У Діловому відкрили пам'ятний знак "Полум'я миру" (ФОТО)

9 серпня в географічному суходільному центрі Європи (селище Ділове) за дорученням та за участю президента міжнародної асоціації "Полум'я миру", нащадка династії Габсбургів – Герти Маргарет Габсбург-Лотрінген з чоловіком Шандором та сином Йорґом, урочисто відкрили пам'ятний знак „Полум'я Миру”.

У Діловому відкрили пам

Однойменна асоціація співпрацює із Закарпаттям через Посольство миру в Україні, яке на урочистостях представляв генерал Віктор Голін.

Делегацію високих гостей на рахівській землі вітали з притаманною гуцулам гостинністю. Новий пам’ятник освятив настоятель Свято-Пантелеймонівського православного храму з Рахова Михайло Шутко. А святковий настрій гостям та присутнім на церемонії урочистого відкриття дарували учасники зразкового ансамблю гуцульських інструментів „Трембіта” з Лазещини та аматори „Шовкової косиці” з Чорної Тиси (керівники Іван Спасюк і Василина Теміцька).

Як зазначила пані Герта, „Полум’я Миру” – це знак прагнення до вершини, що дарує мужність і силу його одержувачу для виконання відповідального завдання, яке він на себе прийняв у власній діяльності. „Що б не трапилося у вашому житті, проявляйте стійкість і зацікавленість. Виконуйте свій обов’язок з миром і радістю, демонструючи впевненість і надійність. І нехай Полум’я Миру нагадує вам про це щодня”, – побажала вона.

Знак виготовлено завдяки старанням голови обласного центру розвитку сільського туризму Богдана Пранничука. А допомагали йому втілити задум художник, майстер коренепластики Валерій Федурця (виготовив дерев’яну частину полум’я), Іван Худа з Драгова (надав мармур для постамента). Підприємець Василь Шорбан люб’язно запропонував під пам’ятний знак частину приватної території. Герта Маргарет Габсбург-Лотрінген вручила їм спеціальні відзнаки – бронзові та срібні медалі за підтримку прагнення до спокою і миру та виготовлення символу.

Як заступник голови благодійної організації „Полум’я миру” в Україні та ідейний натхненник і організатор того, щоб знак встановили „в серці Європи”, Б. Пранничук подякував австрійцям за допомогу Закарпаттю та династії Габсбургів, яку з нашим краєм об’єднує хороша історія. Сім’я – символ того, що Європа єдина у прагненні допомогти Україні побудувати сучасну, розвинену державу, припинити зовнішню агресію північного сусіда. Вони також допомагають дитячому реабілітаційному центру „Дорога життя”.

Зоря Рахівщини

15 серпня 2015р.

Теги: Ділове, Габсбург

НОВИНИ: Соціо

11:11
У Підвиноградові на Берегівщині у середу попрощаються з добровольцем Іваном Сусіком, що помер від важкого поранення
11:28
/ 1
У середу в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олегом Гойбергом Фото новина
20:09
/ 2
В Ужгороді у вівторок призупинять водопостачання у центральній частині міста
11:25
/ 1
У вівторок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Василем Чурговичем Фото новина
13:37
/ 1
В Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Віктором Мургою Фото новина
15:39
/ 1
У Мукачеві в неділю стартують заходи до Днів міста (ПРОГРАМА)
18:43
Тячівський суд наклав арешт на землю під будівництво МГЕС в Калинах (ДОКУМЕНТ)
11:17
/ 1
Головою Закарпатського окружного адміністративного суду переобрали Ярославу Калинич Фото новина
00:05
/ 1
У Великому Березному проведуть в останню дорогу нацгвардійця Олега Соценка Фото новина
22:59
/ 2
"Вужі на сковороді" пралісів "Шипота"
14:15
/ 1
Підтверджено загибель Артура Ковача з Калин на Тячівщині, який вважався зниклим безвісти понад півтора року Фото новина
13:33
/ 1
У Рахові поховають сироту-переселенця з Запоріжжя Дмитра Баришполя, який загинув пів року тому на Донеччині Фото новина
21:02
Два КПП на кордоні зі Словаччиною та угорщиною тимчасово не працюватимуть
11:15
/ 1
У Мукачеві в п'ятницю попрощаються з Богданом Магійовичем, який загинув ще 2 роки тому Фото новина
13:18
/ 3
Зупиняючи московську орду на Харківщині, поліг Андрій Алексик з Онока Виноградівської громади Фото новина
11:14
/ 1
У лікарні в Сумах від отриманих на російській Бєлгородщині ран помер Юрій Порошенко з Осою Іршавської громади
14:20
За I квартал 2025 року НСЗУ сплатила 1,1 млрд грн медзакладам Закарпаття за Програмою медичних гарантій
13:15
/ 2
На Донеччині поліг Артем Песик з Берегова Фото новина
19:27
/ 2
Питання про створення парку "Чорні озера", підтримане ужгородцями в петиції, виносять на сесію міськради (ДОКУМЕНТИ)
21:12
/ 2
У лікарні в Ужгороді після важкої хвороби помер військовий із Ясіні на Рахівщині Олексій Боклажук Фото новина
20:22
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині попрощаються з полеглим захисником Михайлом Пауком Фото новина
04:44
ВІДЕОФАКТ. На Закарпатті розцвіла Долина нарцисів
21:52
/ 3
Двоє знайомих "нагріли" ужгородку на продажі 10-ти її квартир на понад 14 млн грн Фото новина
19:16
/ 2
У неділю в Мукачеві попрощаються з полеглим Героєм Володимиром Дубровським Фото новина
16:49
/ 11
Ужгородцеві Роберту Бровді "Мадяру" присвоєно звання Героя України
» Всі новини