25-річна Світлана Лобода відкрила фотовиставку в Українському домі. На другому поверсі у двох залах розвісили 45 портретних фотографій, які співачка зробила два роки тому на відпочинку в Індії.
— Я тоді вперше купила фотоапарат, ”Кенон”, — згадує Світлана. — У літаку до Індії 7 годин вивчала інструкцію до нього. Почала знімати людей у салоні, але стюардеса заборонила, бо в бізнес-класі фотографувати не можна.
Лобода відпочивала у столиці Індії Делі та на курорті Ґоа. Знімала околиці міст та їхніх мешканців.
— Одного разу мене вигнали з буддистського храму в центрі Делі, — розповідає співачка. — Бо жінок в Індії не можна фотографувати. Мене попросили стерти знімки. Але один я залишила. За кілька днів побачила з вулиці, як у трущобі літній чоловік біля вікна читає газету. Було видно лише лампочку над головою. Я зупинилася і стала знімати. Чоловік спочатку мовчав, потім почав щось агресивно кричати. Я вчасно втекла.
Світлана показує на фото ”Бісеня” — портрет індійського хлопчика.
— Моя улюблена фотографія, — зізнається. — Це дитина жебраків, яких ми побачили в Делі. Вони хапали нас за ноги й не давали пройти. Хлопчик дивився дуже жалісливо. А це маленька індійська красуня, — підводить до портрета дівчинки у великих темних окулярах. — Я фотографувала її десь годину. Хотіла би собі таку доньку.
До кожної фотографії Лобода придумала назву. Під роботою ”Жити й курити” підпис: ”Він курить і проводить у роздумах дні й ночі, але краще б він присвятив себе чомусь корисному”. На фото — індус у чалмі курить трубку.
— Знімки Світлани дуже емоційні, — каже київський фотограф Дмитро Перетрутов, 40 років. — Мене здивувало, що вона знімає не пейзажі, а портрети. Для початківця це набагато важче. Але Свєта не відчуває професійних обмежень, це їй допомагає.
Відвідувачка виставки 19-річна Марія розглядає портрет малої індуски.
— Видно, що Лобода любить дітей, їх на фотографіях дуже багато, — каже. — Знімки непогані. Хоча вона більше звертає увагу на емоції, ніж на постановку кадру.
Фотографії Світлани Лободи можна купити за 1,5 тис. грн. Репродукції у вигляді листівок продаються по 20 грн. Виручені кошти передадуть до інтернату в селі Вільшани Закарпатської області. Виставка триватиме до 28 жовтня, вхід безкоштовний.