На Закарпатті робоча група по об’єднанню громад пропонує депутатам облради проголосувати за відповідний Перспективний план

Робоча група, на яку покладено проводити заходи з реалізації положень Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» у Закарпатті, рекомендує депутатам проголосувати за Перспективний план, підготовлений облдержадміністрацією.

Таке рішення група прийняла на своєму засіданні після Депутатського дня, на якому було представлено Перспективний план, корегований у відповідності до пропозицій районів. Зауважимо, корекції було проведено у випадках, коли вони не суперечили положенням Методики, яка чітко виписує умови і механізм утворення таких громад. Таким чином, зміни відбулися і у кількісном (було 38 стало 51 громада), і в якісному сенсі (певні громади «відійшли» до інших об’єднань).

На початку засідання, заступник голови закарпатської облради і тимчасово виконуючий його повноваження, Михайло Попович вчергове нагадав присутнім про необхідність максимально врахувати побажання громад: «Я прошу вас розглянути максимально можливу кількість об»єднань, які пропонують громади. Ми маємо кілька «сумнівних» позицій, приміром, щодо Ужгородського району. Зверніть на це увагу – врахуйте! Потім, коли нова структура запрацює і люди переконаються у її життєздатності і позитиві, мабуть, самі громади схочуть укрупнення. Але наразі треба дослухатися до всіх! Не упустіть цей шанс! Щоб не вийшло так, що після прийняття Перспективного плану, коли доведеться займатися, власне, об»єднанням, ми зіткнулися б з іншою проблемою – небажанням!», - сказав Михайло Андрійович.

Натомість, експерт Офісу реформ Олег Лукша нагадав про те, що Перспективний план не є догмою, а баченням обласної влади найдоцільнішого адміністративно-територіального устрою: «Ми повинні чесно сказати: хочемо ми проводити реформи, чи ні! 20 областей прийняли свої перспективні плани. Вони довели і зафіксували своє прагнення до змін. На Закарпатті ж відбулася своєрідна підміна поняття: замість затвердження моделі потенційних об»єднань і подальшого руху, ми займаємося реальним процесом переговорів щодо майбутнього об»єднання!».

Оскільки більшість членів робочої групи взяли участь у роботі Депутатського дня з презентацією Перспективного плану, то дискусія на засіданні самої робочої групи стала нетривалою. Вирішили звернутися до депутатського корпусу області з проханням затвердити Перспективний план створення територіальних об»єднань на наступній сесії, яку заплановано на серпень, повідомили Закарпаття онлайн в офісі реформ у Закарпатській області.

24 липня 2015р.

Теги: громади

НОВИНИ: Соціо

15:12
/ 1
Закарпаття представили на Всеукраїнському туристичному саміті у Львові Фото новина
14:17
У Мукачеві розквітла унікальна двоколірна сакура Фото новина
12:35
У Верхньому Бистрому на Хустщині провели в останню путь воїна Василя Бодню Фото новина
09:03
/ 1
До «Сакура Фест» в Ужгороді підготували безкоштовні екскурсії Фото новина
08:14
Прикордонника із Закарпаття нагородили посмертно орденом «За мужність» Фото новина
19:14
На Тячівщині зіткнулися три автомобілі Фото новина
18:19
/ 1
В Ужгороді на Закарпатській облаштують додаткову смугу Фото новина
17:26
На війні з рф поліг Герой із села Водиця на Ужгородщині Анатолій Фіцай Фото новина
16:19
/ 1
На Закарпатті з початку року вогонь знищив понад 570 гектарів сухостою Фото новина
15:07
/ 1
У пункті пропуску «Тиса» знайшли мікроавтобус у міжнародному розшуку Фото новина
14:34
/ 2
Водій мотоцикла під наркотиками влаштував ДТП і тікав від патрульних Фото новина
13:35
/ 2
Стала відома подальша доля вилучених на Закарпатті стародруків Фото новина
12:33
/ 1
У Білках на Хустщині попрощалися з полеглим на війні з рф воїном Петром Біксеєм Фото новина
11:13
Військовий з Углі отримав почесний нагрудний знак «Золотий хрест» Фото новина
10:13
/ 1
У Велятині на Хустщині повідомили про загибель на війні захисника Юрія Марченка Фото новина
08:56
/ 7
Сьогодні в Ужгороді стартує «Сакура Фест»
00:47
У понеділок у Мукачеві попрощаються з Юлієм Калі, що загинув ще в грудні 2024-го Фото новина
17:52
Після восьми місяців неволі додому повернувся військовий із Хустщини Фото новина
16:53
27 старовинних книг намагалися вивезти за кордон через Закарпаття Фото новина
14:18
/ 1
Рятувальники ліквідували 9 пожеж сухої трави за один день Фото новина
14:16
У селі Залом на Хустщині попрощаються із полеглим Героєм Богданом Мигалко Фото новина
14:12
Понад 30 сімей загиблих захисників отримають допомогу від Ужгородської міськради
13:06
У Тересві на Тячівщині повідомили про загибель військовослужбовця Олександра Шафара Фото новина
13:02
/ 3
В Ужгороді депутати міської ради не підтримали жодну з петицій щодо забудови Ботанічної набережної Фото новина
12:57
/ 2
Лікарню в Ужгороді за 125 млн грн відремонтує фірма, що фігурує у кримінальній справі щодо привласнення грошей під час ремонту поліклініки
» Всі новини