На Закарпатті чоловіки гинуть на воді майже у 5 разів частіше, ніж жінки

Смертність через утоплення серед різних зовнішніх причин смерті знаходиться на четвертому місці після дорожньо-транспортних пригод, самогубств та випадкових отруєнь. Упродовж останніх років кількість загиблих через випадкові утоплення була різною. Найбільшу кількість утоплень зафіксовано у 2000 році – 11,3%, найменшу у минулому році – 5,8% від загальної кількості загиблих внаслідок зовнішніх причин смерті.

На Закарпатті чоловіки гинуть на воді майже у 5 разів частіше, ніж жінки

Загалом за останні 10 років через утоплення загинуло 712 осіб або кожний десятий із загальної кількості загиблих внаслідок зовнішніх причин смерті. Торік в області внаслідок випадкових утоплень загинуло 48 осіб, що на 36,8% менше, ніж у 2013 році. 

Оскільки утоплення, на відміну від інших причин смерті, носять сезонний характер, найбільша їх кількість припадає на літні місяці. Із загальної кількості утоплених у 2014 році більше двох третин зафіксовано у травні-серпні. Разом з тим, внаслідок різних обставин, мали місце утоплення в інші пори року.

За січень–червень 2015р. зафіксовано 37 смертельних випадків внаслідок випадкових утоплень. За І півріччя п.р. випадкові утоплення зафіксовано у більшості адміністративних одиницях області, крім міст Берегове, Хуст, Чоп,  Перечинського та Свалявського районах. Кількість загиблих у сільській місцевості майже втричі більша, ніж у міських поселеннях. Аналіз кількості загиблих за місцем їх смерті засвідчує, що переважна більшість утопилося в річках Латориця та Уж.  

Серед загиблих – 3 дитини у віці до 14 років.

Кількість чоловіків, які загинули від утоплень, майже у 5 разів більше, ніж жінок. 

Аналіз даних засвідчує, що у зв’язку із зростанням  рівня смертності від утоплень, в області вкрай недостатнім є кількість плавальних басейнів, в яких діти змогли б навчатись плавати, а відтак і кількість загиблих з цієї причини могла б скоротилась до мінімуму, повідомили Закарпаття онлайн в ГУ статистики в Закарпатській області.

 
31 липня 2015р.

Теги: смерть, вода, загибель, утоплення, чоловіки

НОВИНИ: Соціо

18:39
На Драгобраті сноубордистка заблукала через глибокий сніг Фото новина
17:27
На Закарпатті функціонує 31 Пункт незламності, решта готові до відкриття
16:33
На День Соборності в Ужгороді презентують унікальне видання "Січові стрільці на Закарпатті"
16:08
/ 1
У Тячеві прощатимуться з полеглим на війні з росією Олександром Томишинцем Фото новина
15:11
Закарпаття увійшло до лідерів України за народжуваністю у 2025 році
13:09
На гірськолижному курорті Закарпаття травмувалася 15-річна дівчина Фото новина
11:04
В Ужгороді зростає захворюваність на гострі респіраторні інфекції
10:07
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Михайлом Королем Фото новина
09:14
/ 1
Письменник Андрій Любка повідомив, що йде в ЗСУ Фото новина
08:56
Відключення електроенергії на Закарпатті 21 січня
18:03
/ 2
Закарпатські прикордонники зафіксували багряне полярне сяйво над Торунським перевалом Фото новина
16:30
Внаслідок поранень помер захисник із села Осій на Хустщині Ярослав Кобаль Фото новина
14:34
/ 1
На Закарпатті правоохоронці ігнорують порушення внесення даних у електронну систему обліку деревини у Брустурянському надлісництві Фото новинаВідео новина
13:58
Музеї Закарпаття відвідали понад 660 тисяч туристів у 2025 році Фото новина
08:42
Графік відключення електроенергії на Закарпатті 20 січня
12:58
У дитячій лікарні Закарпаття успішно завершили складне ортопедичне лікування Фото новина
10:16
/ 1
На війні з рф поліг захисник із села Хижа на Берегівщині Віктор Світлинець Фото новина
16:11
/ 2
Житель Тячівщини намагався підкупити прикордонників на «Лужанці» Фото новина
14:16
Укрзалізниця повідомляє про затримки низки рейсів на Закарпаття через обстріли рф
10:36
Сьогодні у Ясіні зустрінуть траурний кортеж із полеглим захисником Андрієм Сергійчуком Фото новина
08:51
Графік відключення електроенергії на Закарпатті 18 січня
15:58
/ 3
На Закарпатті обговорили можливий перехід шкіл на дистанційне навчання через ситуацію в енергосистемі Фото новина
08:43
На Закарпатті оприлюднили графік вимкнення електроенергії 17 січня
22:33
Підтверджено загибель Михайла Сомоша з Дротинців Виноградівської громади, який рік вважався зниклим безвісти Фото новина
22:12
Від ран, отриманих на війні, в лікарні помер Михайло Гарастей зі Стеблівки Хустської громади Фото новина
» Всі новини