У листопаді очікується підписання угоди про малий прикордонний рух з Словаччиною

Угорська сторона вже підписала подібну угоду з Україною. На черзі Словаччина та Польща, які з початком нового року ввійдуть у Шенген. Щоб пом’якшити візовий режим, Регіональний філіал Національного інституту стратегічних досліджень у Ужгороді 18 жовтня ініціював проведення міжнародного круглого столу експертів "Малий прикордонний рух: відповідь на виклики Шенгену".

На засідання завітали представники Департаменту митної служби Словацької Республіки, Посольства України в Словацькій Республіці, дипломатичних місій Угорщини, Словаччини та Румунії, представники органів державної влади і місцевого самоврядування в Закарпатській області.

"Україна повинна бути викреслена з "чорного списку" ЄС! Наше завдання — зберігати місцевий транскордонний рух", — наголошує директор Регіонального відділення Дослідницького центру Словацької асоціації зовнішньої політики в м. Пряшеві.

Однак закарпатці вбачають певні мінуси у провадженні малого прикордонного руху: "Малий прикордонний рух збільшить кількість населення Закарпаття за рахунок Росії. З’являться нові національності, приїдуть азіати, які можливо легалізуються і вимагатимуть спрощеного режиму для перетину кордону з ЄС".

Та й словацькі експерти зазначають, що ЄС боїться некерованої міграції.

Однак, як стало відомо, однією з вимог Шенгенської угоди — підписання угоди з Україною про спрощення візового режиму для мешканців прикордонних регіонів.

РІО
21 жовтня 2007р.

Теги:

Коментарі

закарпатець 23.10.2007 / 17:01:00
Я б навпаки, увів найсуворіший режим перетинання кордону мешканцям 50-км зони. Або взагалі їм заборонив їздити. Бо саме вони мають можливість кожен день їздити із ціґаретликами, паленкою і бензином через границю, і із-за них на кордоні вічні черги уже зараз. А тут їм іще пільги давай!

НОВИНИ: Політика

12:07
/ 7
Ужгородські депутати очікувано провалили звільнення заступника мера Плавайка, якому СБУ через угорське громадянство відмовила в доступі до держтаємниці
15:39
/ 6
Угорець з Ужгорода з вершини Говерли закликав угорців в угорщині сказати "Так" вступу України до ЄС Відео новина
14:17
/ 10
У вівторок на позачерговій сесії Ужгородської міськради на підставі листа СБУ з посади заступника мера планують звільнити людину Пересоляка Плавайка
20:57
/ 6
Посол "Угорщини в Угорщині" Шандор передає в українські села угорські книжки
17:02
/ 15
Дружина закарпатського нардепа-"слуги" Лаби за 583 грн купила дві ділянки у курортному Пилипці
03:28
/ 4
Депутат-"слуга" Берегівської райради виїхав у відрядження за кордон через митний пост, очолюваний батьком, і не повернувся Фото новина
02:44
/ 3
Вперше на Закарпатті з робочим візитом перебуває Верховний комісар ОБСЄ у справах національних меншин Фото новина
17:46
/ 6
Голова Хустської райради Н.Павлій "за власним бажанням" подав у відставку і "пішов далі"
15:05
/ 10
Дружина керівника БЕБ у Закарпатській області купила новий будинок з землею
01:31
/ 21
На третій рік війни мер Ужгорода Андріїв увійшов до четвірки мерів України з найбільшими зарплатами (ІНФОГРАФІКА)
14:52
/ 5
Голова земельної комісії Ужгорода, "слуга" Мильо задекларував $340 тис., 1,7 млн грн і влаштувався "завгоспом" у лікарню
03:53
/ 7
Після публікації ЦПК в Міноборони звільнили ексголову Закарпатської ОДА Олексія Петрова з посади керівника скандального "Спецтехноекспорту"
01:11
/ 5
На Закарпатті за розпалювання релігійної ворожнечі священника УПЦ МП оштрафували на 3400 грн
18:43
/ 17
Ужгородського депутата від ОПЗЖ Маєрчика суд визнав корупціонером, його мають внести до Реєстру корупціонерів (ДОКУМЕНТ)
13:38
Директор угорської опери посперечався з послом Шандором через виступ пропутінської Нетребко
02:40
/ 25
Федір Шандор як посол вручив вірчі грамоти президенту угорщини Фото новина
19:04
/ 13
Колишній голова Мукачівської РДА і "нетривалий" очільник Закарпатської обласної служби зайнятості Едгар Токар очолив "заповідний" департамент Міндовкілля
12:44
Суд відмовив прокуратурі у конфіскації нерухомості голови Верхньокоропецької громади Химича
01:15
/ 14
Посол Федір Шандор вручив копії вірчих грамот в угорському МЗС Фото новина
21:13
/ 13
Заступником голови Закарпатської ОВА став Ростислав Пріцак Фото новина
11:04
/ 4
ЗМІ: угорщина блокує початок переговорів про вступ України до ЄС через питання нацменшин
20:54
/ 3
Кабмін погодив звільнення Т.Аверіна з посади голови Тячівської РДА
16:21
/ 9
Ексголова Тячівської РДА часів Януковича Шелевер уник відповідальності за махінації з землею
20:08
/ 7
Ексрегіонал і ексОПЗЖист В'ячеслав Шутко оголосив про запуск нового телеканалу на Закарпатті
00:49
/ 3
Московська пропаганда на Закарпатті на початках Чехословацької республіки
» Всі новини