Ужгород: На черговому засіданні колегії Закарпатської ОДА обговорено стан підготовки краю до зими

Учора, 11 жовтня, в Ужгороді відбулося засідання колегії Закарпатської облдержадміністрації, на якому розглянуто питання „Про стан готовності підприємств житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу області до роботи в осінньо-зимовий період 2007-2008 років” та „Про стан освоєння коштів субвенцій з Державного бюджету місцевим бюджетам за 9 місяців 2007 року”.

Ужгород: На черговому засіданні колегії Закарпатської ОДА обговорено стан підготовки краю до зими

По першому із доповіддю виступив заступник начальника головного управління містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства облдержадміністрації Михайло Зозулинець. Він, зокрема, зазначив, що в області завершується виконання робіт згідно з планом заходів із комплексної підготовки об’єктів житлово-комунального господарства до роботи в опалювальний період. Оперуючи цифрами та фактами, доповідач назвав ряд вузьких місць підготовки до зими. Найбільша проблема— та, що донині жодне підприємство комунальної теплоенергетики не уклало угоду на постачання природного газу в новому опалювальному сезоні. Адже основною умовою НАК „Нафтогаз України” щодо отримання лімітів на блакитне паливо є забезпечення стовідсоткової оплати заборгованості підприємствами комунальної теплоенергетики за спожитий газ у цьому році. Тому виникає занепокоєння з приводу незадовільної платіжної дисципліни підприємств комунальної теплоенергетики Ужгорода та Мукачева, а також ОКП „Закарпаттеплокомуненерго” щодо розрахунків за спожитий газ у цьому році. (Заборгованість на 1 жовтня відповідно становила по м. Ужгород 6,9 млн. грн., Мукачево — 2,7 млн. грн., „ЗТКЕ” — 0,5 млн. грн.). До речі, виступаючий повідомив, що для вирішення цієї проблеми КП „Уж-тепло” оформляє кредит на 2 млн. грн., 1,5 млн. грн. виділяє Мукачівський міськвиконком, а для погашення заборгованості „Закарпаттеплокомуненерго” на черговому засіданні сесії облради буде розглянуто питання про дотацію на відшкодування різниці в тарифах.


У ході колегії гостра критика прозвучала на адресу Тячівської, Рахівської райдержадміністрацій, Ужгородського та Хустського міськвиконкомів щодо підготовки до роботи в зимових умовах. Детально розглянули учасники засідання ситуацію навколо важливих об’єктів соціально-культурної сфери. І хоча особливих проблем тут немає, окремі недоліки слід терміново усунути, — наголосив головуючий на колегії в.о. голови облдержадміністрації Іван Балога. Він також піддав гострій критиці деякі обласні служби, установи за слабку координацію роботи, а то і небажання та невміння домовлятися.


Про освоєння субвенцій з Державного бюджету місцевим бюджетам доповідав начальник головного управління економіки облдержадміністрації Віктор Погорєлов. Він повідомив: у поточному році на виконання заходів з розвитку території, зокрема її соціальної сфери, області передбачається виділити сім субвенцій з Державного бюджету місцевим бюджетам загальним обсягом 67, 0 млн. грн. на 74 об’єкти. Враховуючи, що по 47 необхідно було провести тендерні процедури (з них 2 об’єкти — на забудову історичної частини Ужгорода, а решта 45 — об’єкти житлово-комунального господарства) виникає загроза недоосвоєння коштів до кінця року. Якщо будівництво об’єктів освіти, охорони здоров’я ведеться хорошими темпами, то із житлово-комунальними є ряд проблем. На 1 жовтня на рахунках розпорядників ще залишається понад 17 млн. гривень. Враховуючи і те, що згідно з помісячним розписом область отримає ще 23,7 млн. грн., за неповні три місяці необхідно освоїти понад 40 мільйонів гривень. Завдання не з легких, але цілком реальне. „Потрібен жорсткий контроль за графіком виконання взятих на себе зобов’язань з вводу того чи іншого об’єкту”, — підкреслив Іван Балога. А подекуди слід залучити субпідрядників, а десь, можливо, і перерозподілити кошти.


З обговорюваних питань колегія прийняла ряд конкретних рішень. Дано також окремі доручення з тим, щоб зима у краї не стала несподіванкою, а недоосвоєні кошти не було повернуто Держбюджету.

Управління інформації та зв’язків із громадськістю Закарпатської ОДА
12 жовтня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

14:04
/ 2
На вечір суботи та у ніч проти неділі на Закарпатті прогнозують грози зі зливами, шквальним вітром, градом і мокрим снігом
13:56
На Закарпатті відкривають пункти пропуску на кордонах зі Словаччиною
10:47
/ 1
На Закарпатті через йододефіцит у 4 рази більше захворювань щитовидної залози, ніж в інших областях країни
10:27
/ 5
На Міжгірщині пройшла конференція щодо розвитку туризму
10:16
/ 2
"Велике будівництво" триває на Закарпатті
09:36
За безпекою дорожнього руху на Закарпатті слідкуватимуть додаткові патрулі
02:34
/ 4
В Ужгороді на погоджувальній комісії по "Кірпічці" громадськість відстояла додатковий шмат території майбутнього парку від забудови
02:18
На Тячівщині жителі Дубового вийшли на попереджувальну акцію через ями в центрі селища
01:55
На Закарпатті мобільні групи перевірятимуть на кордоні з Угорщиною посилки заробітчан (ДОКУМЕНТ)
01:25
На Закарпатті обговорили проєкт "Мале карпатське коло"
01:14
Угорщина повідомила, що відтерміновує відкриття пунктів пропуску на українсько-угорському кордоні зі свого боку
18:00
/ 3
Угорщина погодила відкриття 4 пунктів пропуску на Закарпатті
17:53
/ 1
Останній дзвоник відсвяткували дистанційно у школах Закарпаття
16:29
/ 1
В Ужгороді шукають кандидатів на звання почесного громадянина міста і претендентів на почесну відзнаку міськради
14:43
/ 2
Суд підтвердив обов'язок підрядника відшкодувати збитки за неякісний ремонт частини вулиці Капушанської в Ужгороді
14:26
На Закарпатті з 1 червня послаблюють карантин: дозволяють пасажирські перевезення, роботу готелів і спортзалів
13:03
/ 5
Ще 7 нових автобусів "Електронів" закуплять в Ужгороді
12:05
/ 2
На Закарпатті торік було зареєстровано 7 506 шлюбів і народилося 13 016 дітей
11:00
Закарпаття готове до переходу на другий етап послаблення карантину – МОЗ
10:54
КПП "Лужанка" й "Горонглаб" на Закарпатті відновлюють роботу
03:17
/ 1
У Сумах на Алеї Слави відкрили пам'ятник колишньому командиру 128-ї окремої Закарпатської гірсько-штурмової бригади Є.Коростельову
18:05
До 1 липня в Ужгороді можна пропонувати претендентів на премію імені Петра Скунця
17:35
/ 2
В Ужгороді триває капремонт площі Петефі
15:40
На складання ЗНО на Закарпатті зареєструвалися 12 тисяч 834 учасники
15:06
/ 4
29 травня на Закарпатті вирішуватимуть щодо пом'якшення карантину, а з 1 червня запустять потяг Київ-Ужгород
» Всі новини