— Крепкий зі своїм родичем вдалися до шахрайства, бо знали, що будинки покинуті. Потім почалися погрози — обіцяли спалити машину, згодом пропонували тисячу доларів. Я не злякався і на вмовляння не піддався. Натомість звернувся в обласну прокуратуру: в цій інстанції складу злочину не виявили, однак наприкінці 2004-го справу поновили. Квартира знаходиться у відомчому будинку. Будинку вже 25 років, він у жахливому стані, дах протікає, вода капає на диван, у кімнатах сирість. І то забрати хочуть. Незабаром маю отримати квартиру, а поки що мешкаю тут з дружиною. Чому ж маю віддавати відомчу квартиру шахраям? Поверну її Міністерству оборони. Нехай до неї вселять сім'ю військових, які тісняться по гуртожитках, а нелюди, в яких на меті лише заробити, — переконує Сергій Рибак і додає: — ЖРЕР №4 видав документи, які свідчать, що цей будинок був переданий на баланс міста у 1994 р. А це нереально, бо саму військову частину передислокували у М.Хмельницький з Ужгорода лише у 1999 р. На моє звернення керівник ЖРЕРу пан Мойсюк відповів, що зробив це помипково, але помилку досі чомусь не виправив.
Щоб прояснити ситуацію у цій справі, «НЕДІЛЯ» звернулася до начальника відділу правової роботи управління майном міста Тетяни Полтавцевої. За її інформацією, нині Сергій Рибак активно займається вселенням своєї родини у будинок по вул.Марка Вовчка, 10, який збудований для військових і є відомчим, тобто належить Міністерству оборони. Як стверджує Полтавцева, тут теж не обійшлося без судів за участю Рибака. А почалося все з того, що колись військова частина А 05-54 провела розподіл квартир військовослужбовцям. За цим розподілом помешкання у будинку по вулиці Марка Вовчка, 10 отримав і Рибак. Та невдовзі у частині пройшла реструктуризація, вона змінила назву на Т 01-10 і, відповідно, по-новому провела розподіл помешкань для військовиків. У новому списку прізвище Рибак і ще багато інших, які були в попередньому, не значилося. Одразу ж люди звернулися з колективним позовом до суду і виграли цю справу.
Відносно будинку по вул. Тельмана, 9, то, за словами Полтавцевої, він дійсно перебуває на балансі міста, але в судовий процес між двома військовими міськвиконком не втручається. «Нас навіть до суду по цьому позову не викликали», — стверджує Полтавцева. Правда, в якому саме році даний будинок був переведений на баланс міста
— відповісти точно не змогла. Тим не менш, як стверджує юрист, після розформування військової частини всі споруди, які їй належали, автоматично переходять у комунальну власність міста. В той же час, констатує вона, в місті є чимало безгосподарних будинків, в яких жильці мешкають без будь-яких договорів найму і навіть не мають можливості їх приватизувати.
Ми звернулася за коментарем і до керівника ЖРЕРу №4
Миколи Мойсюка. Пан Микола про епопею з будинком по вул. Тельмана, 9 говорив недуже охоче. Ось його коментар стосовно даної ситуації:
— Квартира знаходиться на балансі міста. Наскільки я знаю, Рибак судиться наразі з Крепким, і прокуратура визнала приватизацію квартири останнім цілком законною. Навіть фонд майна і фонд приватизації міста визнав дії Крепкого законними і такими, що не порушують чинне законодавство. Даний будинок належить місту, але не перебуває на балансі ЖРЕРу №4. Однак все ж довідки людям, які мешкають у будинку, видаю, бо жалію тих ветеранів, що до нас приходять, навіть роблю це для них безкоштовно. Тепер маємо взяти ці будинки на свій баланс, але вони потребують капремонту — там протікають дахи, а ми не маємо таких коштів, щоб відремонтувати їх і привести до належного вигляду. Ще будучи депутатом міськради
попереднього скликання, ми разом з Тібором Зомбором їздили до Мукачівської КЕЧ, щоб виділили кошти на ремонт цих будинків, і тоді вже повністю прийняти їх на баланс міста. Але справа затягнулася/і гроші, які були виділені на ремонт, по дорозі «загубилися». А це була сума десь близько 200 тис. грн.! Через це мерія будинки повністю на баланс так і не прийняла. Тепер виконком затвердив рішення взяти ці будинки на баланс; від нас вимагають взяти їх на баланс ЖРЕРу. Ще раз повторюся — це доволі важко здійснити, адже брати такі аварійні будинки, а потім доводити їх до ладу - це непомірні витрати для нас. Є варіант, щоб мешканці за власний кошт зробили ремонт, тоді ми їх приймемо, а згодом вони створять товариство співмешканців і самостійно будуть планувати господарство будинку. Частина квартир в цьому будинку вже приватизована.