
10:25
На Тячівщині шукають чоловіка, що заблукав у лісі, збираючи гриби
10:16
/ 1
На Берегівщині під час пожежі на сільгосппідприємстві згоріло 40 тонн соломи та 20 тонн листя тютюну
09:16
/ 5
52 нових випадки COVID-19 виявлено на Закарпатті за добу, 1 хворий помер
10:29
В Ужгороді на ранок неділі виявлено 17 нових випадків коронавірусу
10:20
На Закарпатті за минулу добу виявили 52 нові випадки COVID-19, 1 хворий помер
17:55
Рівень охоплення вакцинацією від поліомієліту на Закарпатті становить 43%
09:46
/ 2
195 випадків COVID-19 виявлено на Закарпатті за добу, 4 хворих померли
» Всі новини