Головне питання, про яке йшлося в ході перемовин з партнерами з Угорщини – ситуація на Солотвинському солеруднику. Тут можливий вилив солоної води в Тису, що загрожує екологічною катастрофою на транскордонному рівні. Область клопоче уряд про першочергове виділення коштів для наукових досліджень ситуації.
Іштван Йоо запропонував поетапний підхід до вирішення проблеми. «Треба визначити, чим може допомогти Угорщина, щоби запобігти катастрофі. І які для цього потрібно фінансові ресурси. Державна служба з надзвичайних ситуацій Угорщини долучиться до цього, відвідаємо Солотвино з міжнародними фахівцями», - запропонував комісар МЗС Угорщини.
З його словами будуть залучені фахівці з інстанцій ЄС, які вивчатимуть ситуацію в Солотвині. Адже ця проблема актуальна для всього Дунайського регіону. Треба визнати, що це питання загальноєвропейського рівня, - вважає Ішвтан Йоо.
Серед інших йшлося і про реалізацію транскордонного проекту ЄС «Розвиток захисту навколишнього середовища в Мукачеві, Ужгороді та Ніредьгазі через оцінку стану існуючих систем очистки водопостачання та водовідведення».
В рамках проекту фахівці з Європи провели аналіз існуючих систем водопостачання та водовідведення в Мукачеві Ужгороді та Берегові, моніторинг інженерних споруд, розробили інвестиційні проекти для цих міст. Також фахівцями розроблено комплекс заходів, які допоможуть залучити у сферу водозабезпечення інвесторів, що в кінцевому рахунку має покращити послуги з водопостачання та водовідведення.
В ході відеоконференції обговорювалася можливість залучення коштів Європейського інвестиційного банку для реалізації проекту в містах Закарпаття, повідомляють у прес-службі Закарпатської облради.