Закарпатці з фізичними вадами можуть і хочуть працювати!

Незаперечний факт: щоб стати незалежною особистістю, кожній людині необхідна хороша освіта, яка у майбутньому стане гарантом пристойної роботи. На жаль, ця перспектива для людей з обмеженими фізичними можливостями видається не такою вже й здійсненною. Але, незважаючи на це, інваліди не повинні залишатися на суспільному узбіччі та зупинятися на шляху до самореалізації.

 Вони, як і здорові люди, повинні навчатися, працювати в колективі і відчувати себе відповідальними та повноправними членами суспільства. Саме питання самореалізації молодих людей з обмеженими фізичними можливостями не раз порушувалося Закарпатським регіональним центром соціально-трудової реабілітації та професійної орієнтації «Вибір».

На думку директора центру Василини Марко, на цьому шляху фізично обмежені люди часто відчувають страх, невпевненість у власних силах та вірять у вигадані стереотипи. Це викликає небажання здобувати освіту, і, як наслідок, труднощі у працевлаштуванні. Центр «Вибір» допомагає у подоланні цих перешкод - на тренінгах та колективних зібраннях надаються поради та консультації спеціалістів- психологів, реабілітологів та соціальних працівників. Василина Марко вважає, що людині з обмеженими фізичними можливостями, котра прагне жити повноцінно, завжди допоможуть - як психологічно, так і матеріально. За словами заступника керівника обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Андрія Воробця, сьогодні на кошти фонду навчається близько 20 студентів- інвалідів. Окрім оплати вищоїосвіти; організація також забезпечує їх професійне навчання.

Вибирати факультет у вищих навчальних закладах необхідно із перспективою на подальше працевлаштування. Нерідко трапляється так, що, навіть отримавши вищу освіту, знайти роботу за спеціальністю дуже важко. Заступник начальника Головного управління праці та соціального захисту населення ОДА В'ячеслав Микулець зазначив, що нині переважна частина людей із обмеженими фізичними можливостями зацікавлена в отриманні робітничої професії.

Про це свідчать і результати анкетування, проведеного у травні поточного року. Тобто більшість опитаних інвалідів вважає, що краще упродовж 3-5 місяців опанувати яку-небудь робітничу професію і відразу піти працювати, аніж провчитися декілька років в училищі або університеті без гарантії на подальше працевлаштування. Можливо, такатендеція на Закарпатті викликана попитом на робочі місця на фабриках і заводах, де вища освіта є необов'язковою.

На семінарі висловив свою думку щодо інтеграції інвалідів у суспільство юрисконсульт центру «Вибір» Денис Сухотін. Усі нюанси навчання і працевлаштування інвалідів йому відомі, адже він сам, будучи людиною з обмеженими фізичними можливостями, закінчив юридичний факультет УжНУ і вже досяг неабияких успіхів. За його словами, перед інвалідами постають не тільки фізичні перешкоди, але і небажання роботодавців приймати їх на роботу.

Людям з обмеженими фізичними можливостями допомагає не тільки держава, але і недержавні благодійні організації. Та, на жаль, і цього недостатньо. Так, на думку Василини Марко, в місті потрібно створити оздоровчий комплекс для інвалідів, куди б вони змогли ходити на спеціальні процедури та займатися на тренажерах, оскільки придбати власні мало хто може собі дозволити.

Ірина Молнар, студентка відділення журналістики УжНУ
12 жовтня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

23:21
На сайті "Закарпаття онлайн" тривають регламентні роботи
16:58
В Ужгороді на двох локаціях встановили охолоджувальні рамки-оприскувачі Фото новина
01:32
/ 4
Представники МГКЄ у складі делегації УГКЦ зустрілися з Папою Римським Фото новина
15:31
На кордоні з Румунією понад 2 місяці триватиме ремонт аварійного мосту через Тису Фото новина
11:17
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олександром Карповим Фото новина
20:28
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого Героя Андрія Лоскоріха Фото новина
07:08
/ 22
Руки в кайданках
05:48
/ 3
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
/ 3
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 11
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 7
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
17:42
/ 2
500 підписів за 3 доби: колективне звернення з вимогою зупинити злочин на Руні достроково направлено новому генпрокурору Кравченку
03:47
У п'ятницю в ужгородському скансені відкриються дві виставки
22:03
/ 4
"Вітряні парки" "відповідально" відбудують міст, "безвідповідально" обвалений вантажівками з щебенем для дороги, якою вони планують возити "ненормативні великогабаритні вантажі"
13:11
Екоклуб у Ясіні запрошує на пізнавальну "Подорож на Драгобрат"
00:50
/ 2
Суд в Ужгороді покарав працівницю митниці за хабарництво штрафом
» Всі новини