На більшій частині території області висока (4-й клас) та надзвичайна (5-й клас) пожежна небезпека. В низинно-передгірних районах посилиться атмосферна та ґрунтова засуха. Місцями в області спостерігатимуться суховії.
За правило, такі погодні умови сприяють зростанню кількості пожеж, передусім через спалювання сухої трави, чагарників та іншого непотребу. Так, з початку року закарпатські вогнеборці вже понад 630 разів виїжджали на приборкання полум’я в екосистемах краю. Загальна кількість зареєстрованих пожеж в області станом на 14 серпня – 1366. Лише впродовж останнього тижня бійцям ДСНС довелося 95 разів виїжджати на гасіння сухотрав’я.
А основна причина таких масових палів – людина, правильніше проста людська недбалість у поводженні з вогнем. Зазвичай, краяни не замислюються, наскільки страшними можуть бути наслідки їхньої безпечності. Варто пригадати, що цьогоріч через необережне поводження з вогнем при спалюванні трави та сміття вже травмувалися люди та горіли надвірні споруди. Також вогонь навідувався й у лісові масиви. Усього зареєстровано таких випадків 19.
У період високих температур для виникнення масштабної пожежі достатньо навіть непогашеного недопалка, недбало кинутого на узбіччя, адже швидкість поширення вогню (особливо, коли на вулиці суха й вітряна погода) надзвичайно висока, тому локалізувати його на відкритих територіях важко.
Особливо небезпечними є спалювання сухої трави на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, наземні трубопроводи, чи біля лісових масивів.
Пожежі сухостою відрізняються від решти тривалістю ліквідації та потенційною можливістю збільшення масштабів. У зв'язку з цим для їх ліквідації потрібно залучати значну кількість рятувальних сил, пального і спецтехніки на тривалий термін.
З метою недопущення виникнення таких пожеж, Управління ДСНС України у Закарпатській області звертається до всіх жителів області припинити випалювати сухотрав’я, чагарники і всілякий мотлох та дотримуватися елементарних вимог пожежної безпеки, перебуваючи на природі, дачній ділянці, приватному житловому секторі.
Також громадянам треба бути дуже обачними при палінні, не кидати недопалків на суху траву, не розпалювати багаття поблизу сухостою, лісових насаджень, полів. Пильно стежити за тим, щоб діти не бавилися сірниками і запальничками. Не бути байдужими, якщо помітили дим, тління або слабкий вогонь! Загасити займання сухої трави на самому початку легко — досить вилити на неї відро води чи прикидати землею.
У період спеки набуває дуже гострого характеру й безпека водного відпочинку. На жаль, і тут статистика щодо загибелі людей на воді йде вгору. Адже в гонитві за прохолодою краяни масово тягнуться до води, особливо на вихідні чи святкові дні, а про особисту безпеку часто-густо забувають. Не так давно (24-26 липня відповідно п’ятниця – неділя) вода забрала життя чотирьох чоловік, серед яких і двійко рідних сестричок, молодшій ледве виповнилося 16 років. Усього з початку року на водних об’єктах Закарпаття вже потонула 31 людина. Це на 5 потопельників більше, ніж за цілий 2014 рік.
Щоб відпочинок на воді був радісним, приємним, а головне – безпечним, Управління ДСНС України у Закарпатській області звертається до всіх громадян із турботою та проханням: відпочиваючи, дотримуватися заходів безпеки. Треба цінувати власне життя та берегти життя своїх дітей, не нехтувати застереженнями. Ніколи не слід забувати, що від зневажливого ставлення до правил безпеки на воді може статися непоправне лихо.