Підготовка до зими: хто на Закарпатті не складе іспит?

У вівторок, 16 жовтня 2007 року відбулася чергова прес-конференція голови облдержадміністрації Олега Гаваші.

Підготовка до зими: хто на Закарпатті не складе іспит?

Йшлося, передусім, про готовність Закарпаття до опалювального сезону. Оскільки напередодні відбулася колегія облдержадміністрації, де розглядалося і це питання, керівник області зупинився на найбільш гострих проблемах. Він, зокрема, констатував: область до зими готова. На 100 відсотків підготовлено житловий фонд, нема особливих проблем з підготовкою систем опалення і у бюджетній сфері.

Водночас Олега Гаваші турбує, що на сьогоднішній день жодне підприємство комунальної теплоенергетики не уклало угоду на постачання природного газу в новому опалювальному сезоні. Причина одна – борги за спожитий газ. Серед найбільших боржників – Ужгород і Мукачево та «Закарпаттеплокомуненерго». Ужгород, в якому тепло мешканцям подають дві структури – «Уж-тепло» і «Енергетичні системи м. Ужгород», – боргують відповідно 6,9 мільйона та 296,5 тисячі гривень, м. Мукачево – близько 2,7 млн. грн. та „Закарпаттеплокомуненерго» – трохи більше мільйона гривень.

Минулого тижня відбулися засідання Кабміну щодо підготовки областей до початку опалювального сезону та нарада в НАК «Нафтогаз України». У них взяв участь і голова облдержадміністрації. Питання ставиться однозначно: ліміти на газ будуть виділятися тільки за умови 100-відсоткової проплати за 2007 рік та наявності плану погашення заборгованості за 2006 рік.

Загалом наша область боргує майже 11 мільйонів гривень і середній рівень проплати за спожитий газ протягом року становить 57 відсотків. Частка закарпатського боргу у загальнодержавному – близько 1,6 відсотка.

Як і минулого року, найскладніша ситуація в Ужгороді. Якщо в Мукачеві для зменшення боргу сесією вже виділено 700 тисяч гривень з міського бюджету на цей місяць і стільки ж – на наступний, то в Ужгороді досі питання не вирішено. Мерія планує черговий раз взяти кредит на 2 млн. гривень під заставу майна.

Щодо «Закарпаттеплокомуненерго», яке постачає тепло в райцентрах: мерії міст Берегова, Хуста, Іршави, Перечина, Сваляви, селищні ради Воловця і Вишкова та Іршавська і Хустська райдержадміністрації виділяють кошти з бюджетів на погашення боргу. Крім того, на черговій сесії облради 300 тисяч буде виділено із обласного бюджету.

Наразі тепло уже подано у ті освітні і медичні заклади, де є автономні системи опалення.

Не менш важливе питання – ситуація на обласному споживчому ринку. Ціни на основні продукти харчування в області не перевищують загальноукраїнських показників. Так само і темпи їх зростання не виходять за рамки загальнодержавних. Область знаходиться десь посередині цінового загальнодержавного рейтингу. Водночас за останні 3 місяці на 16,2% зросла ціна на борошно пшеничне вищого ґатунку. Однак вартість хліба у нас залишається стабільною. На 20 відсотків зросли ціни на м’ясо, що пов’язано зі зростанням витрат на утримання худоби. До того ж, переробні підприємства недостатньо забезпечені місцевою сировиною і м’ясо завозиться із-за меж області.

Загалом у нас вищі ціни саме на ті продукти харчування, які в області не виробляються. Так, у Закарпатті відсутнє серйозне виробництво молокопродуктів, практично всі вони завозяться і до ціни виробника додаються транспортні витрати тощо. Незважаючи на те, що Закарпаття не зерносіюча область, у нас ціна на хліб не перевищує загальнодержавну, а є навіть дещо нижчою. Виняток – хліб, що містить житню муку: на нього традиційно вища ціна, бо жито на Закарпатті не вирощується.

Кардинально впливати на ціни на місцях нема змоги – наша економіка розвивається за законами ринку. Єдине, що може місцева влада, – це обмежувати торговельні надбавки. В області вже запроваджено обмеження торговельної надбавки до 10 відсотків на борошно, хліб і хлібобулочні вироби та на цукор – до 15 відсотків. Тобто регулюється кінцева (роздрібна) ціна. Для охоплення всього ланцюжка „виробник – кінцевий споживач” прийнято розпорядження голови облдержадміністрації про запровадження   5-відсоткового рівня рентабельності при виробництві хліба та борошна.

Олег Гаваші також звернувся до представників ЗМІ з проханням оприлюднити звернення про допомогу постраждалим у Дніпропетровську внаслідок вибуху газу у житловому будинку. “З обласного бюджету вже виділено 100 тисяч гривень для допомоги потерпілим, але кожна гривня, яку пожертвують закарпатці, не буде зайвою для постраждалих”, – зазначив Олег Олодарович.

Керівник області зупинився і на інших актуальних питаннях життєдіяльності краю, прокоментувавши, зокрема, останні кадрові зміни – звільнення голів Рахівської, Тячівської, Хустської та Міжгірської райдержадміністрацій.

Голова облдержадміністрації говорив також про розвиток прикордонної інфраструктури, особливо з перспективою проведення футбольного чемпіонату Євро-2012. В контексті минулих виборів Олег Гаваші підкреслив, що цьогорічні вибори характерні тим, що було найменше скарг при їх проведенні, оскільки влада тісно співпрацювала з різними політичними силами та громадськими організаціями, щоб вони пройшли чесно і прозоро. Вибори відбулися, оголошено їх результати. Незабаром матимемо новий парламент і новий уряд. Завдання влади – успішно завершити цей рік і зробити вагомий заділ на наступний.

Управління інформації та зв’язків із громадськістю Закарпатської ОДА
16 жовтня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

19:38
/ 1
Підтвердили загибель військового Олександра Ластівки, який три роки вважався зниклим безвісти Фото новина
17:43
Чопські прикордонники викрили спробу незаконного перетину кордону Фото новина
11:58
На Закарпатті оцифрують 15 старовинних дерев’яних церков XV–XIX століть Фото новина
11:32
Чорногора Фото новина
11:28
Чорна гора Фото новина
11:24
Черемша на Вододільному хребті Фото новина
11:21
/ 1
Чайна плантація Фото новина
11:17
Урочище Кузій Фото новина
11:13
Торф’яне болото “Чорне багно”: природна пам'ятка, врятована бобрами Фото новина
11:08
Сакури в Ужгороді та Мукачеві Фото новина
11:00
Полонина Боржава Фото новина
10:55
Пізньоцвіт осінній в заказнику Пасіки Фото новина
10:50
Нацпарк «Ужанський» Фото новина
10:45
Найстаріші дуби України: Дідо-дуб і Чемпіон Фото новина
10:22
/ 2
В Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з рф захисником Микитою Шельдяєвим Фото новина
10:13
Верхове болото “Глуханя” Фото новина
10:09
Долина нарцисів – примандрувати з льодовиком, щоби квітнути людям на радість Фото новина
10:03
/ 2
У Ясінях, Перечині та Великому Березному відбудуться тренінги з природничої педагогіки: відкрито реєстрацію
17:23
У Мукачеві попрощаються з Героєм Ігорем Павловим, який понад рік вважався зниклим Фото новина
14:43
/ 6
В Іршаві розслідують дії працівників ТЦК
17:53
Подорож до урочища Кевелів у Карпатський біосферний заповідник: програма екоосвітнього туру для школярів Фото новина
14:41
В Ужгороді водій із ознаками наркотичного сп’яніння відмовився від огляду Фото новина
12:45
/ 1
Туристи сфотографували Брокенського привида у Карпатах Фото новина
10:56
Дружині загиблого закарпатського прикордонника вручили державну нагороду Фото новина
23:47
/ 5
ПФУ на рік запізнився з апеляцією на "захмарну" пенсію колишнього прокурора-"кіндерсюрприза" з Закарпаття Казака, що виїхав у Швецію
» Всі новини