Побоювання Юрія Івановича мають під собою цілком реальне підґрунтя. Днями, каже він, відбулася нарада в Києві під головуванням міністра пали-вачі енергетики Юрія Бойка та голови НАК "Нафтогаз України" Юрія Бакуліна. На ній розглядалося питання газопостачання тих регіонів, які боргують за спожитий газ. Серед таких, на жаль, і Закарпаття. У нашій області це стосується передусім мешканців багатоповерхівок в обласному центрі та в Мукачеві, де проблема з боргами є найго-стрішою, оскільки борг міста — значний.
Юрій Рибачок каже, що «Закарпатгаз» надалі не допустить несанкціонованого відбирання ними газу. Бо такою є вимога НАК «Нафтогаз України». І додає: якщо боржники стовідсотково не розрахуються, то котельням газ лросто не дозволить подати постачальник газу ДК "Газ України". Теперішня ситуація є, як ніколи, гострою і вимагає владні органи згада-
них міст добре подумати, як спонукати мешканців розрахуватися за використане тепло.
Стосовно обласного центру, то тут працюють два комунальні підприємства — «Уж-тепло» та «Енергетичні системи Ужгорода». Критичною є ситуація з «Уж-теплом», адже його борг перед ДК "Газ України" становить більше 8 мільйонів гривень. Складність саме й полягає в тому, що місцева влада «Уж-теплу» не може надати дієвої допомоги, погасивши, до прикладу, борги зі свого бюджету. Тому в мерії є тільки одна надія — що городяни, прагнучи отримати тепло в свої помешкання з початку опалювального сезону, негайно і в повному обсязі розрахуються з боргами перед теплопостачальними підприємствами. Якщо ні, то ужгородцям, схоже, доведеться цієї зими таки померзнути.