Закарпатці з фізичними вадами можуть і хочуть працювати!

Незаперечний факт: щоб стати незалежною особистістю, кожній людині необхідна хороша освіта, яка у майбутньому стане гарантом пристойної роботи. На жаль, ця перспектива для людей з обмеженими фізичними можливостями видається не такою вже й здійсненною. Але, незважаючи на це, інваліди не повинні залишатися на суспільному узбіччі та зупинятися на шляху до самореалізації.

 Вони, як і здорові люди, повинні навчатися, працювати в колективі і відчувати себе відповідальними та повноправними членами суспільства. Саме питання самореалізації молодих людей з обмеженими фізичними можливостями не раз порушувалося Закарпатським регіональним центром соціально-трудової реабілітації та професійної орієнтації «Вибір».

На думку директора центру Василини Марко, на цьому шляху фізично обмежені люди часто відчувають страх, невпевненість у власних силах та вірять у вигадані стереотипи. Це викликає небажання здобувати освіту, і, як наслідок, труднощі у працевлаштуванні. Центр «Вибір» допомагає у подоланні цих перешкод - на тренінгах та колективних зібраннях надаються поради та консультації спеціалістів- психологів, реабілітологів та соціальних працівників. Василина Марко вважає, що людині з обмеженими фізичними можливостями, котра прагне жити повноцінно, завжди допоможуть - як психологічно, так і матеріально. За словами заступника керівника обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Андрія Воробця, сьогодні на кошти фонду навчається близько 20 студентів- інвалідів. Окрім оплати вищоїосвіти; організація також забезпечує їх професійне навчання.

Вибирати факультет у вищих навчальних закладах необхідно із перспективою на подальше працевлаштування. Нерідко трапляється так, що, навіть отримавши вищу освіту, знайти роботу за спеціальністю дуже важко. Заступник начальника Головного управління праці та соціального захисту населення ОДА В'ячеслав Микулець зазначив, що нині переважна частина людей із обмеженими фізичними можливостями зацікавлена в отриманні робітничої професії.

Про це свідчать і результати анкетування, проведеного у травні поточного року. Тобто більшість опитаних інвалідів вважає, що краще упродовж 3-5 місяців опанувати яку-небудь робітничу професію і відразу піти працювати, аніж провчитися декілька років в училищі або університеті без гарантії на подальше працевлаштування. Можливо, такатендеція на Закарпатті викликана попитом на робочі місця на фабриках і заводах, де вища освіта є необов'язковою.

На семінарі висловив свою думку щодо інтеграції інвалідів у суспільство юрисконсульт центру «Вибір» Денис Сухотін. Усі нюанси навчання і працевлаштування інвалідів йому відомі, адже він сам, будучи людиною з обмеженими фізичними можливостями, закінчив юридичний факультет УжНУ і вже досяг неабияких успіхів. За його словами, перед інвалідами постають не тільки фізичні перешкоди, але і небажання роботодавців приймати їх на роботу.

Людям з обмеженими фізичними можливостями допомагає не тільки держава, але і недержавні благодійні організації. Та, на жаль, і цього недостатньо. Так, на думку Василини Марко, в місті потрібно створити оздоровчий комплекс для інвалідів, куди б вони змогли ходити на спеціальні процедури та займатися на тренажерах, оскільки придбати власні мало хто може собі дозволити.

Ірина Молнар, студентка відділення журналістики УжНУ
12 жовтня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

16:29
В Ужгороді шукають кандидатів на звання почесного громадянина міста і претендентів на почесну відзнаку міськради
14:43
Суд підтвердив обов'язок підрядника відшкодувати збитки за неякісний ремонт частини вулиці Капушанської в Ужгороді
14:26
На Закарпатті з 1 червня послаблюють карантин: дозволяють пасажирські перевезення, роботу готелів і спортзалів
13:03
/ 4
Ще 7 нових автобусів "Електронів" закуплять в Ужгороді
12:05
/ 2
На Закарпатті торік було зареєстровано 7 506 шлюбів і народилося 13 016 дітей
11:00
Закарпаття готове до переходу на другий етап послаблення карантину – МОЗ
10:54
КПП "Лужанка" й "Горонглаб" на Закарпатті відновлюють роботу
03:17
/ 1
У Сумах на Алеї Слави відкрили пам'ятник колишньому командиру 128-ї окремої Закарпатської гірсько-штурмової бригади Є.Коростельову
18:05
До 1 липня в Ужгороді можна пропонувати претендентів на премію імені Петра Скунця
17:35
/ 2
В Ужгороді триває капремонт площі Петефі
15:40
На складання ЗНО на Закарпатті зареєструвалися 12 тисяч 834 учасники
15:06
/ 4
29 травня на Закарпатті вирішуватимуть щодо пом'якшення карантину, а з 1 червня запустять потяг Київ-Ужгород
14:00
"Зелений базар" в Ужгороді з 1 червня працюватиме щоденно
13:50
/ 1
У Мукачеві грошовими преміями нагородять учнів, які стали переможцями олімпіад
13:49
Фахівці центрів та бюро правової допомоги на Закарпатті допомагають учасникам АТО відстояти їхні права
10:07
Свалявський професійний будівельний ліцей торік збільшив свої доходи на 800 тис грн
09:35
500 звернень щодоби приймає диспетчерська служба екстреної допомоги на Закарпатті
00:56
/ 1
Опублікований урядом перспективний план формування територій громад Закарпатської області відрізняється від проекту, що збурив громади (ПЕРЕЛІК ОТГ)
18:10
Інклюзивна кондитерська-школа "Золоті серця Закарпаття" в Ужгороді відновила роботу після карантину
18:06
Чергове засідання щодо облаштування велоінфраструктури в місті відбулося в Ужгороді
16:57
У Закарпатській ОДА запрацювала електронна приймальня
15:08
/ 4
Як медреформа працює на Закарпатті. Історія лікарки-ФОПа з Ізи
14:37
У Мукачеві презентували електронну систему "Моя школа"
14:29
/ 8
На Закарпатті розробили мапу для інвесторів та інвестиційну "няню"
14:17
Підприємствами транспорту на Закарпатті у січні-квітні перевезено вантажів на 14,9% менше, ніж за аналогічний період торік
» Всі новини