Закарпатці з фізичними вадами можуть і хочуть працювати!

Незаперечний факт: щоб стати незалежною особистістю, кожній людині необхідна хороша освіта, яка у майбутньому стане гарантом пристойної роботи. На жаль, ця перспектива для людей з обмеженими фізичними можливостями видається не такою вже й здійсненною. Але, незважаючи на це, інваліди не повинні залишатися на суспільному узбіччі та зупинятися на шляху до самореалізації.

 Вони, як і здорові люди, повинні навчатися, працювати в колективі і відчувати себе відповідальними та повноправними членами суспільства. Саме питання самореалізації молодих людей з обмеженими фізичними можливостями не раз порушувалося Закарпатським регіональним центром соціально-трудової реабілітації та професійної орієнтації «Вибір».

На думку директора центру Василини Марко, на цьому шляху фізично обмежені люди часто відчувають страх, невпевненість у власних силах та вірять у вигадані стереотипи. Це викликає небажання здобувати освіту, і, як наслідок, труднощі у працевлаштуванні. Центр «Вибір» допомагає у подоланні цих перешкод - на тренінгах та колективних зібраннях надаються поради та консультації спеціалістів- психологів, реабілітологів та соціальних працівників. Василина Марко вважає, що людині з обмеженими фізичними можливостями, котра прагне жити повноцінно, завжди допоможуть - як психологічно, так і матеріально. За словами заступника керівника обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Андрія Воробця, сьогодні на кошти фонду навчається близько 20 студентів- інвалідів. Окрім оплати вищоїосвіти; організація також забезпечує їх професійне навчання.

Вибирати факультет у вищих навчальних закладах необхідно із перспективою на подальше працевлаштування. Нерідко трапляється так, що, навіть отримавши вищу освіту, знайти роботу за спеціальністю дуже важко. Заступник начальника Головного управління праці та соціального захисту населення ОДА В'ячеслав Микулець зазначив, що нині переважна частина людей із обмеженими фізичними можливостями зацікавлена в отриманні робітничої професії.

Про це свідчать і результати анкетування, проведеного у травні поточного року. Тобто більшість опитаних інвалідів вважає, що краще упродовж 3-5 місяців опанувати яку-небудь робітничу професію і відразу піти працювати, аніж провчитися декілька років в училищі або університеті без гарантії на подальше працевлаштування. Можливо, такатендеція на Закарпатті викликана попитом на робочі місця на фабриках і заводах, де вища освіта є необов'язковою.

На семінарі висловив свою думку щодо інтеграції інвалідів у суспільство юрисконсульт центру «Вибір» Денис Сухотін. Усі нюанси навчання і працевлаштування інвалідів йому відомі, адже він сам, будучи людиною з обмеженими фізичними можливостями, закінчив юридичний факультет УжНУ і вже досяг неабияких успіхів. За його словами, перед інвалідами постають не тільки фізичні перешкоди, але і небажання роботодавців приймати їх на роботу.

Людям з обмеженими фізичними можливостями допомагає не тільки держава, але і недержавні благодійні організації. Та, на жаль, і цього недостатньо. Так, на думку Василини Марко, в місті потрібно створити оздоровчий комплекс для інвалідів, куди б вони змогли ходити на спеціальні процедури та займатися на тренажерах, оскільки придбати власні мало хто може собі дозволити.

Ірина Молнар, студентка відділення журналістики УжНУ
12 жовтня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

21:48
Підтверджено загибель на Запоріжжі ще в січні 2024-го 22-річного Михайла Яцканича з Підвиноградова Виноградівської громади Фото новина
15:52
/ 2
На війні поліг 21-річний Іван Микульця з Тячева Фото новина
13:33
/ 6
В Ужгороді відклав яйця унікальний, єдиний в Україні кайман Шнайдера Фото новина
11:33
/ 2
На Харківщині поліг Леонід Пивовар з Неліпина на Мукачівщині Фото новина
12:53
/ 1
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим на війні з росією Андрієм Розгау Фото новина
02:16
/ 2
WWF-Україна виступає проти будівництва лісової автодороги в межах лісництв філії "Ужгородське лісове господарство" ДП "Ліси України"
19:18
/ 15
У Калинах на Тячівщині харківський забудовник незаконно почав роботи зі спорудження ГЕС Фото новинаВідео новина
16:48
/ 7
В Ужгороді ще не відкритий McDonald's покарали за "непродуману" вивіску Фото новина
10:41
/ 1
На війні з росією поліг 57-річний Іван Пичкар з Родниківки на Мукачівщині Фото новина
01:31
/ 14
Справа Комарницького: Звільнений начальник УСР в Закарпатській області Химич зберігає $95 тис. готівкою
13:59
У Буштині на Тячівщині, гасячи пожежу в надвірній споруді, врятували два будинки та літню кухню поруч Фото новина
11:06
/ 1
На Запоріжжі поліг Володимир Зелді з Тересви на Тячівщині Фото новина
00:08
/ 10
Ужгородські лісівники будуватимуть дорогу під вітряки на Рівній через праліси (ДОКУМЕНТИ)
11:01
/ 2
На Сумщині поліг прикордонник Руслан Пинзару з села Сімер Перечинської громади Фото новина
15:37
/ 13
ВР прийняла доопрацьований після вето президента закон про примусове відчуження землі та будинків в Ужгородському районі Закарпатської області
16:23
На Закарпатті у лютому 2025-го порівняно з груднем 2024-го ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 2,6%
13:20
/ 1
У вівторок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Сергієм Лазориком Фото новина
12:45
Профільна комісія Закарпатської облради підтримала збереження Чорних озер в Ужгороді Фото новина
19:14
У Мукачеві патрульні виявили водійку "під кайфом", а в пасажира – наркотики Фото новина
14:12
/ 14
Закарпаття відвідала очільниця Міндовкілля Гринчук, нищення довкілля мініГЕСами і вітряками пріоритетом візиту не було Фото новина
13:02
На Закарпатті, на кордоні з угорщиною на початку квітня запрацює новий пункт пропуску "Велика Паладь – Нодьгодош"
13:57
/ 1
У понеділок у Мукачеві попрощаються з полеглим захисником Володимиром Напудою Фото новина
13:20
/ 1
В Ужгороді у суботу попрощаються з полеглим на війні Мирославом Біртою Фото новина
19:37
/ 4
Петиція про розробку нового генплану Ужгорода зібрала необхідні підписи всього за добу
14:46
У п'ятницю зранку тимчасово не працюватиме КПП "Лужанка – Берегшурань"
» Всі новини