У рамках об'єднання громад жодна сільська громада поблизу Ужгорода не хоче входити до одного об’єднання із облцентром

23 липня в Ужгороді відбувся ініційований Офісом реформ Депутатський день. Нагадаємо, його мета - обговорення і дискусія по проекту Перспективного плану формування спроможних територіальних громад у Закарпатській області.

У рамках об

На відміну від попередніх зустрічей із представниками обласного депутатського корпусу, цього разу пристрасті у конференц-залі обласної ради не вирували. Чи-то приклад вже 21 області, які прийняли свої Перспективні плани, не дає спокою; чи-то роз’яснювальна робота, проведена в області, дійшла таки до адресата; чи-то законотворча робота парламенту зміцнила у твердженні, що реформ не уникнути і на теренах Закарпаття, та нинішній діалог у стінах обласної ради нині дійсно видався конструктивним.

Представник виконавця державного замовлення – формування Перспективного плану - заступник начальника управління містобудування та архітектури Олег Боршовський презентував присутнім модель Перспективного плану, корегованого, з урахуванням підсумкових пропозицій від районів. Корекція відбулася, як у кількісному, так і в якісному сенсі. Приміром, якщо перший варіант плану містив 38 пропозицій щодо потенційних утворень, то нинішній варіант складається вже з 51-ї громади. Певні населені пункти за настійною пропозицією самих громад, відійшли до інших, аніж було запропоновано раніше, об’єднань.

Проте, за словами Олега Боршовського, говорити про вирішення усіх спірних питань поки не доводиться. До прикладу, найскладнішим у переговорному процесі є Ужгородський район, де практично, жодна сільська громада поблизу обласного центру, не хоче входити до одного об’єднання із Ужгородом. Чимало питань залишається у Берегівському, Хустському районах. Саме тут варто зосередити зусилля із з’ясування і оптимальних варіантів, і бажання самих громад, і перспектив їхньої спроможності у майбутньому. 

Заслухавши усіх учасників зібрання, головував на якому заступник голови Закарпатської ради Михайло Попович, визначили Перспективний план як такий, що взятий за основу, із врахуванням позицій, вартих до опрацювання, про які говорив Олег Боршовський, для затвердження його на сесії обласної ради у серпні, повідомили Закарпаття онлайн в Офісі реформ у Закарпатській області.

24 липня 2015р.

Теги: територіальні громади, сільська громада

Коментарі

7215 25.07.2015 / 06:35:07
Проблема в тому, що в Ужгороді у владі - повний бардак, і нікому в таке болото не хочеться влазити. Проблема в тому, що влада Чопа всіма силами прагне приєднати до себе навколишні села, щоб жити за їх рахунок. Села - в програші, нічого хорошого з цієї реформи для сільських жителів не буде. Не перекручуйте факти. Народ тупо обманюють і втемну, не роз"яснюючи фінансові взаємовідносини, в черговий раз використовують для своїх цілей.

цирк на дроті 24.07.2015 / 14:43:02
Проблема в тому що сільські голови хочуть газдувати самі, красти і деребанити бюджет та землі

Просто Марія 24.07.2015 / 14:35:12
Тут не питання, що Ужгород не хоче. А саме - до Ужгорода не хочуть. До Мукачева хочуть, бо там чисто, чесно і порядок, а до розграбованого і знищеного Ужгорода - не хочуть. І це об"єктивно

7215 24.07.2015 / 14:12:18
При чому тут "догаздувалися"? Невже хтось думає, що гіркий досвід приєднання до Ужгорода Дравців, Доманинців і Горян нікого нічому не навчив? Тому й така позиція.

патріот 24.07.2015 / 12:20:40
Доґаздувалися! :(

НОВИНИ: Соціо

16:48
Через загибель захисника Івана Головчака у Нижньоворітській громаді у середу оголосили жалобу Фото новина
11:11
У Підвиноградові на Берегівщині у середу попрощаються з добровольцем Іваном Сусіком, що помер від важкого поранення
11:28
/ 1
У середу в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олегом Гойбергом Фото новина
20:09
/ 2
В Ужгороді у вівторок призупинять водопостачання у центральній частині міста
11:25
/ 1
У вівторок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Василем Чурговичем Фото новина
13:37
/ 1
В Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Віктором Мургою Фото новина
15:39
/ 1
У Мукачеві в неділю стартують заходи до Днів міста (ПРОГРАМА)
18:43
Тячівський суд наклав арешт на землю під будівництво МГЕС в Калинах (ДОКУМЕНТ)
11:17
/ 1
Головою Закарпатського окружного адміністративного суду переобрали Ярославу Калинич Фото новина
00:05
/ 1
У Великому Березному проведуть в останню дорогу нацгвардійця Олега Соценка Фото новина
22:59
/ 2
"Вужі на сковороді" пралісів "Шипота"
14:15
/ 1
Підтверджено загибель Артура Ковача з Калин на Тячівщині, який вважався зниклим безвісти понад півтора року Фото новина
13:33
/ 1
У Рахові поховають сироту-переселенця з Запоріжжя Дмитра Баришполя, який загинув пів року тому на Донеччині Фото новина
21:02
Два КПП на кордоні зі Словаччиною та угорщиною тимчасово не працюватимуть
11:15
/ 1
У Мукачеві в п'ятницю попрощаються з Богданом Магійовичем, який загинув ще 2 роки тому Фото новина
13:18
/ 3
Зупиняючи московську орду на Харківщині, поліг Андрій Алексик з Онока Виноградівської громади Фото новина
11:14
/ 1
У лікарні в Сумах від отриманих на російській Бєлгородщині ран помер Юрій Порошенко з Осою Іршавської громади
14:20
За I квартал 2025 року НСЗУ сплатила 1,1 млрд грн медзакладам Закарпаття за Програмою медичних гарантій
13:15
/ 2
На Донеччині поліг Артем Песик з Берегова Фото новина
19:27
/ 2
Питання про створення парку "Чорні озера", підтримане ужгородцями в петиції, виносять на сесію міськради (ДОКУМЕНТИ)
21:12
/ 2
У лікарні в Ужгороді після важкої хвороби помер військовий із Ясіні на Рахівщині Олексій Боклажук Фото новина
20:22
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині попрощаються з полеглим захисником Михайлом Пауком Фото новина
04:44
ВІДЕОФАКТ. На Закарпатті розцвіла Долина нарцисів
21:52
/ 3
Двоє знайомих "нагріли" ужгородку на продажі 10-ти її квартир на понад 14 млн грн Фото новина
19:16
/ 2
У неділю в Мукачеві попрощаються з полеглим Героєм Володимиром Дубровським Фото новина
» Всі новини