"Закарпатгаз" заявляє про параліч і можливий зрив опалювального сезону на Закарпатті

Підприємство скаржиться на те, що не отримує нележні кошти через непрозорий розподіл на газовому ринку

"Закарпатгаз" заявляє про параліч і можливий зрив опалювального сезону на Закарпатті

Дії Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг можуть призвести до зриву опалювального сезону на території Закарпатської області та поставили під загрозу можливість подальшого безперебійного та безаварійного постачання природного газу споживачам регіону.

Вже понад місяць – з 1 липня 2015 року кошти, що надходять від споживачів в рахунок оплати за газ від мешканців Закарпатської області, акумулюються на рахунках із спеціальним режимом використання, відкритих в «Ощадбанку», та не розподіляються належним чином між учасниками ринку. Така ситуація спричинена неправомірним рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) щодо зміни Алгоритму розподілу коштів, які надходять від споживачів газу на розподільчі рахунки постачальників. Алгоритм був прийнятий з грубим порушенням законодавства, що спричинило зупинку руху коштів на розподільчих рахунках і неможливості розрахунків між учасниками газового ринку, йдеться у повідомленні розміщеному на сайті ПАТ «Закарпатгаз». 

Внаслідок цього під загрозою опинилось стабільне функціонування підприємств ПАТ «Закарпатгаз» та ТОВ «Закарпатгаз Збут», а відповідно і забезпечення безперебійного та безаварійного постачання газу споживачам Закарпатської області та підготовка до опалювального сезону.

«Основним джерелом доходу підприємств на ринку природного газу, відповідно до ліцензійних умов, є тарифна виручка. Внаслідок штучно створеної кризи на ринку природного газу та через відсутність коштів наше підприємство не в змозі виконати в повному обсязі всі необхідні роботи щодо підготовки газових мереж області до осінньо-зимового періоду, а саме: своєчасно виконувати регламентні роботи, пов’язані з обслуговуванням газових мереж, неможливістю здійснення ремонтних аварійних робіт та обслуговування наших споживачів, під загрозою зупинки діяльність всіх аварійно-диспетчерських служб «104» та виплата заробітної плати понад 1,4 тисячі працівникам, що беззаперечно викликає соціальну напруженість в трудовому колективі підприємства», - прокоментував ситуацію голова правління ПАТ «Закарпатгаз» Віталій Шатило. 

Зазначимо, що Товариством обслуговується 5,6 тисяч км розподільчих газових мереж, 1,7 тисяч км газопроводів-вводів, 345 газорегуляторних пунктів, 706 шкафних газорегуляторних пунктів, 91,2 тисячі будинкових регуляторів тиску газу, 540 станцій катодного захисту та 24 установки дренажного захисту газопроводів від корозії. Підприємство забезпечує безаварійну подачу блакитного палива до 269,7 тисяч осель закарпатців та 8,5 тисяч комунально-побутових об’єктів.  

Своєю чергою ТОВ «Закарпатгаз збут» та ПАТ «Закарпатгаз» своєчасно попереджено НКРЕКП про неприпустимість рішень, які суперечать законодавству, зокрема, Господарському кодексу України та Закону України "Про засади функціонування ринку природного газу". Отже такі дії з боку НКРЕКП можуть трактуватися як свідоме порушення діючого законодавства України. Державна регуляторна служба вже відкликала своє погодження під вищезазначеними рішеннями НКРЕКП щодо Алгоритму розподілу коштів, наслідком чого є його не правочинність і скасування державної реєстрації.

Сформована на сьогоднішній день ситуація загрожує втратою контролю за технологічними процесами, а отже надійності та безпеці газопостачання споживачів Закарпатської області.

04 серпня 2015р.

Теги: Закарпатгаз

Коментарі

до Груздя 2015-08-06 / 14:12:28
Вірю - бідний, бідний монополіст по постачанню газу в області, так і хочеться пожаліти - підкинути з свої 2000 до їхньої зарплатки, бумагу на ксерокс завезти, аби мали на чому копії робити, особенно небожатка монтажники и всякі інші узкопрофільні спеціалісти, котрі за каждий ПУК гроші луплять з людей тисячами, БІДНЯЖКИ

Груздь 2015-08-05 / 09:57:22
Для меншканця- щоб ви знали, середня зарплата на Закарпатгазі- 2 тис. грн., навіть у спеціалістів з вищою освітою.

Хмурий 2015-08-05 / 07:51:10
Кідь так як каже Шатило, то так са мавуть і ушітькі облгази, бо ГАЗ ЗБУТИ зробині у вшитких областях . Шось мутить Шатило, одорвали го од денежних потоків , вот і біситься. Правду пише ЕНЕРГЕТИК, ЧОМ НЕ ДАЄ НА НКРЕ У СУД ? ГА?

мешканець 2015-08-05 / 07:30:28
Ага встановили собi зарплати в десятки тисяч, а тепере невдоволення.

енергетик 2015-08-04 / 20:07:11
А чому в суд не подають на неправомірні дії НКРЕКП?

НОВИНИ: Надзвичайні ситуації

13:50
ФОТОФАКТ. На Воловеччині в кюветі лежить авто поліції
12:58
Учора на Воловеччині на трасі горів автомобіль, а в Ясінях - будинок
11:16
У Мукачеві за минулу добу жодна особа не захворіла на COVID-19
11:03
В Ужгороді за минулу добу 5 нових випадків коронавірусної інфекції
10:50
Станом на ранок неділі на Закарпатті ще у 18 пацієнтів підтверджено коронавірус
16:57
7 нових випадків коронавірусної інфекції виявлено за минулу добу в Ужгороді
14:01
/ 14
На українсько-угорському кордоні на Закарпатті люди понад добу не можуть потрапити в Україну
12:15
У 4 мешканців Мукачева за добу діагностовано коронавірус
10:57
/ 1
На Хустщині за добу зафіксували одразу 11 випадків COVID-19
09:23
24 випадки COVID-19 зареєстровано на Закарпатті впродовж доби
12:39
В Ужгороді власник пабу поплатися адмінпротоколами за незаконну терасу та будматеріали на зеленій зоні
11:37
На Закарпатті за добу задокументували 15 п'яних водіїв. Один із водіїв на позашляховику зніс паркан і врізався в будинок
11:10
На шляху до Міжгір'я рятувальники витягали водія, якого затиснуло в авто після зіткнення з огорожею
10:44
​4 нові випадки коронавірусної інфекції виявлено за минулу добу в Ужгороді
09:59
На Рахівщині та в Ужгороді горіли легковики
09:22
На Закарпатті за добу хворих на COVID-19 побільшало на 23
16:34
У Порошкові на Перечинщині горіла надвірна споруда
11:39
На ранок 28 травня в Ужгороді підтверджено 369 випадків COVID-19, 143 хворих одужали
11:13
/ 6
Біля Сваляви перекинувся мікроавтобус, що віз дрова на причепі
10:38
В ізольованому через карантин Ворочеві на Перечинщині додалося 4 хворих на COVID-19
09:23
Житловий будинок та 2 надвірні споруди горіли на Закарпатті
09:15
На Закарпатті за добу діагностовано 20 випадків COVID-19, із них 5 – у медпрацівників
00:20
В Ужгороді чоловік викинувся з другого поверху
17:26
Бокс біологічної безпеки для діагностики коронавірусу отримало Закарпаття
17:24
В Ужгороді перевірили 4 супермаркети та 2 магазини на предмет дотримання правил карантину
» Всі новини