Представники Закарпаття обговорять модель перспективного плану з фахівцями Мінрегіонбуду

Закарпатські експерти вирушають до Києва для представлення моделі перспективного плану об’єднання територіальних громад.

Як розповів заступник головного архітектора області Олег Боршовський, з урахуванням пропозицій, надісланих від районів, в ОДА підготували презентацію моделі об’єднання, яка буде обговорюватися із Київськими спеціалістами.

Питаннями моделювання об'єднань в області займаються з 2007-го року. Проте на першому ж засіданні робочої групи з реалізації заходів щодо створення перспективного плану об’єднання громад було вирішено почати, як кажуть, з чистого листа. Тому й із ОДА запропонували районам висловити свої пропозиції.

Нині ж уже йдеться про визначення потенційних центрів спроможних громад. З урахуванням методичних рекомендацій, їх визначено таким чином, щоб відстань до них від населених пунктів була 20-25 кілометрів. Зважаючи на особливості Закарпаття, такі рекомендації вдалося витримати, за винятком кількох населених пунктів. Приміром, у Синевирській громаді відстань до Косівського Верху 29 кілометрів. Проте такі винятки допускаються.

"Чи вдалося врахувати усі пропозиції районів… Звичайно, там, де вони давалися свідомо, обґрунтовано, так. Приклад: за нашими пропозиціями Паладь-Комарівська громада відносилася до Чопської. Саме ж село виявило бажання увійти до Ужгородської громади. Цілком можливий варіант, адже від цього села і до Чопа, і до Ужгорода відстань, практично, однакова. Такі зміни цілком реальні і доцільні, з огляду на мету реформи – створити доступні можливості для отримання послуг людьми", - розповів Олег Боршовський.

За його словами, "Буквально сьогодні депутати обласної ради отримають пропозиції щодо моделі перспективного плану. Фінансисти вже готують економічні викладки з доцільності потенційних об»єднань. Адже ми маємо запропонувати модель плану, яка б реалізувала завдання з децентралізації влади: розширення повноважень місцевого самоврядування, посилення їхньої відповідальності у залученні і використанні коштів. Будь-яка модель є моделлю, але вона є й предметом для обговорення, дискусії і, в перспективі, прийняття конкретних рішень".

Офіс реформ у Закарпатській області

25 травня 2015р.

Теги:

НОВИНИ: Соціо

10:43
В Ужгороді відзначили 48 митців і працівників культури міської премією Фото новина
08:56
Через ракетну атаку потяг Ужгород – Харків стоїть понад 3 години
17:53
На Тячівщині судитимуть чоловіка за вбивство власного сина Фото новина
16:34
/ 1
ЗМІ розповіли про нового управителя "Ведмежої діброви" Медведчука на Закарпатті
16:27
На Тячівщині чоловік підпалив авто сусіда Фото новина
16:04
Більшість закарпатців вважають найбільшою проблемою регіону корупцію, а вихід – у посиленні кримінальної відповідальності та оновленні влади
15:19
Закарпатці під час опитування висловилися щодо переселенців, політики орбана, самоідентифікації, належності регіону та вітряків
14:57
Завтра у Мукачеві прощатимуться з полеглим Героєм Юрієм Дешком Фото новина
13:48
/ 2
На Закарпатті судитимуть двох жінок за підтримку «русского міра» Фото новина
12:55
Виноградівські рятувальники ліквідували вогонь у господарській споруді Фото новина
11:03
На Мукачівщині сталася пожежа у готельно-ресторанному комплексі Фото новина
10:09
На війні з рф поліг військовий із Горонди Ігор Юрпалов Фото новина
09:13
/ 2
ВККС визнала підтвердженою інформацію про недостовірність відомостей в деклараціях голови Рахівського райсуду Ємчука та звернеться до ВРП
08:59
Неповнолітні мукачівки вигадали грабіж, щоб «провчити» знайомих після сварки
18:15
/ 1
Закарпатця, який до смерті побив 10-річну падчерку, засудили до довічного ув’язнення
17:00
У Мукачеві планують створити індустріальний парк «ЕКО Мукачево» для розвитку інновацій
16:27
На Закарпатті кіберполіція попереджає про фейкові повідомлення від імені МВС Фото новина
15:11
На Тячівщині чоловік отримав 12 років в’язниці за вбивство двоюрідного брата Фото новина
14:12
В Анталії студентка УжНУ виборола два “золота” чемпіонату світу з шашок Фото новина
13:05
У Мукачеві прощатимуться із полеглим захисником Романом Погребняком Фото новина
12:16
Книга закарпатського письменника Андрія Любки вийшла у США Фото новина
10:58
6 листопада на Закарпатті очікується суха погода з туманами
09:10
Закарпатські музейники та артисти створили відеопроєкт про звучання народних інструментів Фото новина
17:56
В Ужгороді п’яний водій спричинив ДТП біля торгового центру Фото новина
16:14
/ 2
На ПП «Чоп (Дружба)» викрили пасажира з фальшивими документами про інвалідність Фото новина
» Всі новини