На Закарпатті, практикуючи "Єдність у різноманітті", гостювали три десятки жителів східних областей (ФОТО)

30 молодих людей з Луганська, Харкова, Краматорська, Дніпропетровська, Одеси, Ізмаїла та інших міст східно-південної України протягом трьох днів перебування в найзахіднішому регіоні змінювали своє уявлення про життя, ментальність та побут закарпатців.

На Закарпатті, практикуючи "Єдність у різноманітті", гостювали три десятки жителів східних областей (ФОТО)

Закарпатська обласна  універсальна наукова бібліотека ім. Ф.Потушняка гостинно відчинила свої двері, щоб зустріти гостей з найвіддаленіших куточків України в рамках проекту «Єдність у різноманітті», організованого ГО «Молодіжна альтернатива» (м. Київ) у партнерстві з БФ «Центр громадських ініціатив» (м. Перечин). Після бібліотечної ранкової кави та чаю, частина делегації вирушила до Слов’янської набережної, на прямий ефір телепередачі «Ранок на Тисі», де поділилися своїми очікуваннями від перебування на Закарпатті.

Після повернення до бібліотеки, гостям презентували діяльність книгозбірні за останній рік, розказали про акції та неформатні заходи, які тут проводяться. Це був перший зруйнований стереотип, з якого і почалося знайомство української молоді із Закарпаттям. А потім всі вирушили до Берегова, де ознайомились з роботою центру тренінгів та розвитку «Едванс» і на власні очі побачили та почули, як мирно проживають, дружать і толерантно відносяться один до одного угорсько- та українськомовні закарпатці. 

«Мене надзвичайно вразили закарпатські села. Охайні будинки, прибране господарство. Я розумію, як Харкову далеко до толерантності та патріотизму. Адже тут кожен любить і дбає про свою землю, люди говорять різними мовами, але не роблять з цього проблеми», - ділиться побаченим Олександра Бударіна з Харкова.

Не менше враження справив на гостей Мукачівський замок «Паланок», а потім і Перечин. У Перечині учасникам проекту було проведено кілька тренінгів,  з них : «Комунікація, стереотипи, маніпуляція, конфлікти», «Децентралізація влади : перспективи і реалілії», «Молодь і вибори».  Ще один стереотип гостям зруйнував Андрій Вишняк, який детально пояснив суть адміністративної реформи.

«Коли я побачила Ваш аргументований погляд на децентралізацію, я зрозуміла, наскільки вона потрібна Україні. Все, що я почула і побачила, обов’язково використаю в своїй роботі», - зазначає Галина Бесчастна з м.Дніпропетровськ.

Крім того, гості зустрілися з мером Перечина Мирославою Гуранич та начальником управління у справах сім'ї та молоді Закарпатської ОДА Денисом Маном, з якими обговорили важливі питання місцевого самоврядування і поділилися власним досвідом. 

«Це була дуже важлива поїздка для мене. Адже під час візиту, ми обговорили багато питань і отримали на них конструктивні відповіді. Хочеться, щоб така тенденція обмінних поїздок стала всеукраїнською, щоб було більше аналогічних хвиль, які б утворили сніжний ком, який котячись по нашій державі показував людям, що ми хоч і різні, але єдині!», - зауважив учасник проекту з м.Ізмаїл.

Останній день візиту молоді люди знову провели в Ужгороді. Перед від’їздом до рідних міст у читальній залі обласної бібліотеки молодь ділилася враженнями про Закарпаття.

 «За три дні я кілька разів була в шоці. Як у вас тут толерантно і дружньо відносяться до різних думок, поглядів, віросповідання. У вас чудесна бібліотека, щирі і гостинні люди, смачна закарпатська кухня. Я переповнена позитивними емоціями, які я повезу додому», - поділилася  враженнями Єлизаветта Батракіна, уродженка м. Луганськ.

Організатори такої зустрічі впевнені, що саме такими обмінами якнайкраще можна показати всі сторони України, зруйнувати існуючі стереотипи, подолати конфлікти і продовжувати об’єднувати державу в такий нелегкий для неї час. Тож, в майбутньому ГО «Молодіжна альтернатива» планує організувати ще кілька аналогічних проектів у контексті «Єдність у різноманітті».

Головний бібліотекар відділу обслуговування Закарпатської ОУНБ ім. Ф.Потушняка Євгенія Напуда

 
09 червня 2015р.

Теги: єдність, різноманіття, гості, східні області

НОВИНИ: Соціо

16:41
Війна забрала життя 25-річного захисника із Горонди на Мукачівщині Мар'яна Тягура Фото новина
15:16
/ 1
На Закарпатті 82-річний чоловік впав із даху та отримав тяжкі травми
16:56
У Чинадійові на Мукачівщині попрощалися із військовим Ярославом Рущанином, якого понад два роки вважали зниклим безвісти Фото новина
16:20
Спортсмен підкорив шість найвищих вершин Карпат за один день Фото новина
14:53
/ 1
У Мукачеві патрульні затримали дебошира з кастетом і висувним ножем Фото новина
09:37
/ 1
У Солочині на Мукачівщині проведуть в останню путь захисника Володимира Уліганця, який понад два роки був зниклим безвісти Фото новина
09:04
На Хустщині під час земляних робіт чоловік знайшов артилерійський снаряд часів Другої світової війни Фото новина
13:44
У Мукачеві патрульні виявили водія у стані наркотичного сп’яніння Фото новина
10:05
На Ужгородщині чоловіка оштрафують за випалювання сухої стерні біля житлових будинків Фото новина
09:20
/ 2
Ще одного водія оштрафували за забруднення території поблизу Синевиру Фото новина
21:37
/ 1
На Харківщині поліг Віктор Маріонда з Рахова Фото новина
17:59
В Іршаві під час руху загорілася вантажівка Фото новина
16:59
На війні загинув Герой із Рахова Андрій Петрищенко Фото новина
14:21
В Ужгороді безкоштовно вакцинуватимуть котів і собак проти сказу
13:05
/ 1
В Ужгороді 30 липня попрощаються із полеглим на війні з рф захисником Андрієм Куном Фото новина
11:42
Рятувальники, поліція та прикордонники другий день шукають зниклого на Ужгородщині чоловіка Фото новина
11:16
На Закарпатті затримали чоловіка, який влаштував серію фейкових повідомлень про мінування Фото новина
18:39
/ 1
В Ужгороді попрощалися із полеглим захисником Миколою Філюком Фото новина
16:19
/ 1
В Ужгороді нетвереза водійка без прав влаштувала ДТП Фото новина
15:21
/ 1
У селі Осій на Хустщині попрощаються із полеглим захисником Михайлом Матіком, який більше трьох років був зниклим безвісти Фото новина
14:14
Рятувальники показали фото ліквідації наслідків негоди на Закарпатті Фото новина
11:55
/ 2
В Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з рф захисником Володимиром Рогачем Фото новина
21:18
В Іршавській громаді попрощалися з захисником Олександром Вінніченком зі Смологовиці Фото новина
17:57
В Ужгороді під час нічної пожежі постраждали двоє людей Фото новина
13:55
/ 1
В Ужгороді 28 липня попрощаються із полеглим захисником Миколою Філюком Фото новина
» Всі новини