У Колочаві змагалися козацькі джури (ФОТО)

З 2 по 6 червня у селі Колочава Міжгірського району проходив ІІ (обласний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”).

У Колочаві змагалися козацькі джури (ФОТО)

У нашій області ці змагання проводяться вже протягом десяти років. Організатор – департамент освіти і науки Закарпатської ОДА та Закарпатський обласний центр туризму. 

У 16-18 ст. джурами називали молодих помічників, зброєносців у козацької старшини. Разом з козаками вони ходили в походи та брали участь у боях. 

Нині однойменна шкільна гра “Джура” проводиться з метою виховання в учнівської молоді патріотизму, любові до України, поваги до народних звичаїв, зміцнення духовного і фізичного здоров’я учнів. 

На змагання в Колочаву приїхали рої (команди) з Ужгородського, Виноградівського, Великоберезнянського, Мукачівського, Свалявського, Міжгірського, Хустського, Тячівського та Іршавського районів.

Офіційне відкриття відбулося в дусі козацьких урочистостей – з почесними гостями, маршем, підняттям прапора і молитвою. 

Жили рої у польових умовах. Для цього організатори забезпечили всіх учасників наметами, тентами, спальниками та туристичними килимками. 

Туристсько-спортивна програма складалася з кількох дисциплін: “Козацький шлях” ( комплексна командна смуга перешкод, що проводиться на спортивно-туристській дистанції з елементами орієнтування та подолання природних перешкод), “Спритний джура” (фігурне володіння велосипедом), конкурсна програма ( включає творчо-мистецькі змагання) та війського-прикладна ( змагання зі стрільби з пневматичної зброї, стройовий впоряд).

За словами голови Закарпатської обласної організації Національної Спілки краєзнавців Михайла Делегана, така війського патріотична підготовка молоді вкрай важлива, особливо в тих умовах, в яких сьогодні знаходиться наша держава. Адже ще давні греки і римляни змалку готували дітей до захисту країни, в першу чергу, це стосувалося фізичної виправки. Ці війського-патріотичні змагання наповнені національними сучасними формами. Окрім оздоровчих та фізичних вправ, діти отримують знання з історії, національних традицій свого народу, вчаться шанувати культуру і мистецтво, бути справжніми патріотами.

Участю у змаганнях діти залишилися задоволені. Аліна Юраш із с. Голятино каже, що ці дні їй додали бадьорості, нових друзів, навчили командності і поваги до суперника.

В останній день гри організатори оголосили переможців. У загально-командному заліку перемогли джури Керецківської ЗОШ Свалявського району. Друге місце посів рій Кам’янецької ЗОШ Ужгородського району, третє – у ЗОШ №1 с. Королево Виноградівського району.

У серпні цього року переможці обласного етапу візьмуть участь вже у всеукраїнських змаганнях, які проходитимуть у Чернігівській, Сумській та Полтавській областях.     

 
 
 
 
 
 
 
 
 
07 червня 2015р.

Теги: джура, козак, Колочава

НОВИНИ: Соціо

21:48
Підтверджено загибель на Запоріжжі ще в січні 2024-го 22-річного Михайла Яцканича з Підвиноградова Виноградівської громади Фото новина
15:52
/ 2
На війні поліг 21-річний Іван Микульця з Тячева Фото новина
13:33
/ 7
В Ужгороді відклав яйця унікальний, єдиний в Україні кайман Шнайдера Фото новина
11:33
/ 2
На Харківщині поліг Леонід Пивовар з Неліпина на Мукачівщині Фото новина
12:53
/ 1
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим на війні з росією Андрієм Розгау Фото новина
02:16
/ 2
WWF-Україна виступає проти будівництва лісової автодороги в межах лісництв філії "Ужгородське лісове господарство" ДП "Ліси України"
19:18
/ 15
У Калинах на Тячівщині харківський забудовник незаконно почав роботи зі спорудження ГЕС Фото новинаВідео новина
16:48
/ 7
В Ужгороді ще не відкритий McDonald's покарали за "непродуману" вивіску Фото новина
10:41
/ 1
На війні з росією поліг 57-річний Іван Пичкар з Родниківки на Мукачівщині Фото новина
01:31
/ 14
Справа Комарницького: Звільнений начальник УСР в Закарпатській області Химич зберігає $95 тис. готівкою
13:59
У Буштині на Тячівщині, гасячи пожежу в надвірній споруді, врятували два будинки та літню кухню поруч Фото новина
11:06
/ 1
На Запоріжжі поліг Володимир Зелді з Тересви на Тячівщині Фото новина
00:08
/ 10
Ужгородські лісівники будуватимуть дорогу під вітряки на Рівній через праліси (ДОКУМЕНТИ)
11:01
/ 2
На Сумщині поліг прикордонник Руслан Пинзару з села Сімер Перечинської громади Фото новина
15:37
/ 13
ВР прийняла доопрацьований після вето президента закон про примусове відчуження землі та будинків в Ужгородському районі Закарпатської області
16:23
На Закарпатті у лютому 2025-го порівняно з груднем 2024-го ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 2,6%
13:20
/ 1
У вівторок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Сергієм Лазориком Фото новина
12:45
Профільна комісія Закарпатської облради підтримала збереження Чорних озер в Ужгороді Фото новина
19:14
У Мукачеві патрульні виявили водійку "під кайфом", а в пасажира – наркотики Фото новина
14:12
/ 14
Закарпаття відвідала очільниця Міндовкілля Гринчук, нищення довкілля мініГЕСами і вітряками пріоритетом візиту не було Фото новина
13:02
На Закарпатті, на кордоні з угорщиною на початку квітня запрацює новий пункт пропуску "Велика Паладь – Нодьгодош"
13:57
/ 1
У понеділок у Мукачеві попрощаються з полеглим захисником Володимиром Напудою Фото новина
13:20
/ 1
В Ужгороді у суботу попрощаються з полеглим на війні Мирославом Біртою Фото новина
19:37
/ 4
Петиція про розробку нового генплану Ужгорода зібрала необхідні підписи всього за добу
14:46
У п'ятницю зранку тимчасово не працюватиме КПП "Лужанка – Берегшурань"
» Всі новини