Закарпатські депутати повторно просять у Кабміна грошей на добудову об'їзної Берегова

Враховуючи неодноразові звернення громадськості області, обласна рада вирішила звернутися до Прем’єр-міністра України Яценюка А. П. із проханням повторно розглянути можливість виділення у необхідних обсягах коштів із державного бюджету для продовження будівництва об’їзної автомобільної дороги м. Берегове та с. Астей до міжнародного автомобільного пункту пропуску «Лужанка».

Закарпатські депутати повторно просять у Кабміна грошей на добудову об

«Депутатським корпусом Закарпатської обласної ради, – зазначається у документі, – упродовж останніх років перед центральними органами виконавчої влади неодноразово порушувалося питання про необхідність передбачення фінансування та продовження будівництва об’їзної дороги навколо міста Берегово, що розташоване біля кордону України з Євросоюзом. Наявність об’їзної дороги дасть можливість збільшити транзитний потік вантажів, сприятиме подальшому розвиткові економіки краю та забезпечить оптимальне транспортне сполучення між країнами Європи та Україною.

Загалом будівництво цієї автомобільної дороги розпочато у 2008 році, вартість якого складала 149 млн грн. Однак сьогодні на цьому об’єкті тільки частково виконано роботи. В цей же час Угорщина активно здійснює масштабний проект по розбудові транспортного сполучення до кордону з Україною та відповідної прикордонної інфраструктури. Йдеться про завершення будівництва автомагістралей до міжнародних автомобільних пунктів пропуску Загонь – Чоп та Берегшурань – Лужанка, автодоріг до ще трьох пунктів пропуску, відкриття яких передбачається уже цього року.

Проте з українського боку відповідних заходів для розбудови транспортного сполучення навколо цих пунктів пропуску не здійснюється. У зв’язку з цим у пресі періодично з’являються заяви представників угорської влади щодо невиконання українською стороною своїх зобов’язань. Адже на цьому об’єкті виконано робіт лише на суму 25,1 млн гривень, споруджено лише шляхопроводи через залізницю довжиною 55 метрів та 109 метрів автомобільної дороги. В той же час запропоновані угорською стороною фінансові ресурси не затребувані.

Крім того, не використані фінансові можливості фондів ЄС у рамках Програми прикордонного співробітництва Європейський інструмент сусідства та партнерства в рамках проекту «Ефективний та безпечний кордон між Угорщиною та Україною», яким передбачено реконструкцію української частини пункту пропуску «Лужанка», закупівлю обладнання та створення павільйону оформлення каноїстів, що подорожують річкою Тиса.

Відповідно до перспектив розвитку Пан-європейського транспортного коридору № 5 передбачається збільшення потоку великовагових транспортних засобів через пункт пропуску «Лужанка», і тому спорудження зазначеної дороги дозволить з’єднати основні транспортні магістралі області і переспрямувати транспортний потік з Угорщини, що сприятиме зменшенню навантаження на МАПП «Тиса».

На жаль, через затягування Україною реалізації цих інфраструктурних проектів проектно-кошторисна документація потребує постійного коригування у бік здорожчання, а виділення коштів з європейських фондів призупинено. Попередньо, відповідно до скоригованої проектно-кошторисної документації, на об’єкті передбачено 4 пускові комплекси. Загальна довжина дороги зменшена з 14,8 км до 13,7 км. Вартість будівельно-монтажних робіт становила орієнтовно 510,0 млн гривень».

Тож депутати облради повторно просять розглянути можливість виділення у необхідних обсягах коштів із державного бюджету для продовження будівництва об’їзної автомобільної дороги м. Берегове та с. Астей до міжнародного автомобільного пункту пропуску «Лужанка» та прискорення реалізації проектів із реконструкції та будівництва пунктів пропуску на Державному кордоні України з країнами ЄС за рахунок міжнародної технічної допомоги, повідомляють у прес-службі Закарпатської облради.

27 травня 2015р.

Теги: дорога, депутати, Кабмін, Берегово

НОВИНИ: Соціо

11:38
Музеї Закарпаття відвідали понад 660 тисяч туристів у 2025 році Фото новина
08:42
Графік відключення електроенергії на Закарпатті 20 січня
12:58
У дитячій лікарні Закарпаття успішно завершили складне ортопедичне лікування Фото новина
10:16
/ 1
На війні з рф поліг захисник із села Хижа на Берегівщині Віктор Світлинець Фото новина
16:11
/ 2
Житель Тячівщини намагався підкупити прикордонників на «Лужанці» Фото новина
10:36
Сьогодні у Ясіні зустрінуть траурний кортеж із полеглим захисником Андрієм Сергійчуком Фото новина
08:51
Графік відключення електроенергії на Закарпатті 18 січня
15:58
/ 2
На Закарпатті обговорили можливий перехід шкіл на дистанційне навчання через ситуацію в енергосистемі Фото новина
08:43
На Закарпатті оприлюднили графік вимкнення електроенергії 17 січня
22:33
Підтверджено загибель Михайла Сомоша з Дротинців Виноградівської громади, який рік вважався зниклим безвісти Фото новина
22:12
Від ран, отриманих на війні, в лікарні помер Михайло Гарастей зі Стеблівки Хустської громади Фото новина
17:04
/ 1
В Ужгороді попрощалися з 37-річним полеглим воїном Володимиром Малєвим Фото новина
16:17
На кордоні зі Словаччиною викрили двох киян, які видавали себе за багатодітних батьків Фото новина
14:03
Підтвердили загибель на війні захисника із села Люта на Ужгородщині Івана Галаговця Фото новина
11:25
Стало відомо про загибель військового із Буштина на Тячівщині Миколи Лозана Фото новина
09:02
Енергетики оприлюднили графік відключень світла на Закарпатті 16 січня
18:25
Підтвердили загибель захисника із Тячева Олександра Томишинця Фото новина
16:46
/ 1
У Мукачеві зустріли евакуаційний потяг із Запорізької області Фото новина
15:15
В Ужгороді зупинили п’яного водія, позбавленого права керування Фото новина
14:13
Рятувальники визволили сноубордиста із снігових заметів у горах Рахівщини Фото новина
09:49
/ 1
В Ужгороді попрощаються з Героєм Володимиром Малєвим Фото новина
09:05
/ 1
Гірські рятувальники Рахівщини оновили маркування та попереджувальні знаки на лижних трасах Фото новина
18:20
У Мукачеві затримали водія, який у стані наркотичного сп’яніння скоїв ДТП Фото новина
17:27
У пункті пропуску «Ужгород» відкрили пішохідну смугу руху Фото новина
16:13
/ 1
На війні з росією поліг військовий із Приборжавського на Хустщині Олександр Петах Фото новина
» Всі новини