Місцева демократія – орієнтири на європейські стандарти

У цьому році виповнилося 50 ліття діяльності Ради Європи у сфері місцевої і регіональної демократії та 10 років від дня ратифікації Україною Європейської хартії місцевого самоврядування. Виходячи з пріоритетності курсу України на Європейську інтеграцію та визначаючи розвиток місцевого самоврядування в Україні однією з невід’ємних складових цього курсу, названим ювілейним датам, приділена велика увага на найвищому державному рівні.

З цієї нагоди Президент України Віктор Ющенко підписав Указ «Про Європейський тиждень місцевої демократії». Цей документ засвідчує, що широке забезпечення європейських стандартів місцевого самоврядування – один із пріоритетних шляхів утвердження і розвитку демократичного суспільства, а також про підтримку Главою Держави ініціатив Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи. Вони полягають в імплементації в Україні Європейської хартії місцевого самоврядування, усуненні перепон на шляху розвитку місцевого самоврядування (забезпечення результативної взаємодії виконавчої влади і місцевого самоврядування), активізації співробітництва України із КМРВЄ. Офіційний старт започаткування Європейського тижня місцевого самоврядування відбудеться у понеділок, 15 жовтня. Головна мета цієї ініціативи Президента України – сприяти активізації процесів розповсюдження інформації щодо принципів надбань та досягнень функціонування місцевої демократії в Україні та Європі, сприяння обізнаності громадян щодо можливостей вирішення питань місцевого значення та їх залученню до прийняття управлінських рішень. У зв’язку з цим прийнято відповідне спільне розпорядження обласної ради та обласної державної адміністрації щодо проведення у Закарпатській області Європейського тижня місцевої демократії. У цьому документі зазначено, що така акція відтепер проводитиметься у області , як і у всій країні, щорічно, 15 жовтня.

У плані заходів із проведення в області Європейського тижня місцевої демократії передбачено « круглий стіл» за участі голів місцевих рад, депутатів обласної ради, науковців з питань обговорення проекту стратегії інноваційного та ефективного управління на місцевому рівні.

У рамках тижня відбудеться також розширене засідання колегії при голові обласної державної адміністрації з метою ознайомлення населення із взаємодією обласної ради та облдержадміністрації, механізмами прийняття рішень та забезпечення їх виконання на регіональному рівні, роз’яснення положень Європейської хартії місцевого самоврядування та інших документів Ради Європи у цій сфері.

В територіальних громадах та органах місцевого самоврядування рекомендовано провести громадські слухання, дні відкритих дверей, збори депутатів місцевих рад, спрямовані на ознайомлення громадськості зі станом та перспективами розвитку місцевої демократії.

З метою залучення молоді до активної участі в громадському житті, заплановано провести у загальноосвітніх навчальних закладах області тематичні вечори, бесіди, зустрічі за «круглим столом» з актуальних питань місцевої демократії в Україні. До акції, що відбудеться протягом тижня, залучені і заклади культури, шляхом проведення книжково-ілюстративних виставок, оглядів літератури, тематичних зустрічей.

У цілому, проведення в області Європейського тижня демократії засвідчує, що орієнтири на європейські стандарти є визначальним у поступі суспільства незалежної України.

Прес-служба Закарпатської облради
12 жовтня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

16:29
В Ужгороді шукають кандидатів на звання почесного громадянина міста і претендентів на почесну відзнаку міськради
14:43
Суд підтвердив обов'язок підрядника відшкодувати збитки за неякісний ремонт частини вулиці Капушанської в Ужгороді
14:26
На Закарпатті з 1 червня послаблюють карантин: дозволяють пасажирські перевезення, роботу готелів і спортзалів
13:03
/ 4
Ще 7 нових автобусів "Електронів" закуплять в Ужгороді
12:05
/ 2
На Закарпатті торік було зареєстровано 7 506 шлюбів і народилося 13 016 дітей
11:00
Закарпаття готове до переходу на другий етап послаблення карантину – МОЗ
10:54
КПП "Лужанка" й "Горонглаб" на Закарпатті відновлюють роботу
03:17
/ 1
У Сумах на Алеї Слави відкрили пам'ятник колишньому командиру 128-ї окремої Закарпатської гірсько-штурмової бригади Є.Коростельову
18:05
До 1 липня в Ужгороді можна пропонувати претендентів на премію імені Петра Скунця
17:35
/ 2
В Ужгороді триває капремонт площі Петефі
15:40
На складання ЗНО на Закарпатті зареєструвалися 12 тисяч 834 учасники
15:06
/ 4
29 травня на Закарпатті вирішуватимуть щодо пом'якшення карантину, а з 1 червня запустять потяг Київ-Ужгород
14:00
"Зелений базар" в Ужгороді з 1 червня працюватиме щоденно
13:50
/ 1
У Мукачеві грошовими преміями нагородять учнів, які стали переможцями олімпіад
13:49
Фахівці центрів та бюро правової допомоги на Закарпатті допомагають учасникам АТО відстояти їхні права
10:07
Свалявський професійний будівельний ліцей торік збільшив свої доходи на 800 тис грн
09:35
500 звернень щодоби приймає диспетчерська служба екстреної допомоги на Закарпатті
00:56
/ 1
Опублікований урядом перспективний план формування територій громад Закарпатської області відрізняється від проекту, що збурив громади (ПЕРЕЛІК ОТГ)
18:10
Інклюзивна кондитерська-школа "Золоті серця Закарпаття" в Ужгороді відновила роботу після карантину
18:06
Чергове засідання щодо облаштування велоінфраструктури в місті відбулося в Ужгороді
16:57
У Закарпатській ОДА запрацювала електронна приймальня
15:08
/ 4
Як медреформа працює на Закарпатті. Історія лікарки-ФОПа з Ізи
14:37
У Мукачеві презентували електронну систему "Моя школа"
14:29
/ 8
На Закарпатті розробили мапу для інвесторів та інвестиційну "няню"
14:17
Підприємствами транспорту на Закарпатті у січні-квітні перевезено вантажів на 14,9% менше, ніж за аналогічний період торік
» Всі новини